Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sabinka17

DRUTY - pomocy

Polecane posty

Gość nie zrozumiałaś
1 szy rząd oczka lewe i jest to lewa serona robótli i każdy rząd oczek na lewej stronie robimy oczkami lewymi a więc 3,5,7 itd 2 rząd same oczka prawe dalej wg opisu ażurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola11
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinka17
Tu pisze tak Rząd 1 : 5l, *5p, 5l*. Rząd 2: p oczka prawe, l oczka lewe. widze strona już się nie otwiera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
Rząd 2: p oczka prawe, l oczka lewe należy to rozumieć: jak robimy stronę prawą to przerabiamy same oczka prawe, a jak lewą stronę to robimy same oczka lewe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinka17
Boże, nie rozumiem nadal :( To będzie czapka (dopiero zaczynam). Mam zrobić 6 rzędów ściągacza. Znalazłam wzór właśnie taki na ściągacz. Możecie napisać mi dokładnie jak to ma być rząd 1 i rząd 2 ? rząd pierwszy - robie 5 prawych, 5 lewych, 5 prawych itd a drugi rząd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
skoro to ma byc czapka to napisz mi czy będziesz robić na 2 drutach i potem zszywać szew po skończeniu całości czyli płasko tak jak sweter czy będziesz to robić na drutach złączonych żyłką tak dookoła lub na 5 drutach też dookoła to ci napiszę jak masz robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ściągacz, to nad lewymi robisz lewe, a nad prawymi prawe - i wychodzą takie kanały i pagórki :) Poszukaj jakiejś innej stronki. Ściągacz to prosta sprawa w sumie... . Może jakaś książeczka albo rada doświadczonej dziewiarki na żywym przykładzie? No dobra- spróbujmy pisemnie : A więc drugi rząd : 5 prawych, 5 lewych , 5 prawych I tak aż do 6-go rzędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
Tak , tak , jak ściągacz ma być na całości to nad prawymi prawe, a nad lewymi lewe oczka masz robić teraz dopiero mi się ta twoja strona otworzyła to jak tą czapkę robisz na żyłce czy na 2 drutach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
farmerka, dlaczego akurat do 6go rzędu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
a już doczytałam, ze ma być 6 rz. ściągacza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinka17
co to jest spoń ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
Ładna czapka :-) Tylko na czapce jest ściagacz pojedyńczy, a ty wcześniej pytałaś o taki szeroki z 5oczek czy napewno chcesz modyfikować tą czapkę ze zdjęcia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
W opisie czapki zamieścili wg mnie bardzo czytelny opis jak robić ściągacz (taki jak na czapce) ściągacz Rząd 1: *1p, 1l*. Rząd 2: przerabiaj prawo oczka prawe, lewo oczka lewe [tak jak je widzisz]. Powtarzaj rząd 2, by uzyskać ścieg Ściągacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinka17
dziękuje bardzo :) czyli 1 prawe, jedno lewe do tego ściągacza ? Tylko jak je widze to ja nic nie widze w pierwszym rzędzie :( Po prostu ma być prawe pod prawymi a lewe pod lewymi ? jest 128 oczek, musze policzyć ;) inaczej nie zobacze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
Rząd 2: przerabiaj prawo oczka prawe, lewo oczka lewe [tak jak je widzisz]. ----> masz widzieć na swojej robocie, a nie na zdjęciu Weź zrób kawałek próbki tym ściągaczem to zobaczysz Przyjżyj się - oczko prawe wygląda inaczej na robocie od oczka lewego prawda? Dadzą się odróżnić na robocie w twoich rękach. jak już przerobisz 1 rząd to zobaczysz, że raz jest oczko prawe, za nim lewe, a za nim prawe i w drugi rzędzie musi być nad prawym prawe i nad lewym lewe, bo inaczej to nie wyjdzie ściągacz samo liczenie może cię zmylić przyjżyj się i spróbuj - to proste Zrób koniecznie próbkę tym ściągaczem to zobaczysz w praktyce o co to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi rząd
przyjRZyj się - jak mogłam takie orty sadzić? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×