Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mielone

mielone gotowane

Polecane posty

Gość mielone

Muszę wyealiminowac smażenie mięsa (cholesterol) mam mielone indycze zastanawiam się jak je ugotować... chcę do niego dodać pieczarki (podgotowane) i ryż... To mielone na kostce z przyprawami? czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie przyprawiam jak do smażonych mielonych, dodaję bułkę rozmoczoną, cebulkę, pieczarki - tylko bez panierki - nie obtaczam w bułce, w garnku gotuję wywar z kostki rosłowej i do wrzącego wkładam kotleciki - pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
ja bym chętnie je widziala takie sypkie coś - zadnych klopsów bo mój chlop nie lubi klopsów - muszę mu to samo podać w innej postaci i wiem że mu bedzie smakowało ;-) taki z niego typ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli to nie autoreklama
a jak zrobić z mięsa mielonego-drobiowego pulpety gotowane-nie mogą zawierać bułki tartej [chodzi o gluten]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
no to chce zrobić takie coś tylko czy mieso ugotowac na wywarze czy na samej wodzie i jak długo? az woda wyparuje? czy szybciej się to ugotuje i odcedzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" 08:58 jesli to nie autoreklama a jak zrobić z mięsa mielonego-drobiowego pulpety gotowane-nie mogą zawierać bułki tartej [chodzi o gluten]\" zamiast bułki tartej możesz dodać grysik - moja mama tak robiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podduś na małej ilości wody, może być z kostka rosołową, dodaj warzywa (może być mrożona włoszczyzna albo dowolny inny zestaw), dolej pomidory krojone z puszki i duś. Przypraw jak lubisz (np. zioła prowansalskie). jak wyjdzie za rzadkie to zagęść mąką ziemniaczaną (odrobinka rozmieszana w zimnej wodzie). Po wyłożeniu na ryż proponuję posypać startym żółtym serem i pokrojona świeżą natką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
ja bym bardzo chetnie tak zrobiła - ale to ma byc dietetyczne (cholesterol) wiec i z sosu pomidorowego i sera zółtego muszę zrezygnować :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
jakoś sobie poradzę :-) w końcu kucharka jestem już 5 miesięcy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko w produktach
pochodzenia roślinnego nie ma cholesterolu, w mięsie zawsze będzie (oraz produktach pochodzenia zwierzęcego), zamieniając smażenie na gotowanie mozesz jedynie ograniczyć nieznacznie jego ilość, ale reszta i tak pójdzie w tętnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielone --> przesmaż to mięsko na oleju, dodaj trochę cebuli, posól, dodaj trochę włoszczyzny mrożonej i też przesmaż, dodaj liść laurowy i ziele angielskie, pieprz do smaku.Podsmażyć jeszcze chwilę , można dać wegety lub kostkę bulionową, dolać wody i dusić, aż mięso będzie miękkie, następnie dodać łyżeczkę koncentratu pomidorowego i zagęścić na końcu mąką ziemniaczaną. Można podawać z ugotowanym ryżem na sypko, z makaronem lub ziemniakami i dowolną surówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
dziewczyny DIETETYCZNE - GOTOWANE - CHOLESTEROL normalnie tak robiłam ale muszę ograniczyć smażenie - mąż ma 28 lat a juz na taletkach wiec musi być lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To faktycznie z sera nici, ale sos pomidorowy jest raczej niegroźny, w końcu to same warzywa, a pomidory są bardzo zdrowe. Najtłustsze w tym będzie samo mięso. Możesz też spróbować zrobić zapiekankę z tym mięsem i ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi i cholesterol , to proponuję ci nie kupować mielonego mięsa, ale kawałki i można smażyć bez tłuszczu, na wodzie, jarzyny na parze lub gotować al dente. A ten przepis co napisałam wcześniej też można to mięso smażyć na wodzie na patelni teflonowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
wiem, że mielone to "świństewko" ale indycze więc mniej kaloryczne od wołowego czy wieprzowego... co do sosu pomidorowego - to może i racja (zrobie niewielka ilośc z przecieru - może być?) i normalne ugotuję w wodzie w garnku czy na patelni bez roznicy byle nie smazyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielone --> z przecieru też może być. Indycze jest faktycznie niby mniej kaloryczne, tylko niestety dowalają do niego dużo tłuszczu i innych świństw (jak do każdego mielonego). Najlepiej szukać sklepu gdzie mielą sami i sprzedają na wagę - jest ogromna różnica. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
dzieki za rady ;-) i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tłuszczu w mielonym powinno być tyle ile sama dołożysz.Czyli żadnych gotowców.Maszyneczka i mielimy,albo prosimy w sklepie o zmielenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×