Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a co to jest***

tarta-nigdy nie jadłam i nie robiłam-warto?

Polecane posty

Gość a co to jest***

nie wiem co to jest jakiś placek z pizzowym nadzieniem ale spód jakiś inny, jak smakuje i czy polecacie? a może ma ktoś fajny przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poraz pierwszy spotkałam się by tarta była z ciasta francuskiego.Ja tam znam z ciasta kruchego i półkruchego :) Ja robie na słodko najczęsciej z jabłkami i cynamonem lub gruszkami i orzechami.Ale lubie też na ostro z warzywami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaaaa
tarty są super z różnymi nadzieniami na słono-ostro, z wedliną serem jajkiem, groszkiem, jest ich mnóstwo, mozna kombinowac z nadzieniem, no i sa dobre na zimno i ciepło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaaaa
chyba dziś jakąś wykombinuje na kolacje... mniam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A prosze bardzo ,sprawdzone rpzepisy :) TARTA Z GRUSZKAMI I ORZECHAMI ciasto: 20 dag mąki 10 dag mielonych orzechów 20 dag masła 10 dag cukru 2 żółtka 1-2 łyżki śmietany szczypta soli nadzienie: 80 dag gruszek z kompotu(możesz dać również świeże,ale warto je leciutko przysmażyć z cukrem gdyż inaczej mogą być po upieczeniu za twarde) cytryna 10 dag orzechów włoskich 10 dag cukru laska cynamonu 5-6 goździków 3-4 łyżki brandy(nie zawsze ją daje a i tak tarta jest pyszna) Z podanych składników zagnieść ciasto. Schłodzić je, rozwałkować na grubość 5 mm, przełożyć do formy. Spód ponakłuwać i piec 15 min w temp. 200 st. Na podpieczonym cieście rozłożyć połówki orzechów. Piec jeszcze 5 minut. Gruszki osączyć, 1/3 pokroić w kostkę i skropić sokiem z cytryny. Zagotować szklankę wody z cukrem, przyprawami i skórką z połowy cytryny. Wrzucić pokrojone gruszki, gotować 5 min. Osączyć i wymieszać z brandy. Rozłożyć na cieście. Przykryć resztą gruszek. Powstały podczas gotowania syrop odparować do 50 ml i polać nim owoce. Tartę piec 15 min w temp. 180 st. Posypać paseczkami skórki z cytryny. TARTA Z PIECZARKAMI Ciasto robie tak jak przy tarcie z gruszkami i orzechami. 1/2 kg pieczarek 2 cebule szklanka sosu beszamelowego (lepiej zrobić swój :))) 2 jajka 2 łyżki śmietany 3 łyżki masła 5 dag tartego żółtego sera sól,pieprz Pieczarki oczyścić,umyć,odsączyć i pokroić w plasterki.Cebulę obrać,poszatkować,wrzucić do rondla z rozgrzanym masłem,dodać pieczarki i dalej dusić 10 minut,często mieszając. Sos beszamelowy wymieszać z jajkami,solą,pieorzem,śmietaną,tartym serem i uduszonymi pieczarkami z cebulą.Masę przełożyć na podpieczone ciasto i wstawić do nagrzanego piekarnika na 30 minut. TARTA NA SŁODKO ciasto: 300 g mąki 125 g zimnego masła 1 żółtko łyżka zimnej wody sól, pieprz nadzienie: 50 dkg wiśni bez pestek(ja daje mrożone lub z kompotu) 6 łyżek cukru pudru 1 łyżka mąki ½ szklanki migdałów obranych ze skórki ½ łyżeczki cynamonu ¾ szklanki śmietany kremówki 3 duże żółtka 1 łyżeczka otartej skórki cytrynowej 1 łyżeczka otartej skórki pomarańczowej 1,5 łyżeczki esencji migdałowej szczypta soli Z mąki, masła, żółtka szybko zagnieść kruche ciasto, dodając wodę i przyprawy. Uformować w kulę, owinąć folią aluminiową i schłodzić w lodówce. Ciasto rozwałkować i wyłożyć nim formę do tarty. Nakłuć w kilku miejscach widelcem i podpiekać 10 minut piekarniku nagrzanym do 160 stopni. W misce wymieszać cukier, mąkę i cynamon. Zmiksować śmietanę z żółtkami, skórką cytrynową i pomarańczową, wymieszać z mąką i migdałami. Na upieczonym cieście rozłożyć wiśnie i zalać je przygotowaną masą. Piec 40 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam tartę z masa szpinakową u góry (przykrytą żółtym serem) oraz taką z duszonymi porami. Dobre :D Teraz nie robię, bo to czasochłonne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robilam tarte z feta i pomidorami. Tarta to kruche ciasto - bywa na slodko i na slono. Lubie, ale roboty troche jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu synka - brzmi smakowicie - możesz proszę parę słów o tym napisać? Surowe pomidory? Nie rozmoczyły ciasta? Czy właśnie feta u dołu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego ciasto można zrobić dzieńwcześniej.A na drugi dzień tylko wrzucić nadzienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -0
Mamusia_synka podaj przepis na tarte z feta i pomidorami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×