Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość uffftoja

USG jamy brzusznej- interpretacja

Polecane posty

Gość uffftoja

''Wątroba prawidłowej wielkości, jednorodna.Pecherzyk żółciowy cienkościenny, przecietnych wymiarów, bez złogów.Drogi żółciowe nieposzerzone.Obie nerki połozone typowo, prawidłowego kształtu i wielkości,bez cech zastoju w ukm, bez ewidentnych złogów.Trzustka,śledziona w normie.Aorta brzuszna nieposzerzona.Pecherz moczowy niewypełniony. Duzo gazów jelitowych''- lekarz powiedział ze wyniki dobre, a ...mnie czesto kłuje pod prawym żebrem i stolce moje są żółte..wiec juz nie rozumiem co mi jest.czy USG moze pomylic i cos nie wykryc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie usg w obrębie jamy brzusznej nie wykaże chociażby spraw jelitowych, ani na przykład wrzodu żołądka czy dwunastnicy. Tak mnie przynajmniej ostatnio lekarka poinformowała. Mnie z kolei pod lewym coś gniecie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość USG jest dobre
a może nie wykryć np raka jelita, to wykrywa rektoskopia. A i na USG powinnaś iść z pełnym pęcherzem na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG j.brzusznej to tylko jedno z badań,ktore sie wykonuje diagnozujac dolegliwosci brzuszne. Jedno z podstawowych badan. Ten wynik jest jaknajbardziej prawidlowy,ale skoro sa dolegliwosci trzeba szukac dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to badanie odbytnicy,czyli koncowego odcinka jelita grubego. Przy podejrzeniu guza jelita(potocznie zwanego rakiem jelita) powinno sie zrobic kolonoskopie,czyli badanie calego jelita grubego,a nie tylko jego koncowego odcinka. Nie kazdy guz jest nowotworem-to tak przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość USG jest dobre
faktycznie kolonoskopia ;) nazwy mi sie pomyliły ;) Dzięki za poprawienie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak a jesli....
w usg jest powiekszona sledziona - co to moze oznaczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak a jesli....
TYLKO niech WQam sie nie myla Badania:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uffftoja
ale skoro USG jest ok to jesli chodzi o sprawy watroby i pecherzyka zółciowego , to chyba nawet jak cos mi jest , to razcej nic powaznego skoro USG jest dobre? nie moze to byc no, rak watroby czy pecherzyka zołciowego, jesli USG JEST dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w usg powiekszona sledziona-na pewno badania krwi trzeba zrobic. Ale w kwestii sledziony nie mam wielkiego doswiadczenia,wiec trudno mi cos doradzac. Poza tym wszelkie badania nalezy zawsze rozpatrywac lacznie ze stanem pacjenta,dolegliwosciami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeśli USG jest dobre
tzn że jeśli chodzi o pęcherzyk i wątrobę to wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uffftoja Na pewno nie masz zadnych zmian w watrobie,ktore sie uwidaczniaja w tym badania. Czyli zadnego guza itp. W woreczku nie masz zadnych zlogow,ani kamieni,wiec tu tez jest ok. Poza tym przy kamicy woreczka zolciwoego bol jest mocno nasilony,a nie "tylko" kluje. Zrobilabym Ci jeszcze badania krwi. Moze Twoje dolegliwosci sa spowodowane dieta? A moze to poprostu nerwobole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uffftoja
diety nie zmianiałam, ale z natury jestem bardzo nerwowa, nadpobudliwa.......wiec te kłucia i bóle moga byc ze stresow? ale napisałam wyzej ze moje stolce są koloru żółtego, taka ostra zółć..wiec ten kolor stolca to tez zmienia sie ze stresow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób kolonoskopie
na stres można zwalać kiedy inne przyczyny się wykluczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uffftoja
ale po co kolonoskopie skoro brzuch mnie nie boli, tylko pod prawym zebrem kłuje, i zółte stolce, to jedyne objawy,,,,a kolonoskopia to chyba dotyczy jelit? a z tego co wiem to zółte stolce to raczej od zółci ,wiec to chyba nie jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uffftoja takie klucia moga byc ze stresow.Kolor stolca tez sie moze przez to zmienic.Ja tak mam,ze jak sie bardzo czyms stresuje,to od razu mam ostra biegunke. Wiec to moze byc wlasnie to.Ale zrob jeszcze badania krwi-morfologie i enzymy watrobowe. Co do diety-mimo,ze nie zmienialas,to Twoj organizm moze komunikuje,ze czas na zmiany. Watroba i woreczek zolciowy bardzo nie lubia smazonego i tlustego. Moze powinnas na jakis czas ograniczyc te produkty i zobaczyc jaki bedzie efekt. Mozesz sie tez wspomoc Hepatilem czy jakims innym lekiem wspomagajacym watrobe. Ale przede wszystkim badania krwi,a jesli te klucia nie przejda,to wizyta u chirurga. A zaobserwowalas,kiedy sie pojawiaja Twoje dolegliwosci? Po,przed jedzeniem? A moze jak sie zmeczysz? Albo sie czyms zdenerwujesz? W jakim jestes wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i jeszcze bilirubina koniecznie. Na podstawie informacji,ktore podalas kolonoskopia nie wydaje mi sie konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze:jakies problemy z wyproznieniem? czy oddajesz regularnie stolec,co ile i czy zawsze ma taki zolty kolor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uffftoja
morfologie mam dobrą,kał na pasozyty tez robiłam i jest dobrze,tylko miałam helicobacter pylorii i 2 tygodnie temu brałam antybiotyli, ale majac te bakterie to nie mialam zadnych dokuczliwych objawowo poza obłozonym jezykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uffftoja
wyprózniam sie 1 raz dziennie i zawsze rano, z tym ze stolec jest luzniejszy , zmienia barwy, raz normalny raz zółty a raz zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uffftoja
a co to jest ta ''bilirubina'' , i na co to jest badanie, czego dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uffftoja
u chirurga byłam, badał mi brzuch i powiedział ze tam nic nie widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilirubina dotyczy woreczka zolciowego. Moze byc podwyzszona pomimo dobrego usg. Podwyzszona swiadczy o zaburzeniach w gospodarce zolci. To tak uogolniajac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bilirubina to barwnik
powstaje w wyniku rozkładu czerwonych krwinek. To ona nadaje kolor stolcowi. A robiłaś inne próby wątrobowe jak ALAT i ASPAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jesli przy najmniejszych
a te zaburzeniac w gospodarce zolci to czym mogą byc spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo w zwyklym badaniu chirurg mogl jaknajbardziej stwierdzic,ze nic nie widzi(swoja droga ciekawe czemu zawsze mowia,ze nic nie widza,jak badaja przez "macanie":)). Poobserwuj sie-czy sa jakies zaleznosci miedzy Twoimi dolegliwosciami a dieta,stresem,branymi lekami itp. Zrob dla pewnosci te badania krwi. jesli beda w normie,to sproboj zmodyfiowac diete i zobaczyc,czy beda jakies efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uffftoja
badanie krwi ale na te bilirubinę? to jest badanie z krwi??? a te badania na proby watrobowe to tez z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak wszystko z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak bilirubina i proby watrobowe to badania z krwi.Skierowac CIe na nie moze nawet lekarz rodzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×