Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xantia28

Łuszcząca skóra twarzy przy nosie

Polecane posty

Gość Kociara1905
Od paru tygodni mam problem ze skórą na twarzy. Zawsze miałam tłustą skórę, stosowałam odpowiednie kosmetyki i efekt był całkiem niezły:) Niestety ostatnio skóra zaczęła mi się niemiłosiernie łuszczyć na twarzy, najbardziej na czole. Ponadto cała twarz jest czerwona i piecze... Nie mam pojęcia co z tym zrobić, proszę Was o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biol-chem
Wiem, że łuszczenie się skóry jest oznaką niedoboru witaminy A,więc może jakaś maść albo krem z tą właśnie witaminą by pomogły(z apteki zapewne)? Sama tego spróbuję,bo też mam ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caldera
po pierwsze peeling - najlepiej enzymatyczny, bo nie podrażnia i nie roznosi wyprysków, tak jak mechaniczny np. Lirene po drugie odpowiedni żel do mycia twarzy - zależnie od potrzeb skóry - nivea ma dla skóry suchej po trzecie maseczka nawilżająca np. perfecta po czwarte tonik - bilenda ma fajny dla skóry wrażliwej po piąte nawilżanie - baardzo ważne przy łuszczącej się skórze - mogę polecić rescue krem doktora Bacha - w sam raz dla skóry łuszczącej się problemy ze skórą nie zawsze oznaczają chorobę, ale warto wybrać się do dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wysuszac a nie nawilzac
Ja mam podobny problem i mi nie pomaga ani nawilzanie ani natluszczanie, za to wysuszanie dziala swietnie! Smatuje z rana sucha skore kremem z cynkiem krory powoduje wysuszanie a wieczorem zmywam i tak przez kilka dni, szybko widac efekty niestety po tygodniu lub dwuch musze znow smarowac bo to powraca, misze isc do sermatologa bo jeszcze nie bylem. Mam nadzieje ze pomoglem, powodzenia w wysuszaniu!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to widzisz, na każdego działa coś innego, bo każdy jest inny. Ja miałam straszne problemy z łuszczeniem się skóry na czole i policzkach. Kremy nie działały. Dopiero po wizycie u dermatologa w http://www.ultramedic.com.pl/ udało się podleczyć twarz, kremem na zamówienie. Stosowany na dzień, w nocy to wiadomo się tak nie wchłonie i będzie raczej wtarty w poduszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestańcie peirniczyć głupoty. ktoś tu trafnie napisał to jest łojotokowe zapalenie skory. Podał też link do tematu na kafeterii. Sprawa jest poważna lubi nawracać i nie jest łatwa do trwałego wyleczenia.Lekarze pisza sterydy ktore szybko pomagaja ale na krotko potem problem wraca ze zdwojoną siła. Wygoglajcie sobie temat z podanego wczesniej linka tam można sie wiele dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Produkował bardzo dobry krem firmy mincer spa na bazie morszczyn vit i inne składniki pomagał jedyny krem. tani i przestali produkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście nawilżać, natłuszczanie tylko zatka pory i jeszcze nałapiesz się wyprysków. Ja polecam biokosmetyki Anna Pikura. Są zupełnie naturalne i hipoalergiczne. Akurat można trafić na świąteczne promocje (mam ich newsletter) i reklamują, że ceny są ponad połowę niższe. Jednym z kremów tej firmy, którego używam jest Douxmatique, który świetnie nawilża i ogólnie dobrze radzi sobie z wszelkimi znakami suchości na mojej skórze. Ja zwykle łuszczę się przy brwiach i na skroniach :) Nie mam tego problemu, bo regularnym stosowaniu ów kremu. Ponadto jest doskonały pod podkład, nie roluje się i nie widać suchych skórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Dobra Rada
Skóra wokół nosa łuszczy się często przy braku witamin B. Rozszerz dietę o produkty w nie bogate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj brać Neoglandynę, bo pomaga przy suchej skórze, nawet przy AZS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest? I pomaga serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkajulka2
Mój nos również był strasznie suchy, póki nie zaczęłam stosować odpowiednich kremów. Najpierw kupowałam jakieś tanie, które w sumie dawały efekty, ale odkąd kupiłam kremy z Repechage to problem zniknął całkowicie (brzmię jak jakaś reklama z tv :DDD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Clotrimazolu podraznia jeszcze bardziej wiec nie polecam. Luszczaca zaczerwieniona skora obok nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×