Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość haneczka84

Ja blondynka, chlopak rudy.Jaki kolor wlosow dziecka?

Polecane posty

Gość haneczka84

Czy jego geny beda dominujace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
tak ale moze byc heterozygota i w tzkim przypadku 50:50 jakie dziecko sie urodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jest gen rudy
to wyjdzie rude

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka84
To troszke jestem chyba zmartwiona.Chcialabym miec parke, wychodzi na to ze oboje beda rudzi. Powiem, ze ojciec mojego M takze byl rudy, mama byla szatynka i urodzilo im sie : 2 dzieci (najstarszych) -kolor wlosow po mamie , 3 nastepnych _ rude ( kazde jakby mialo inna intensywnosc rudego , od jasnego do "centralnie " rudego;).Ciekawe jak bedzie z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella z telenoweli peruwian
czasem najwiecej genow dziedziczy sie po tym pokoleniu wstecz czyli dziadkach:) mam kumpele, ktora nie ejst podobna do zadnego z rodzicow, ale za to "wypisz, wymaluj" cala babcia:) a moi rodzice sa ciemnowlosi, tata ciemny braz, mama tak samo, a ja - blondynka;) mialam biale wlosy jako dziecko. a po kim? po mojej sw. pamieci babci:) znam tez pare, ktorzy oboje maja ciemne wlosy i oczy, a ich coreczka jest ruda. widzisz, mozna odziedziczyc wiele po rodzicach, ale mozna tez po dziadkach:) wiec ich tez bierz pod uwage:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella z telenoweli peruwian
zalezy ktore geny sa silniejsze itp. kiedys zaczerpnelam troche genetyki, ale to tez nie jest pewne. bo wg ksiazek np. gen brazowych oczu jest dominujacy. moj tata ma oczy brazowe, mama niebieskie wg tego co mowi genetyka, powinnam miec oczy brazowe. mam niebieskie. wiec na te teorie tez nie ma sie co powolywac. jednak mozesz o tym poczytac i sprawdzic, czy gen rudych wlosow bedzie w waszym przypadku dominujacy. tasm sie bierze tez wlasnie dziadkow pod uwage. pewnosci ci to nie da, ale jakis tam procent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genetycznie to
chyba prawdopodobieństo 3/4 czyli 75%blond a 1/4 25%rude-bo to recesywny kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka84
raczej dzieciaczki bede miala rude, biorac nawet pod uwage dzidkow z obu stron.Moi rodzice maja jasne wlosy , rodzice mojego R , jak juz pisalam ojciec rudy , mama szatynka.Ja znowu jasne wlosy a moj M jasno rude. Boje sie tylko, ze bede przez ten kolor wlosow cierpialy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko będzie brunetem ;) Śmieję się bo mój ojciec jest brunetem, mama jest ruda a mój brat jest blondynem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella z telenoweli peruwian
zakamuflowana pomarancza - oddaje poklon i przyznaje racje:) to bylo dobrych pare lat temu jak sie tym interesowalam. juz nawet nie pamietam jak sie krzyżówki robilo:( a szkoda:( pamietalam tylko niektore allele recesywne i dominujace (jak te brazowe oczy) . hmmm, musze odswiezyc troche moja wiedze:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka84
no a Ty lejla?? a co bedzie to bedzie, rude tez jest piekne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem szatynką :) teraz oczywiście przefarbowaną na kolor oberżyny :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella z telenoweli peruwian
a czy twoj chlopak cierpial z tego powodu??? dla pocieszenia, znam ruda laske, ktora jest bardzo ladne i ma duze powodzenie. jakos innym dziewczynom nie jest do smiechu, bo jest po prostu ladna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka84
ale to moze po dziadkach macie z bratem taki kolor wlosow? Na genetyce znam sie słabo, oj słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka84
fiorella Wlasnie cierpial, najbardziej w podstawowce dzieci mu dokuczaly.Dwa razy byl pobity wlasnie z tego powodu .Jego wlasna matka dodatkowo przez cale zycie go wpedzala w kompleksy z tego powodu .Nawet teraz slyszymy , jak do niej jedziemy , " synku ja wiem , ze TY sie urodziles rudy, ale nie mozesz sie przez to ukrywac ".Takie pierdoly w zasadzie, ale w ogole nie powinna ciagle mowic o jego kolorze wlosow.Ja nie wiem czy ona ma wyrzuty sumienia z tego powodu? Jak kazda mama (przyszla;) , chcialabym aby moje dzieci byly szczesliwe a nie wyszydzane z powodu, na ktory nie maja same wplywu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella z telenoweli peruwian
i to sa wlasnie glupie stereotypy, ktorych nigdy nie zrozumiem... jest mi przykro z powodu Twojego chlopaka:( co za bzdura w ogole, ze co niby - rudy znaczy gorszy??? mam nadzieje, oczywiscie, jezeli przytrafi wam sie bobas z rudymi wloskami, ze beda was otaczac tylko madrzy ludzie. czego zycze wam z calego serca. i glowa do gory. nie ma co martwic sie na zapas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze że ja to nie mam pojęcia po kim mój brat może być blondynem :p Nawet listonosza mamy bruneta ;) A co do rudych włosów to powiem szczerze że ja bardzo zazdrościłam mojej mamie i prze kilka lat farbowałam się na rudo :) Oczywiście przy wielkim oburzeniu mojej mamy jak ktoś wogóle może chcieć mieć rude włosy ;) (teraz ostatnio też zastanawiam się nad ponownym przefarbowaniem się na rudo...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc tak: Allel na rudy kolor włosów jest najbardziej recesywny! Sliniejszy od niego jest allel na blond a najsilniejszy na ciemne włosy. Nie sprzeczać się proszę o to jak uszeregowane są allele :) Mój dyplom biologa jeszcze nie zżółkł i jest z dobrej uczelni :P. Jeśli jesteś blondynką to albo masz 2 allele na blond i wtedy wasze dzieci będą blondynami albo masz 1 allel na blond a drugi na rudy i wtedy dzieci mają szansę być rude :). Musiała byś zajrzeć trochę dalej w swoją genealogię :). Ja właśnie czekam na mojego synka który ma jakieś 10% szans na rudość i z 50% szans na niebieskie oczka :). Ja bym chciała, żeby synek był rudzielcem. Haneczka, to czy będzie cierpiał psychicznie z tego powodu zależy od wychowania. Mój brat nie cierpiał bo był wychowany tak, że się wszyscy zachwycali jego kręconymi rudymi włosami i piegowatą buzią. Ot źle rodzice ustawili do życia twojego chłopaka. Cierpieliśmy tylko na oparzenia słoneczne i to oboje, że ja mam ciemne włosy ale skórę wrażliwą jak u rudzielca. Strasznie zazdrościłam i zazdroszczę bratu jego koloru włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosa2421
hej własnie spodziewam się maluszka i zastanawiam się jaki kolor włosów będzie miał nasz synek ja jestem ciemna blondynka a mój mąż ciemnym blondynem ale moj ojciec jest rudy a mama brunetka czy nasze dziecko może być rude?prosze niech ktoś odpisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basinia
hejka moi rodzice to mama brunetka tata piegowaty brunet ja jestem tez brunetka po ojcu odziedziczyłam brazowe oczy dominujace bo mama miała piwne i pegi ale tylko na twazy.Maz jest ciemnym szatynem matka kruczo czarna ojciec ciemny szatyn.Rudych nie ma ani w mojej rodzinie ani u meza.Czy moze dziecko sie trafic rude???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem szczerze
boże rudy? wredne nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem szczerze
boże rudy? wredne nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem tak,TYLKO mój teść ma (miał bo już jest siwy )rude włosy w naszych rodzinach,ma dwie siostry obie ciemne blondynki,wszyscy się zastanawiali po kim te rude włosy(po listonoszu chyba;-) ),cała reszta rodziny albo szatyni,albo ciemny blond,mój mąż troszkę dostał w spadku,ma ciemne włosy z rudymi,delikatnymi pasemkami(najlepiej widać jak mocno świeci słońce)i rude włosy w zaroście(średnio co trzeci),nasze dzieci po urodzeniu były wiewióreczki,syn aż świecił,córcia miała pasemka od jasnej pomarańczy po ciemno rudy,dziś mają syn-7lat,córa 5,5 roku i śladu po tamtych kolorach nie zostało,mały jest ciemny blond,a będzie chyba szatyn,bo kolor wciąż mu się zmienia(od czubka ma już bardzo ciemne),a córcia pszeniczny blond trochę jakby wpadający w żółty.A ja żałuję,że chociaż małej nie został ten kolor,bo odcienie miała piękne,ale nic to,w listopadzie będzie trzecie,może chociaż to odziedziczy na stałe kolory po dziadku?A głupimi ludzmi radzę się nie przejmować,i co z tego,że rude,RUDY JEST PIĘKNY!!! I ważne,żeby było zdrowe i kochane a kolor się nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem co autorka miała
Nie wiem czemu ale rudy kolor włosów kojarzy mi się z ...pięknem :) Może dlatego, że uroda rudzielców jest nietypowa, inna. Jestem blondynką, lubię mój kolor włosów, ale wiele razu próbowałam zmienić go na rudy..niestety moje włosy nie tolerują żadnych czerwonych odcieni, a szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy26
Nie jestem ekspertem, ale na chłopski rozum taka groźba jest bardzo duza...napisałem groźba bo tylko rudzielec rozumie co czeka waszego synka jeśli będzie rudy(nie wiem jak to wyglada w przypadku dziewczynek)...obawiam się, ze prześladowanie i dręczenie rudych jest nawet silniejsze niż w czasach mojego dzieciństwa...odbieram czasami siostrzeńca ze szkoły(też rude włosy) i widzę, że jego udręka jest nawet większa niz moja....nie oszukujmy się rude włosy u chłopca=przesladowania, wyzwiska i pełne odepchnięcie ze strony rówieśników a w poźniejszym wieku samotność, kompleksy, niska samoocena być może depresja....dzieci nienawisć do rudych wynosza z domu...w naszym kraju ublizanie rudym i ich gnębienie jest uważane za coś absolutnie naturalnego nic dziwnego, że dzieci nie dadzą rudemu chłopakowi spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość easychemistry
Olimpia77 jeśli ty nie masz recesywnego allelu "rudych włosów" to wasze dziecko nie będzie rude, a będzie brunetem. Jeśli posiadasz ten allel to jest szansa 50% że dziecko będzie rude. Czy ktoś w Twojej rodzinie jest rudy? Rodzice, Rodzeństwo, Babcia, Dziadek? Jeśli nie to jest minimalne prawdopodobieństwo że masz taki allel. Tak więc nie macie się czego obawiać. Im więcej podasz informacji tym lepiej można obliczyć prawdopodobieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×