Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ania+++

czy to może być azs

Polecane posty

Gość ania+++

Witam dziewczyny Pewnie niejedna z was spotkała się z tym problemem więc może mi coś doradzicie. Moja córka ma 4 lata i od jakiegoś czasu ma bardzo szorstką skórę, nie jest to zaczerwienione ale występuje takimi jakby bezbarwnymi szorstkimi plackami i występuje na całym ciele z wyjątkiem twarzy. Teraz kilka dni temu pojawiły się nowe placki ale tym razem zaczerwieniły się. Postanowiłam wybrać się do lekarza, ale termin mam za 2 tygodnie. Może wy podzielicie się swoimi doświadczeniami, czy to może być sprawa alergiczna jak to sprawdzić?? Aha dodam tylko że córka nie drapie się czyli chya jej to nie swędz i nie ma tych zmian za uszami i w zgięciach(ponoć objaw azs)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz ci ze to azs moja tak miala takie male krosteczki ktore tworzyly szorstkie plamy na ciele. lekarze stwierdzili ze azs dopiero alergolog mi powiedzial ze to uculenie na czekolade. zrob dziecku testy alergiczne. Dostaniesz pewnie masc witaminowa do smarowania, ale prawda jest taka ze jak nie odstawisz tego co dziecko uczula to to nie zniknie. My odstawilismy czekolade i wszystko zniknęło i nie wraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania+++
MaMani a po jakim czasie od odstawienia alergenu te zmiany skórne ustąpiły?? Mieszkam w Uk i nie wiem jak lekarz zareaguje bo różne rzeczy słyszałam, a i sama doświadzyłam tego że na kaszel u dziecka polecono mi podawać paracetamol. Aha a czy ciągle nawracający suchy kaszel może też yć objawem alergii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania suchy kaszel i katar to jaknajbardziej objawy alergi. katar taki lejący się. Moze byc w takim razie uczulone na coś co pyli albo na kurz i roztocza. Po okolo tygodniu od wyeliminowania wszystkiego co mogloby byc alergenem krotski zniknęly calkowicie. Moja ma katar prawdopodobnie alergiczny bo przechodzi jej tylko po zyrtku i jak odstawiam to znów nawraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania+++
MaMani w tym rzecz że kataru nie ma.Kaszel suchy najczęściej w nocy, a dzień prawie wcale nie kaszle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania a moze to od suchego powietrza? a jaka ma posciel? nie ma czasem niczego z pierza w łożeczku? kurcze nie wiem co ci doradzic najlepiej by było jakby obejzal to alergolog. Bo moze to wcale nie byc alergia tylko poprostu powietrze suche i wystarczy dobrze przed snem przewietrzyc a na noc na grzejniku powiesic gruby zmoczony i wykrecony recznik. i gdzies w poblizu lózeczka drugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mój kuzynek byl malutki to byl uczulony na roztocza i ciocia przed snem zmywala dokladnie podloge i kurze a posciel chowala do worków foliowych szczelnie zakreconych i do zamrazalnika na 3 godz przed spaniem... to mialo zabijac roztocza ale nie wiem czy tak to naprawde dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania+++
MaMani ja też sama już nie wiem co to może być ale postanowiłam że będe po kolei eliminowała z diety możliwe alergeny + intensywne nawilżanie skóry. Zacznę od czekolady i kakao bo to najłatwiej i zobaczymy na drugi strzał pójdzie mleko a z tym juz może być gorzej bo mała na śniadanie i na kolacje musi wybić pół kubka kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu ale to mogą nie byc alergeny pokarmowe tylko np cos pyli albo wlasnie pierze i kurz... i sama do tego nie dojdziesz. przydalyby się testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania+++
wiem ze testy byłyby najlepsze ale to pewnie dopiero zrobie jak będę w Polsce a to nie predzej jak za pół roku a nawet lepiej, ale zoaczymy jeszcze co na to tutejszy lekarz rodzinny powie. Mam nadzieję że coś zaradzi. Dobrze że młoda się nie drapie i jej to nie przeszkadza ale boję się że jak tego nie zaczniemy leczyć to te zmiany jej zostaną albo jakieś ślady pozostawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania no nie wiem jak to jest za granica. Nam dali odrazu jakas masc witaminową i kazali wprowadzic diete bez " cytrusów czekolady kakao mleka jajek glutenu surowych owoców... alergolog powiedzial ze to przesada kazal tylko wykluczyc kakao czekolade cytrusy truskawki i selera aa jeszcze orzechy bo to podobno najsilniej uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×