Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ihaha

__Dziecko obskubuje paznokcie- jak oduczyć?_______

Polecane posty

Gość ihaha

moja 4- letnia siostrzenica ostatnio ciągle obdlubuje sobie paznokcie. I u rąk, i u nóg, jak jest bez skarpetek. Gdyby obgryzała, to posmarowalabym jej tym gorzkim plynem, a tak nie mamy pojęcia jak jej oduczyć tego. Mówimy jej ciagle, zeby tego nie robiła, ale ona i tak swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja do tej pory jak mam jakis stres obgryzam paznokcie... uwierz płyny nie pomagają. A co do obskubywania paznokci, sadze ze robi to nieswiadomie, nie ma kontroli nad tym. Nie wiem co mam poradzic bo ja tak samo "nie mam" kontroli nad swoimi paznokciami.... ehh chyba musze zaczac brac magnez aby nie miec stresow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrzywiony penis
wiem, ze zaraz sie zleca ale... ja przylalam synowi po lapach jak pierwszy raz zobaczylam ze obgryza i juz mam spokoj ide bo bede ryczec zara 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrzywiony penis
*bo beda :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem , moja córka do 7 lat obgryzała paznokcie u nóg... :O za cholerę nie można było jej oduczyć... a potem nagle przestała - znudziło mi się - powiedziała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---->> RAFINKA Obgryzała paznokcie u nog?? Kurcze, dobrze ze jej sie to znudzilo. Ja tylko u rączek (na szczescie). Nie wiem co za \"...\" może bić dziecko po rękach... to że dziecko przestało obgryzać, jestem pewna ze tylko przy tobie a jak jest tylko zdenerwowana to idzie w kat i obgryza. Tego w taki sposob nie oduczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, moja obgryzała wieczorem po kąpaniu :D najchętniej pod kołdrą brudnych nie ruszyła, całe szczęście :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrzywiony penis
jakos oduczylam :o ciekawi mnie jak dadza sobie rade mlode mamusie gdy ich 'berbecie' beda mialy po 16 lat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrzywiony penis
dziekuje :) widze, ze dziecie masz starsze to i podejscie normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi, bo jak się ma dziecko za młodu to się człowiek tak wszystkim nie przejmuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez obgryzalam paznokcie ale mi pomógl taki gorzki lakier. byl tak koszmarnie gorzki ze chcialo mi sie po nim wymiotowac... nie wbylam wstanie wlozyc reki do buzi a nawet jak trzymalam cos w rece to przechodzilo ta goryczą... wiecej juz nie obgryzalam :D:D ale autorka pyta o obskubywanie paznokci a z tym juz gorzej. Moze dziecko robi to z nerów? Powinniscie przedwszystkim bardzo krotko przyciąc paznokietki zeby nie bylo co obskubywac. zapytac dziecka dlaczego to robi. 4 latek to juz dziecko z ktorym da sie porozmawiac. moze robi to gdy sie boi albo gdy sie denerwuje albo z nudów... jakis powod musi byc trzeba go poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaha
a nasza odpowiada "no bo dlatego" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świza mamo tak jak radzil ktos pod pomaranczowym nickie "po lapach go" :D:D:D:DD:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelajdaP
nioo ja to kiedys tak obgryzalam ze masakra,ale jak starsza siostra powiedziala mi ze zrobi mi paznokcie jak nie bede obgryzac to tak jakos sie oduczylam...hiii od tamtej pory nie obgryzam mam piekne i zdrowe paznokietki...sis jest fryzjerka ale ma i tez kurs kosmetyczki to zawsze se ja tat w salkadzie odwiedze i mam...;Phihi mowie najlepiej to chyba szantazowac dziec ze zrobicie im tipsy...mi to podzialalo...(!!!)mam juz 17latek jak cos...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×