Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Termin porodu

Termin porodu z USG

Polecane posty

Gość Termin porodu

Mam pytanie termin z USG wyszedł mi dwa tygodnie pozniej niz wyliczony z miesiaczki obecnie jestem w 39 tygodniu a na USG wyszło że wymiary dzidziusia sa na 36 tydzien czy ktoras z was moze tez tak miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak miałam z 1 dzieckiem urodziłam 2 tygi=odnie po terminie wywoływany poród.nie jest żle nie masz się co martwić. terz jestem w 26+6 dni a z usg wychodzi że 25+pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerbera gerbera
mi termin porodu z usg wyszedl tydzien wczesniej niz ten wyliczony z miesiaczki. wszystko w porzadku. te niezgodnosci stad, ze niektore z nas zachodza w ciaze w inne dni niz wyliczona owulacja. tzn owulacja moze sie przesunac pod wplywem klimatu, stresu itp. ja zaszlam w ciaze wczesniej, niz bylo to wyliczone w kalkulatorach. gin powiedzial, ze wszystko ok, po prostu jajeczkowanie mialam wczesniej. ty widocznie mialas pozniej. na usg mierzy sie glowke dzidziusia i oblicza faktyczny dzien zaplodnienia. ten z miesiaczki jest umowny. oczywiscie termin z usg jest bardziej wiarygodny niz z obliczen wg miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dziecko młodsze o tydzień niż wychodzi z daty porodu wyliczonej, ja wiedzialam ze tak bedzie a wynika to z tego ze mam cykle 34 - dniowe wobec tego owulacja tez automatycznie byla później niż u kobiet które maja cykle 28 - dniowe a lekarze obliczając date porodu zawsze zakladają cykle 28 - dniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerbera gerbera
ja mialam cykle 27 dniowe, czyli powinno byc mniej wiecej tak samo jak przy 28cyklu. owulacje mialam jednak wczesniej. lekarze mowia, ze to mozliwe i ze wszystko jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Termin porodu
Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i krótki cykl
ja się nie zgadzam że termin z usg jest dokładniejszy. wg. usg i usg 3D poród miał być 2 tyg. później. Powiedziano mi że dziecko waży ok. 2kg.ja wpadłam w panikę ....urodziłam dwa dni później-zgodnie z terminem z miesiączki i dziecko ważyło 3600.....dziwne że w niecałe dwa dni przytyło prawie dwa razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerbera gerbera
no ale termin z miesiaczki tez nie jest dobry, bo to przeciez oczywiste, ze kazda z nas ma inny organizm, ktory "dziala" inaczej. niemozliwe jest zeby wszystkie z nas mialy owulacje wyliczone w jednakowy sposob. dlatego sa testy owulacyjne - bo wyliczanie dni plodnych czesto zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co się orienyuje to najlepiej pod uwage termin z miesiączki ,a na usg wychodzi czasami inaczj bo to zależy od wielkości dziecka.jak jest duże to idzie do przodu termin jak małe do tyłu. u mnie było przy 1 dziecku do tyłu niecałe 2 tygodnie i urodziłam po terminie 2tygodnie a córcia ważyła 2920. a szwagierka urodziła 10 dni przed terminem dzidzia waży 4 kg a na usg wychodziło 2-3 tygodni do przodu. jest różnie zależy to pewnie od wszystkiego ale niem się co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerbera gerbera
pewnie, u kazdego jest inaczej. ja jednk od poczatku podejrzewalam, ze nie zaszlam w ciaze w tedy kiedy byla przewidywana owulacja, bo nie uprawialam w tedy seksu;) kochalam sie facetem zaraz po miesieczce, praktycznie na drugi dzien i w tedy zaszlam. nawet gdy bralam pod uwage dlugosc zycia plemnikow w macicy i tak nie chcialo wyjsc. stad wiem, ze owulacja moze sie przesuwac - wiem po sobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko usg wykonane przed 12-tym tygodniem ciąży daje podstawę do obliczenia terminu porodu.. bierze się pod uwage wymiar ciemieniowo-siedzeniowy czyli CRL późniejsze usg jest mało wiarygodne ze względu na indywidualne tempo rozwoju każdego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolezanka wyzej ma 100% racji mi w pozniejszym czasie termin porodu z ostatniej @ a tym z usg wahal sie czasami o prawie miesiac ale dla gina zawsze liczyl sie tylko ten jeden termin ustalony na poczatku podczas 1 usg i wg ostatniej @ nigdy nie bral pod uwage terminu z pozniejszych usg tak samo bylo jak trafilam do szpitala, mimo ze termin z ostatniego usg wychodzil na poczatek kwietnia a z ostatniej @ na ostatnie dni kwietnia zawsze wazniejszy byl ten termin z @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko 5-6 procent kobiet
rodzi w takim terminie jaki wyznacza lekarz i jest to całkiem normalne ....spokojnie mamuśki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam termin porodu z miesiączki na 8 sierpień a kiedy miałam usg robione pod koniec lipca lekarz powiedział że z usg to termin wychodzi gdzieś na 17 wrzesień bo dzidziuś był malutki bardzo. Więc nie ma co patrzeć na terminy tylko spokojnie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×