Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwone rajstopy

dziewczyny potrzebuje rady, bardzo wazne

Polecane posty

Gość czerwone rajstopy

mieszkam w uk. za 2 tygodnie bede w polsce, bedzie to moj ostatni pobyt przed porodem, bo w trzecim trymestrze nie mozna latac. chcialabym zakupic wszystkie leki jakie moga mi byc potrzebne przy noworodku. wszystko co moze sie przydac tzn leki, ziolka, herbatki itp. a czego nie ma tu. o niektorych lekach lub ziolach oni tu nawet nie slyszeli:( chce sie wiec odpowiednio przygotowac. prosze o pomoc. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
espumisan na kolki albo inny srodek, witamine D ale to musisz skonsultować z lekarzem! olatium albo inny płyn do kompieli zamiast oliwki. dentinox-gel albo inną maść na ząbki. wiesz to wszystko zależne jest od dziecka jakie ma potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ci dopiero
a tam nie ma aptek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwone rajstopy
sa, ale wielu lekow nie ma. np nikt nie slyszal o herbatce z koperku. nie podaja tu dzieciom witaminy D. opieka w ciazy jest inna zupelnie. zdziwilabys sie jak bardzo. nie bede sie rozpisywac, ale o tutejszej opiece lekarskiej swiadczy to, ze badanie moczu robia papierkiem lakmusowym, a paracetamol przepisuja na wszystko - przeziebienie, angine, bol brzucha, zapalenie ucha... natomiast kobietom ciazarnym, ktore krwawia kaza isc do domu i czekac... :( coreczka kolezanki meczyla sie ponad dwa tygodnie, bo nie chcieli jej wypisac nic poza paracetamolem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wzielam ze soba mnostwo niepotrzebnych rzeczy, ktore tu z latwoscia mozna kupic;-) Najbardziej zadowolona bylam jednak z Fridy ( aspiratora do noska zamiast gruszki). Dodatkowo lekarka w Polsce przepisala malemu lek na biegunki, uczulenie i antybiotyk tak na wszelki wypadek. Do tej pory uzylam tylko tego na biegunke. Poza tym herbatki granulowane jezeli masz miejsce, bo tu sa co prawda w polskich sklepach ale ceny kosmiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszalam wlasnie ze nie daja tamm dzieciom wit.D3. Tutaj daje sie mniej wiecej od skonczenia 3 tyg zycia. Jezeli chodzi o te herbatki, to jak karmisz piersia na poczatku dziecko nei potrzebuje dopajania a tym bardziej herbatka. Mojej córce np ta koperkowa szkodziła. Niby bylo napisane uspokajajaca a dzialala odwrotnie ;) Ja nie jestem lekarka mówie tylko co swojej córce podaje i podawalam. Mozesz kupic troche ampułek wody solnej do oczyszczania oczek i noska, albo w aerozolu woda morska, łatwa w uzyciu i dobra na lekki katarek. Ja mam "disne mar" Najlepiej bedzie jak pojdziesz do lekarza rodzinnego i powinien lekarz Tobei powiedziec co kupic, moze przepisze od razu D3 bo to tylko na recepte. No i bym zapomniala dzieci dostaja jeszcze takie zestawy witamin, tez w kropelkach, bez recepty. Witaminy cebion i cebion multi, no ale musisz sie zapytac lekarki ile kropelek dziennie w jakim wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i mam dobra rade. Chodzilam swego czasu w miescie rodzinnym do bardzo dobrej i powazanej lekarki. Moja córka miala na okraglo jakies wysypki, a to potówki, a to lekkie skazy białkowe itp. Lekarka rodzinna przepisywala wieeele roznych specyfików i nic nei pomagalo. Natomiast ta prywatnie kazala dodawac do wanienki garsc soli kuchennej, wszystko zeszlo jak reka odjal, do dzisiaj co ktoras kąpiel dodajemy soli, ona podobno ma wlasciwosci uodparniajace skóre dziecka. Oprocz tego na odpazenia, zadne kremiki tylko masci. Polecam Alantan Plus Masc nie krem, nawet kiedy moja córka ma biegunki to masc dziala cuda, jest jeszcze cuti baza niektórzy tez chwala albo poprostu masc cynkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przywiez sobie aphtin na plesniawki, bo tutuaj tego nie leczA ESPUTICON NA KOLKI sol fizjiologiczna witamine D wszystko inne jest lub zamienniki sa dobre herbatki dla dzieci w polskim sklepei koper sobie do picia w torebkach kupisz w kazdym supermarkecie- nazywa sie to fennel drink ja zaluje ze nie przywiozlam sobie duuuzo prepatatow na cellulitis pociazowy z eveline (dziala) i teraz wydaje kase na Lorea\'l, a dziala tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze kjak bedziesz karmic piersia to na laktacje mozesz sobie anyzek przywiezc i dziurawiec chociaz to i tak jest w polskich sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ci dopiero
a ponoc tam taki raj......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego wiele osob pisze o fatalnej opiece lekarskiej , ja mam inne doswiadczenia , poniewaz nie wszystko podczas ciazy bylo ok chodzilam na scan co tydzien , mialam badania i okazalo sie ze jestem zarazona paciorkowcem i dostalam przed porodem antybiotyk i wszystko bylo ok . Jezeli chodzi o leki to wszystko mozna tutaj kupic nie ma zadnego problemu na kolki infacol lub gripe water , kropelki do nosa , zel na dziasla itp . Trzeba pojsc do apteki i poprostu kupic . Mysle ze wiele takich opini powoduje slaba znajomosc jezyka angielsiego i zwiazana z tym utrudniona komunikacja z lekarzem lu polozna , ale jezeli z ciaza jest wszystko ok to robi sie tutaj dwa scany . I faktycznie nie zawsze herbatki z kopru pomagaja czasem dzialaja wrecz odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha zapomnialam kup sobie w Polsce masc majerankowa bardzo dobra do posmarowania brzuszka przy kolkach i pod nos ulatwia oddychanie dziala super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwone rajstopy
mampytanie - posluchaj, znam jezyk dobrze. nie mowie, ze bardzo dobrze. po prostu dobrze. wszystko zalatwiam sama i nigdzie nie mam problemu, zarowno z rozmowa twarza w twarz jak i przez telefon. nie wiem z jakiego miasta jestes. ja jestem z Glasgow. pierwszy scan tj usg mialam w 14tyg, kolejny - niewiadomo kiedy. wspominalam o moich problemach z nerkami - polozna wsadzila papierek lakmusowy do probki z moczem i powiedziala zejest ok. gdy na poczatku, bodajze w 7tyg mialam plamienia, lekarz mi powiedzial, ze mam isc do domu i zobaczymy co bedzie. naprawde jestes pierwsza osoba - znana mi osobiscie, lub na forum - ktora miala scan co tydzien. jezeli lekarze wypisuja ci na rozne dolegliwosci co innego niz paracetamol, to gratuluje. bo oni wypisuja paracetamol rowniez brytyjczykom. szkotka ode mnie z pracy mowic nie mogla, glos kobieta stracila, a lekarz nie dosc ze nie dal zwolnienia to kazal pic herbate i brac paracetamol. cudnie:( a gdy miala ospe, to lekarz sie zapytal co chcem, bo na ospe nic nie ma... a acyklovir??? o zwolnienie z pracy musialam sie upominac:( a przeciez to oczywiste ze w doroslym wieku ospa jest grozniejsza i tzreba w domu siedziec. ale ile osob, tyle opinii. mi sie nie podoba i na pewno nie przez to, ze nie umiem sie dogadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwone rajstopy
ostatnio na lokalnym forum tj glasgow, czytalam post dziewczyny ktora ma wade wzroku ponad -10 i astygmatyzm, a tutejsi lekarze namawiaja ja na porod naturalny:( i to wszystko sprawia, ze im nie do konca ufam. wole sobie najpotrzebniejsze leki przywiezc a Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mampytanie ja mysle, ze slaba znajomosc jesyka moze byc problemem, ale podejscie do angielskiej sluzby zdrowia zalezy chyna tez od tego do kogo sie trafilo. Ja akurat mialam zle doswiadczenie dlatego druga czesc ciazy i porod spedzilam w Polsce. Od poczatku ciazy mialam potworne bole brzucha, polozna kiedy powiedzialam jej o tym w 14tc stwierdzila zebym zglosila sie do niej jak zaczne krwawic:-/. W 16 powiedziala, ze to za wczesnie, zeby posluchac tetna dziecka:-/ Po takich opiniach stwierdzilam,ze raczej nie ma na co czekac i polecialam do Polski gdzie zostalam prawie z mijesca polozona na patologii z zagrozeniem porodem przedwczesnym. Wiec takie mam doswiadczenie z okresu ciazy. Natomiast bardzo zaskoczyl mnie nasz GP przepisujac mojemu synkowi antybiotyk. Oczywiscie paracetamol tez byl w zestawie, ale jednak antybiotyk dostal;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tych leków troszke mala nabrala ale z tych najwazniejszych to viburcol na ząbkowanie i kolki i eferalgan na zbicie goraczki i stany zapalne... i koniecznie sudokrem do pupy :) i to chyba tyle z tych wazniejszych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie nie eferalgan tylko nurofen na zbicie gorączki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwone rajstopy a nasz GP ostatnio mojego meza na sile na miesiac zwolnieniw wysylal mimo,ze on chcial tylko na 2 tygodnie;-) Lekarz sie prawie obrazil na niego. Wiec jak widac zalezy na kogo sie trafi tak jak w Polsce zreszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani Sudocrem tu mozna w markecie kupic;-) Jak sobie pomysle,ze ja to wszystko ze soba targalam:-) A viburcol faktycznie mi sie przydal przy zabkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nurofen tez ze soba przywiozlam:-) A tutaj pielegniarka mi Calpol polecila po szczepieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga nie mam pojecia co mozna tam kupic a vczego nie :D:D Prawda jest taka ze jak dziecku ( malutkiemu) cos sie powaznego dzieje to sie go samemu i tak nie leczy tylko tzreba isc do lekarza... i skzoda sobie kompletowac apteczke z ktorej sie poźniej nie skorzysta a trzeba bedzie kupic calkiem nowe leki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwone rajstopy
a to ci dopiero - kto ci powiedzial, ze tu raj? napewno nie ja, wiec dlaczego to mi docinasz i jestes uszczypliwa w stosunku do mnie??? aga25 - wiem, zalezy na kogo sie trafi. ja chcialam isc na zwolnienie, bo mam straszne bole plecow. szczegolnie nasilalo mi sie to w pracy, bo mam prace stojaca, duzo ukladania (co za tym idzie podnoszenia) i duzo schylania sie. lekarz mi powiedzial, ze ciaza to nie choroba i jestem przeciez zdolna do pracy:( w efekcie musialam z pracy odejsc:( nie mowie, ze sa zli do kona, bo mojemu facetowi pomogli. niestey, moje doswiadczenia sa takie, jakie sa:( dziekuje wszystkim za odpowiedzi. dziewczyny jestescie kochane i bardzo mi pomagacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie o to chodzi, ze jak sie zrazisz to pozniej ciezko sie na nowo przekonac. MaMani ja tez nie mialam pojecia mimo,ze prawie rok tu bylam, to jak nie mialam dziecka nie zwracalam uwagi na to co jest a czego nie ma. I prawie caly bagaz to byly syropki, masci i inne pierdolki ktore tu mozna kupic:-) Czerwone rajstopy zycze Ci latwego porodu i zdrowego dzidziusia, zeby te wszystkie leki nie byly Wam potrzebne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheheheehehehehehehe
ja polecam linomag-sudokrem jest do kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga masz racje w tym ze wszystko zalezy od tego na kogo sie trafi dlatego tez ja nie uogolniam pisze o moich doswiadczeniach , mialam niski poziom wod plodowych i wysokie cisnienie dlatego tak czeste wizyty i scany az sie wkurzalam naprawde dodatkowo zlecili mi konsultacje kardiologiczna i w efekie 3 tyg przed terminem mialam cesarke . Pobyt w szpitalu wspominam dobrze . Lecze sie w zwiazku z paciorkowcem i dostaje antybiotyki i wykonuja mi co jakis czas posiew czyli jest to tzw leczenie celowane ,ale kto mial te bakterie to wie jak trudno jest sie jej pozbyc . Autorko topicu nie obraz sie ale nigdzie w mojej wypowiedzi nie watpilam w Twoje umiejetnosci jezykowe , natomiast sama wiesz ze u lekarza nieco ciezej jest sie porozumiec w zwiazku z terminologia medyczna i bywaja z tym klopoty . Szczesliwego rozwiazania Ci zycze . Drugi scan jest po 20 tyg ciazy i wtedy sprawdzaja szczegolowo czy dziecko prawidlowo sie rozwija .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×