Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Matka Chrzestna............

Ciastka dla dzieci

Polecane posty

Gość Matka Chrzestna............

Dzisiaj zostane na kilka godzin z moja 4ro letnia chrzesnica i chcialabym jej jakos urozmaicic czas spedzony ze mna. Widujemy sie niezbyt czesto ze wzgledu na odleglosc, ktora nas dzieli i chce zeby miala mile wspomnienia z dnia spedzonego z ciocia:-) Pomyslalam, ze moglybysmy upiec ciasteczka. Rozne wzorki: serduszka, laleczki, misie itd. Mam wiec prosbe. Prosze podajcie mi jakies przepisy na latwe do przygotowania i smaczne ciasteczka. Z gory bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooogle twoim przyjacielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasteczka,mniam,mniam :D Prosze sprawdzone przepisy :) Ciasteczka kruche-maślane.Ale fajnie pachną cytryną : 250 g miękkiego masła starta skórka z 2 cytryn 100 g cukru pudru 1 jajko 1 łyżka zimnej wody 335 g mąki (2¼ szklanki) Wszystkie składniki zagnieść, schłodzić w lodówce przez około pół godziny. Po tym czasie ciasto rozwałkować (na około 3-4 mm grubości), podsypując mąką. Wycinać ciasteczka. Układać na blaszce w niedużych odstępach.Piec około 5 minut w temperaturze 190ºC. Studzić na kratce. Serduszka z powidłami : 70 dag mąki 3 jajka pół kostki masła (125 g) pół kostki margaryny (125 g) 2 opakowania cukru waniliowego (16 g każde) 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 szklanka cukru kilka łyżek powideł śliwkowych Ze wszystkich składników wyrobić ciasto. Zawinąć w folię i włożyć do lodówki na godzinę. Zimne ciasto rozwałkować na grubość około 3 mm (można podsypywać mąką przy wałkowaniu) i wykrawać ciasteczka. W połowie ciasteczek w środku wykroić dziurkę. Piec około 10 minut w temperaturze 190ºC. Pilnować, by ciastka pod koniec pieczenia zbyt mocno się nie spiekły.Po ostygnięciu ciastka bez dziurki posmarować powidłami i przykryć (posypanymi wcześniej) ciastkami z dziurką. Z przepisu wychodzi baardzo dużo ciastek (nie liczyłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×