Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdecydowanie nie lubiee

alkohol-ciąża

Polecane posty

Gość zdecydowanie nie lubiee

Drogie mamy! jestem właśnie w 9 tgodniu ciąży - potwierdzone- jestem szczesliwa :) lecz istnieje mały problem zanim dowiedziałam sie,że jestem w ciąży .. chodziłam na imprezy.. nie paliłam ale był alkohol .. nie dużo, nie wódka,ale piwka, po 2-3.. teraz wiadomo-zero alko... ale BOJE SIE O DZIECKO ????? :( czy ktoras z was tez tak miala ze pila wczesniej ?? a dzidzius był zdrowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie martw sie
To nie byla duza ilosc alkoholu, a pozatym w pierwszych tygodniach ciaza jest jakby "chroniona" na zewnetrzne czynniki ktore moga byc szkodliwe.. Przeciez bardzo duzo kobiet nie wie o ciazy i zyje "normalnie", palac, pijac alkohol od czasu do czasu itd. Naprawde nie masz sie o co martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zła zła zła
Ja piłam całą ciąże. Najwięcej w pierwszym trymestrze, kiedy nawet nie docierało do mnie, ze jestem w ciazy. Maluch urodził sie zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocieszę Cię
moja kumpela piła (i paliła) i to na pewno jeszcze w 4 miesiącu, nie tylko piwo, ale i wódkę czy nalewki i efekt - cudowana, mądra, zdrowa córka, która dziś ma 6 lat cóż głupi podobno zawsze ma szczęście:O nie zamartwiaj się na zapas niepotrzebnie tylko teraz już dbaj o siebie bardzo:) zażywaj kwas foliowy, racjonalnie się odżywiaj i pamietaj o ruchu:) nei ma co płakać nad rozlanym mlekiem, głowa do góry;) musisz wierzyć, że będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
Nie martw sie ...wlasnie w pierwszych 3 mcach ciaza jest pod duzym ryzykiem!nie wiesz ze w ciagu pierwszych tyg.najczesciej dochodzi do poronienia??????doucz sie a potem doradzaj!Nawej NAJMNIEJSZA ilosc alkoholu moze negatywnie wplynac na plod! zła zła zła gratuluje masz sie czym chwalic!!!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie martw sie
Co za bzdury - Jezeli taka mala ilosc alkoholu spowoduje poronienie to znaczy ze plod byl bardzo slaby i i tak dlugo by nie przezyl. Alkohol powoduje szczegolnie znieksztalcenia dziecka i wczesne porody.. Autorko - nie masz sie co martwic, ale jesli chcesz sie upewnic to zadzwon do swojego lekaza on najlepiej ci wszystko wytlumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez uwazam ze nie ma sie co martwic - dawkabyla mala i wczesnie - alkohol oddzialywuje negatywnie przede wszystkim na rozwoj mozgu, Twoja fasolka w tamtym czasie mozgu jeszcze nie miala wiec wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie martw sie
co za bzdury - Ciekawa jestem dlaczego coraz wiecej lekarzy zaleca pic od czasu do czasu szklanke wina na lepsze krazenie krwi podczas ciazy, skoro piszesz ze taka malutka ilosc alkoholu moze miec az tak zly skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amichasia
Bądź dobrej mysli, ale właśnie najważniejsze są pierwsze tygodnie dla maleństwa. Nawet 1kieliszek wina może doprowadzić do Fas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amichasia
Nawet ostatnio było o tym program - kategorycznie alkoholowi - nie!!! Ale znam wiele kobiet co piło w czasie ciązy - i jak to ktos powiedział - głupi ma szczęscie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
jaki lekarz tak radzi? podaj imie i nazwisko skoro taka pewna jestes. kazda ilosc alkoholu jest szkodliwa dla dziecka. a Polakom na krazenie alkohol nie pomaga, gdyz nie sa tak wychowani jak Wlosi czy Francuzi, wiec nie usprawiedliwiaj swojego pisa w tak glupi sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
poza tym ciaza to nie choroba aby trzeba bylo leczyc krazenie. ludzie ale ciemnogorod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
Zdarza się, że przyszłe matki, nie wiedząc jeszcze o zajściu w ciążę, spożywają alkohol. Może przynieść to fatalne skutki, gdyż płód jest właśnie we wczesnej fazie ciąży szczególnie wrażliwy. W pierwszych trzech miesiącach, a szczególnie w czasie pomiędzy czwartym a ósmym tygodniem ciąży zaczynają bowiem tworzyć się zaczątki organów dziecka. Alkohol wpływa szkodliwie na proces podziału komórkowego i ryzyko powstania uszkodzeń jest bardzo duże. Na niebezpieczeństwo wystawiony jest w tym czasie przede wszystkim tworzący się mózg dziecka. Nie martw sie ...masz cos jeszcze MADREGO do powiedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie nie lubiee
Przeważnie piłam reddsy wiem,że to żadne usprawiedliwienie ale może są one hmmm..trochę 'lżejsze' dla organizmu niż taki np Lech czy Karpackie mocne?;/ ehhh ... nie piłam wódki żadnych innych nalewek, tylko te piwa np w pt dwa reddsy mam nadzieje,że będzie dobrze, przecież czasu nie cofne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
dziwczyny z czyms takiem nie wygracie. gdyby zalezalo tym, ktore pija na dzieciach to by tego nie robily, a one jeszcze tego bronia i wyszukuja bzdurne preteksty aby to usprawiedliwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amichasia
no musisz wierzyć, ze będzie. .. pytałas - to odpowiadamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
redsy to normalne piwo o takiej samej zawartosci alkoholu jak kazde inne, rozni sie tylko smakiem. fakt czasu nie cofniesz, ale powinnas mmiec nauczke i wiecej tego nie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jeśli
przez pierwszy miesiąc łykałam skrzypowite 2 tabletki dziennie strasznie sie boje,że to może zaszkodzić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie nie lubiee
przecież nie wiedziałam,że jestem w ciązy więc jaką nauczkę???????? nie tknełam alkoholu odkąd wiem,że jestem w ciąży wiec o jaką nauczkę ci chodzi? bo Cię nie rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
przeczytaj sklad i sprawdz czy jest tam cos szkodliwego. wydaje mi sie, ze to tylko suplement diety i nie powinien zaszkodzic, ale lekarz bedzie wiedzial lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
o taka, ze moglas podejrzewac, ze jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury
Naukowcy z duńskiego Uniwersytetu w Aarhus apelują do kobiet w ciąży, by nie spożywały alkoholu. Jest on przyczyną poronień i urodzeń martwych dzieci. Naukowcy ostrzegają, iż alkohol uszkadza i powoduje złe funkcjonowanie łożyska, które jest niezbędne do bezpiecznego donoszenia ciąży. Czy ktoras "madra"chce jeszcze swoja glupote przed sama soba usprawiedliwic?????Jak nie umiesz powstzrymac sie spozywania alkoholu w ciazy to radze sie wybrac na terapie bo masz problem i to ogromny!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jeśli
byłam na weselu kolegi jego siostra się tak strasznie upiła,ze brak słów a po 2 tygodniach okazało się, że jest w 6 tygodniu ciązy no i teraz ma zdrową sliczną córeczke:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jeśli
Przecież napisała,ze nie wiedziała,ze jest w ciaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie martw sie
Jezu ale baby... Czy ja tu pisalam zeby dziewczyna dalej popijala sobie od czasu do czasu?? Kobieta sie denerwuje bo wypila 3 piwa kiedy jeszcze nie wiedziala ze jest w ciazy. Moim zdaniem jesli tego nie bedzie powtarzala nie ma zadnego powodu do zmartwien. Stres spowodowany waszymi odpowiedziami bedzie gorszy dla jej dziecka niz te 3 piwa ktore wypila kilka tygodni temu! Pisalam o winie zeby wytlumaczyc ze zdan bedzie tyle ile odpowiedzi, ale jestem pewna ze kiedy spyta sie swojego lekarza czy to zaszkodzilo swojemu dziecku ten jej odpowie ze nie. Jestem w ciazy i alkoholu wcale nie spozywam, ale na poczatku ciazy kiedy o niej jeszcze nie wiedzialam wypilam lampke wina. I o dziwo nic sie nie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie nie lubiee
Nie,nie podejrzewałam,że jestem w ciąży!! bo stosowałam antykoncepcje i nie miałam zielonego pojęcia o ciązy jest ona dla mnie szokiem więc nie pisz mi bzdur,że powinnam mieć nauczkę bo doskonale wiem,że ALKOHOL W CIAZY TO ZBRODNIA PO PROSTU I POTEPIAM MATKI KTORE SWIADOME IZ SA W CIAZY UPIJAJA SIE !!! i niech mi zadna nie pisze ze szukam usprawiedliwienia!!!!!!! podejrzenie ciąży dobre sobie jakbym miała podejrzenie to bym nie piła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
teraz jest sliczna i zdrowa, ale nigdy nie wiadomo jakie chorby ujawnia sie w pozniejszym etapie zyci. czy dziecko nie bedzie miec lopotow z koncentracja i innych tego typu dolegliwosci. poza tym malo mnie obchodzi ze czyjejs znajomej sie udalo. tu chodzi o moje dziecko a nie kogos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jeśli
miła to Ty nie jesteś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
nie pisalam do ciebie tylko do kogos kto twierdzi, ze picie wina w ciazy jest wskazane, a teraz metnie sie tlumaczy ze niby nie. po drugie nie wiem co cie ta nauczka tak zabolala. a co nie bedziesz jej miec? nie bedziesz kiedys bardziej uwazna i nie bedziesz brala pod uwage ze ta metoda antykoncepcji moze zawiesc? gratuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki z oriflame i avonu
a gdzie ja nie jestem mila? pisze jaka jest prawda i jak to wszystko wyglada. wolalabys udawac, ze mozna strzelic kilka piwek i nic zlego z tego nie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×