Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i jak sie przygotowywalyście

Jak planowałyście dzidziulkę to ile przed brałyście kwas foliowy

Polecane posty

Gość i jak sie przygotowywalyście

przed,że tak powiem zapłodnieniem? Bo ja planuje dzidzie i biorę kwas foliowy, co powinnam robić jeszcze? Pięknie dziękuję za odpowiedz,pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedź
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak sie przygotowywalyście
hej:) Witam. Ty również będziesz sie starac o dziecko?? Ja sie tak boję, no ale cóż, mam nadzieję że bedzie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak sie przygotowywalyście
no co, o co Ci chodzi:) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o określnie:P dzidziulka.. hehe przeciez wystarczyło chyba napisac dziecko:P ale dobra nie czepiam się juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak sie przygotowywalyście
hihihihihih:) no ale toc to dzidziulka no;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedź
czego się boisz? dzidziulka,dziecko,dzidzia o jedno chodzi nie ma się czego czepiać poprosu zdobnienie..bez ideologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
standardowo powinno sie brać na 3 miesiące przed staraniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niczego się nie boję, ideologii nie dorabiam..po prostu dziwne określenie i tyle w tamacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas foliowy zapewnia prawidłowy rozwój układu nerwowego płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak sie przygotowywalyście
oj boję się bo to nowa sytuacja.... boje sie czy będzie zdrowe itd, to chyba normalne, wszystkie matki sie tego boja, a Ty nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze to normalne - ja tez się boję. To z jednej strony lęk przed nieznanym, a drugiej o zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedź
a no o to to -więszkość ma takie obawy zaczynamy starania od kwietnia a kwas biore od tyg,-za krótko ?badania wszystkie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co tym kwasem to jest tak, że nawet jak zaczniesz brać na początku ciąży powinno być ok. Najlepiej zacząc przed, myślę że nie masz się o co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedź
ok. dzięki.:) ile masz lat? 5 cykli za wami, jakos specjalnie kombinujecie czy tak poprostu bez więszego planowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik2007
dobrze tez jeszcze przed ciaza isc przynajmniej do dentysty i wszystkie zeby wyleczyc. jesli sie na cos choruje przewlekle-to stosownego lekarza do swojego schorzenia tez warto odwiedzic. poza braniem kwasu foliowego 3 mies przed, rowniez te trzy mies przed warto dbac o swoje zdrowie-dobrze sie odzywiac, nie palic, nie pic, wysypiac sie, chodzic na spacery i jesli wykonuje sie prace w warunkach szkodliwych-miec jakas przerwe od pracy i chemii przed zajsciem. dobrze tez znalezc sobie dobrego gin, ktory poprowadzi ciaze, by bedac w ciazy nie stresowac sie wizyta u jakiegos konowala. a najlepiej nie stresowac sie niczym i oddac wszystko losowi, bo i tak co ma byc to bedzie-wszystkiego nie da sie przewidziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedź
gosik 2007 :) a z tymi zębami -rozpoczęłam lecznie co prawda nie wiele trzeba zreperować ale gdybym była w ciąży mogę dokończyć izyty u dentysty? może to dziwaczne pytanie ale wszyscy pisza przed ciąża. a wtrakcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my sie staramy juz 2 lata
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak sie przygotowywalyście
do też czekam na odpowiedź jakie badania robilas jak mozna wiedzieć?? ja jestem na etapie dentysty, lecze ząbki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 lat Czy specjalnie kombinujemy? Nie bardzo rozumiem :D Porobiłam badania hormonalne, miałam 2 cykle monitorowane ze względu na podejrzenie PCO (więc wiedzialam kiedy jest owulacja, a jednak sie nie udało), stosowałam ( w tym cyklu dałam spokój) metodę objawowo - termiczną ...i jak widać póki co nic, ale ...co się odwlecze..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma..
Mamuśki,wam się naprawdę na mózg rzuca. Dzidziulka - co za koszmarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dentysty można iśc w ciąży, ale lepiej przed - bo wiadomo że to stres dla większośći i jeśli ktos nie wyobraża sobie dentysty bez znieczulenia to w ciąży będzie problem. Dodatkowo czasem potrzebne jest RTG zęba i wtedy naprawdę najlepiej załatwic takie sprawy na minimum 3 m-ce przed planowanym zajściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedż
hormony tarczycy, morfologia,+ gluzkoza, badanie mocz, cytologia, ...chyba wszystko, na nic nie chorowałam więc ok, szczepionke preciw -różyczce mam( różyczka to wirus ważne by nie chorowac wirusowo ), wzb też mam.zobaczymy co mi gin powie, czy coś jeszcze.a i mały remont u dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedż
madu- moja koleżnaka ma PCO i jest w ciąży. pisząc kombinowanie miałaś włąśnie na myśli- obserwacje, wyliczenia etc. Dentysta-fakt nic przyjemnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyda się jeszcze do tego spisu badań dodać: 1. toxo 2. zrobic kontalne usg piersi i jajników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez czekam na odpowiedż - widzisz ja PCO jednak nie mam a w ciąże poki co zajsc nie mogę. Różnie się to układa. Może w tym cyklu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak sie przygotowywalyście
ooooooo to pieknie!! To ja musze też zacząć się badać.. a ja zaszczepilam sie kilka miesięcy temu na żółtaczkę. a i niestety mam problemy z tarczycą, ale mój endokrynolog powiedział,że spokojnie moge zachodzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedż
a kontrola usg i tego i tego też była, więc toksoplazmoza zostaje. :) madu :) może to dziwne ale jestem ciekawa ile będziemy się starać, mąż obstawia 3 razy..... jak się najbardziej chce to najmniej wychodzi, tak ze wsystkim, a skoto człowiek świadomie podejmuje decyzje trudno o tymnie myśleć.mózg ma władze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czekam na odpowiedż
ale błędy robie, zmęczona już jestem więc się ładnie pożegnam.miłej nocki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×