Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Misia eM

Ortodoncja i te sprawy

Polecane posty

Gość Misia eM

Elo, w czwartek będę miała zakładany aparat na zęby... już nie chodzi o ból, który czuje teraz tylko o to, że nie wiem czy dobrze robie... ortodontka miała opracowane dla mnie 2 plany leczenia. Na żaden zdecydować sie nie mogę. Problem jest w tym, że nie mam zalążka jednego zęba, prawej dwójki na górze, na miejscu tej dwójki mam bardzo dużą trójkę która jest krzywa. Na miejscu trójki mam szparę. Ortodontka chce przesunąć zęby zrobić miejsce na dwójkę i ją wstawić, ale nie implanta tylko koronkę bo implanta nie do da rady bo mam korzenie jakoś źle ułożone...w ogóle mam 18 lat i nie chce mieć wstawianego zęba, myślałam o tym żeby tą trójkę przerobić na dwójkę i założyć licówkę,ale ona mówi, że to będzie bardzo brzydko wyglądało..:( Czy ktoś z was miał taki problem? proszę piszcie co o tym myślicie i o Waszych problemach z zębami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym sie
zdecydowala na implant. dzisiaj sa naprawde swietne i niczym nie roznia sie od prawdziwych zebow. byc moze z koronka bedzie tak samo. nikt nie musi wiedziec, ze to sztuczny, bo napewno sam sie nie domysli. mysle, ze wpoinnas jeszcze raz z nia porozmawiac i rozwazyc za i przeciw, ale wolalabym ta koronke lub implant zamiast licowki. licowka, moze bardzo zadko, ale odpasc poza tym trzeba zetrzec prawdziwy zab pod nia z robienie z siekacza dwojki jest bez sensu chyba bo ten zab sie rozni od innych i bedzie to widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja, ja mam dokladnie ten sam problem ;/ tez wogole nie mam zalązka dwojki z prawej strony, ale trojka wlazla na miejscedwojki i wygląda w miare dobrze, za to mialam problem-bo z lewej strony mailammalądwojke i krzywą trojke...to wieszco....wyrwalam wczoraj tąmałą dwojke, i aparatem przesune trojke w miejsce dwojki...Tez myslalam o innym rozwiązaniu, ale mi orto powiedziala ze jkaby mi zostawila tą dwojke i wtedy zalozyla aparat to bylaby asymetria....rowniez gdybym sie zdecydowala na wstawienie implantu z prawej dwojki a lewą oszlifowlaa pod koronke to znowu by sie dolna szczeka nie zgadzala i pogłębil by mi sie tylozgryz---tak przynajmniej mi to tlumaczyla.....Na twoim miejscu jesczeraz bym pogadala,ale z innym specjalistą, moze jest jescze inne wyjscie, o ktorym ja tez nic nie wiem...W kazdym razie ja sie pozbylam mojej dwojki... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś miał podobny przypadek? Nie wiem czy to możliwe czy już wydziwiam, ale troche się martwie. Miałem wypadek na rolkach w zeszłym tygodniu, lekkie wstrząśnienie mózgu, lekarz w szpitalu [powiedział, że wszystko jest ok. Po kilku dniach widzę, że mam spuchniętą kość policzkowąi wydaje mi się, że inaczej mam ułożoną górną 7 i 8 prawą (chodzi oczywiście o zęby) Strasznie bolą mnie korzenie zębów. Nie wiem czy od uderzenia może przesunąć się korzeń? czy mnie się coś wydaje. Jak gryzę to również boli mnie prawa strona.Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o rade. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×