Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przed porodem15

Kto urodzil w trakcie 38 tc ..?

Polecane posty

Gość przed porodem15

Kto urodzil w trakcie trwania 38 tc ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matex
urodzilam dokladnie na poczatku 38 tygodnia, polozna powiedziala, ze dzien wczesniej i bylby wczesniak :). 2 tygodnie przed terminem i 2 po terminie sa w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiunka
Ja :D Zdrowego chłopaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na przełomie 37/38 tydz żaden wczesniak:) 3400/52 cm sam poród krótki i milo wspominany nawet z perspektywy czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed porodem15
matex ale na początku 38 tyg to jest 3 tyg przed terminem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed porodem15
Aha i jeszcze bardzo wazne pytanie: Czy Mamy ktore urodzilyscie w trakcie 38 tc to mialyscie ciaze zagrozona porodem przedwczesnym i tylko udalo sie wam donosic do 38 tc? albo czy mialyscie rpzed 38 tc jakies objawy przepowiadajace poza niebolesnymi twardnieniami brzucha...????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dwójkę urodziłam w 38tc 1) 3100 ; 50cm chłopczyk 2) 3000 ; 50cm dziewczynka obydwie ciąże zagrożone, stawianie się macicy, twardnienei brzuszka itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38/39 mialam skurcze od 5 miesiaca, ciaza byla zagrozona.. chyba wszytkie mozliwe leki bralam zakonczona cc - zanikalo tetno zuzi bo miala okrecona pepowine wokolszyji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodziłam mojego \"wczesniaka\" ( 3590 g) na poczatku 37 tygodnia,czyli prawie miesiac wczesniej:D Juz biega,mówi,poza tym z taka wagą sie urodził,a jednak w ksiazeczce ma \"żółtaczka wczesniaków\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed porodem15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodziłam bliźniaki w 38 tyg i w książeczce mam napisane \"poród w czasie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam normalną ciążę, cesarkę miłam zaplanowaną na 10 dni przed teraminem, a urodziłam dokładnie 2 tyg. przed terminem, córka cała zdrowa, 3,600 ważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka 30
urodziłam oczywiscie zdrowego synka 3600 i 57 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka3
ja jutro zaczynam 38 tydz,i mysle ze urodze wczesniej,wiec chodze i mysle ciagle o porodzie i sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja urodzilam w 35 tyg i maly jest zdrow jak rybka poza zoltaczka ktora mialay tez dzieci urodzone w terminie :) wszedzie ma powpisywane wczesniak a tak na prawde to nic na to nie wskazywalo ani nie wskazuje poza tym ze terminem urodzil sie ponad miesiac wczesniej :) ciazy nie mialam zagrozonej, dostalam rozwarcia na 3cm w 34 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn urodził sie w 38tc waga 2950-Zdrowy.Ciąża na podtrzymaniu od 22tc Córka urodziła sie 38tc waga 3050_Zdrowa.Ciaża na podtrzymaniu od 11tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beniaaa.
Ciążę donoszoną do końca 37 tygodnia uważa się za donoszoną, więc nie wiem w czym problem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed porodem15
chcialam orientacyjnie spr, ile kobiet rodzi wczesniej, przed terminem niz pozniej, taka statystyka. A jak myslicie-tyle samo kobiet czy mniej rodzi w ciagu dwoch tyg przed terminem niz w terminie lub po nim????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniania
mi wody płodowe odeszły w 35 tc :( musiałam lerzec w szpitalu z nogami w górze na sterydach i podtrzymaniu niestety dwa tygodnie pozniej byłam tak słaba ze lekarz kazał wybierac męzowi miedzy mna a dzieckiem obydwoje nie ma szans uratowac :( maz powiedział \"panie doktorze ufam panu niech pan ratuje żonę i dziecko\" i tak po cesarce przyszło na świat nasze ukochane słoneczko ważyła 1200 i miała 36cm :( ale naszczęscie zarówno ja jak i maleństwo po ponad 2 miesiącach odzyskaliśmy siły i mogliśmy wrócic do domu, ale nie wiem ktore z nas było w gorszym stanie :) naszczescie wszystko się dobrze skonczyło podobno dzieci w 7mc maja wieksze szanse na przezycie niz te urodzone w 8 miesiacu ze wzgledu na jeszcze nie rozwiniete płuca ktore moga sie wykształcic bez problemu w inkubatorze a 8 miesieczniakowi niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniania
ale z tego co widziałam w szpitalu przez te trzy miesiace to te urodzone 'wczesniaki' nie odbiegaly wcale ani wagą ani wzrostem ani wykształconym ciałem od dzieci urodzonych w normalnym terminie takze wiele kobiet ktore wtedy rodzily zwalało winę na żle policzoną ciąze przez swoich ginekologów :) jedna to sie nawet pokłociła ze swoim ginem bo wiliczyła sobie wg wspołzycia i zapłodnienia 3 tygodnie roznicy niz jej mowil ginekolog i wskazywało USG bo dla niej nie było to mozliwe zeby zaszła w ciaze pozniej, przeciez ona najlepiej wiedziała kiedy dokladnie kochała sie z mezem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×