Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LadyDynamites

JAK TO ROBIC???

Polecane posty

Gość słonecznikk
w teorii to proste - najpierw napinasz gorne miesnie brzucha i je wypychasz,a potem dolne, zeby bylo lepiej widac ruszasz tez kregoslupem,ale nie kolanami...w praktyce to ja tego nie umiem,za słabe jeszcze miesnie:) nazywa sie to falą brzuchem, mozesz foszukac na forach o tancu brzucha, pewnie bedzie opisane dokladniej,chociaz w sumie nie da sie dokladniej,musisz oddzielic miesnie gorne od dolnych i przepone i dzieki nim robic wrazenie ze faluje ci brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HejLejdi
Tez tak chce :) Ale nie umnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to nie jest tak, że jak się ma płaski brzuch to tego tak nie widać jak u kogoś, kto troche tłuszczyku ma? ja opanowałam to ćwiczenie na razie powoli - przejścia itd - ale nie wygląda to tak jak u niej.. (nie chodzi mi o trzęsienie się tego tłuszczyku na jej brzuchu :P tylko jak on opada z góry na dół ;) ) - nie jest to tak widoczne, fala jest, ale mikrofalka w porównaniu do jej tsunami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowizdrzał
samanto a moze ty sie nauczylas robic camela? to jest ruch zaczynajacy sie od wypchniecia biustu a potem brzucha i miednicy, a chyba gabaryty nie maja znaczenia przy fali, czyli tym co robi ta laska,chociaz lepiej bedzie widac roch miesni i przepony chyba jak sie ma mniej tluszczu... http://www.expertvillage.com/video/3851_belly-dancing-undulation.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwhkwklhjgfkaehgjkajw
takiec brzucha jest ok ale ten filmik jest strasznie nudny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowizdrzał
rUch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak się rusza przeponą
gdy chodziłam kiedyś na zajęcia z chóru instruktorka uczyła nas by oddychac przeponą tak by brzuch się nie poruszał a jedynie żebra rozchodziły się na boki.... to niby jak robic tak by widoczna była fala ? każdy mówi o napinaniu mięśni górnej części brzucha tylko niby jak to robic ? jestem bardzo szczupła i nijak nie mogę spowodowac by cokolwiek u mnie na brzuchu drgneło.... ani nad ani pod pępkiem .... nie mam pojęcie jak wykonywac to cwiczenie niech ktoś obrazowo i dokładnie to opisze mam też płytkę BELLYDANCE z Olivii i tam też jest to cwiczenie camel i też nie wiem jak to robic, jedyne co potrafię to krecic te ósemki biodrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak się rusza przeponą
czy jak się napina górne mięśnie brzuch ato się wciąga brzuch a potem rozluźnia brzuch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowizdrzał - to to co ona robi to nie jest camel? :P miałam na myśli własnie camela (czy odwrotnego camela - jest takie coś - przynajmniej na filmach z Jilianą ona robi coś takiego). więc jak się jeszcze bardziej wyćwiczą mieśnie to będzie lepiej widać ten przepływ, ruch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowizdrzał
Samanto, to nie jest camel, w camelu ruch wywolywany jest poruszaniem sie ciała, wysunieciem piersi, potem brzucha a na koniec miednicy (camel od góry) a falę robi się głównie mięsniami. Wiecie co, zobaczcie sobie filmiki wlasnie z Jilliną i Rachel Brice, ale jak tańczą drum solo - one mają widoczną linię podziału między górnymi a dolnymi mięśniami brzucha, to trzeba wycwiczyc po prostu. "a jak sie rusza przepona" -- to ze jestes szczupła nie znaczy ze masz mięsnie mocne przeciez:) To nie wyjdzie tak od razu,trzeba cwiczyc, podobno mezczyzni i dzieci mają z tym mniejsze problemy, bo oni czesciej oddychaja przeponą.... a czymś dla mnie w ogóle nie do powtórzenia jest shimmy przeponą:D widac to w drum solo Jilliny :D no ale kiedyś się może nauczę na razie uczę sie podstaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shimmy przeponą.. WOW, dziękuję postoję :P dziękuję za wyjaśnienie, mam te nagrania z Jiliną - koniecznie się w to zagłębię :) a jakby co - nie opuszczaj tego topiku 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak potrafie, ale nie bardzo umiem wytlumaczyc jak to robie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×