Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nie_ma_nic

Tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Witam, Chcialbym sie dowiedziec jak szybko po zazyciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej od jakiegos czasu mozna rozpoczac wspolzycie tak aby miec pewnosc ze dzialaja juz w pelni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie tabletki antykoncepcyjne są jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Skuteczność ich działania zależy jednak od właściwego sposobu stosowania. To, czy tabletka ma już działanie antykoncepcyjne, zależy w dużej mierze od momentu przyjęcia pierwszej tabletki. Współcześnie stosuje się dwa schematy: przyjęcie tabletki pierwszego dnia cyklu miesiączkowego, a więc w momencie rozpoczęcia krwawienia; można również rozpocząć stosowanie tabletek w dowolnym dniu cyklu – to tzw. metoda „quick start”. W pierwszym przypadku, teoretycznie, metoda powinna być skuteczna już w pierwszym cyklu – zahamowanie owulacji następuje po kilku dniach – nie trzeba wtedy stosować dodatkowych metod antykoncepcji (np. prezerwatywy). W metodzie „quick start” przyjęcie tabletki nastąpić może w dowolnym momencie cyklu, stąd zaleca się stosowanie dodatkowych metod zapobiegania niechcianej ciąży w pierwszym cyklu. Myślę jednak, że dla większego bezpieczeństwa warto pokusić się o dodatkową metodę antykoncepcji w pierwszym miesiącu stosowania – prawdopodobieństwo niezadziałania metody będzie wówczas znacznie większe, a Ty poczujesz się bezpieczniej. Na zakończenie życzę Ci wiele radości z niczym nieskrępowanego życia seksualnego. Prof. Musztarda Sarepska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzej jezeli dziewczyna ma uczulenie na latex, co wtedy proponujesz mowiac o dodatkowym zabezpieczeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Globulki dopochwowe albo wyjmowanie człona przed wytryskiem w płodne dni 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo trochę cierpliwości i wstrzemięźliwości, szczególnie w okresie Wielkiego Postu. :P Prof. Musztarda Sarepska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatucha
ja sie pytalam ginekologa,powiedziala mi ze 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21Laura21
Witam Was kochane :) Mam pytanko poniewaz nie daje mi to spokojnie myslec zdecydowałam sie tu napisac.. Ja biore tabletki anty juz 7 dni ale zastanawiam sie czy po 7dniach mam ta pewnosc swobodnego kochania sie z facetem z zakonczeniem w srodku? a i kolejną kwestia jest tez to ze mialam zabieg wyrwania zabka i musze brac oprocz anty jeszcze dwie inne tabl. a mianowicie jeden antybiotyk antybakteryjny dalacid C i drugi (nie antybiotyk) profenid czy cos takiego. Czy jest mozliwe ze przez to tabl anty moga nie działac? albo działac duzo słabiej? dodam ze moj facet i tak narazie nie konczy w moim srodeczku... Prosze o odp. :) pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiele...
Wiele antybiotyków działa niekorzystnie na działanie tabletek antykoncepcyjnych, musisz koniecznie przeczytać ulotkę do antybiotyku. Najczęściej podczas zarzywania antybiotyku zalecana jest dodatkowa ochrona (do końca trwającego cyklu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotaaaa6ytr45
w microgynonie 21 po 7 dniach mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotaaaa6ytr45
ale przez te antybiotyki ja bym sie bała;p kup patentex- ok 15 zł glubulki dpochowowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×