Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nona35

Jutro robię lewatywę i zaczynam dietę

Polecane posty

Gość Okej To i JA
Jestem po drugiej lewatywe:D robie z rumianku, z 4 szklanek -czyli z litra. Jest super, polecam. Brzuch jest bardziej płaski, czuję ze to co mi zalegalo w końcu sobie ze mnie wyszło :classic_cool: czuję sie lżej i lepiej, zdrowiej. polecam i zachęcam-to nic nie boli, w zasadzie nic sie nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKej to i Ja
Hej, widze ze nikt nie praktykuje:D jestem po 3 lewatywie, jutro zrobie czwartą. Czuję sie super, brzuszek fajny, ogólnie czuję sie lekko i czysto. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKej to i Ja
Hej. dołączyłam siemię lniane zmielone w młynku do kawy - codziennie wieczorem zalane mlekiem 3 łyżki czubate;) też działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kontubigana
Hej dziewczyny, czy ta lewatywa jest bezpieczna? I do czego ta gruszka? Ona jest potrzebna do lewatywy czy po prostu mozna sobie zrobic\"lewatywę ta gruszką?\" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiem ze to krepujace
ale ja probuje i po prostu odczuwam dyskomfort wciskania sobie tej gruszki w tylek. nie potrafie albo trafic albo wcisnac. jaka ja glupia jestem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bet123
A mnie się nie chce z tym pieprzyć, wypiłam senes i tak mnie wczoraj wyczyściło bez problemu...że hej! Nie polecam lewatywy,jeśli ktos ma problemy jelitowe:P bo zaczynam dietę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kontubigana
A ja miałam już robioną lewatywe, ale z takiego woreczka.. :d Przed operacją.. Dziewczyny, czujes zsie tak czysto i pusto że aż miło rozpocząć ana nowo zdrowy tryb życia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanietgf
z ta gruszka to mozna taka dla dzieci uzywac czy musi byc ta gruszka specjalnie do lewatywy? bo ja mam tylko dla dzieci wiec moze dlatego psychiczna blokade mam przed wpechaniem jej w tylek :O i jeszcze cos. czytalam na innych topikach ze moga pojawic sie hemoroidy, ale po jakim czasie stosowania ? i jezeli wyprozniam sie srednio co 2-3 dni moge ja zastosowac? np po objedzenie sie na nastpeny dzien rano mozna taka lewatywe zrobic zeby przeczyscilo? czy to dziala tak samo jak srodki przeczyszczajce? prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kontubigana
Dziewczyny, czy woda ma być zimna czy ciepła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie lewatywe z kawy
rozpuszczalnej-rewelacja, przeczyszcza jelita kapitalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kontubigana
Hej dziewczyny, dzis był upojny wieczór:P W kibelku. Na pozcatk uzrobiłam z cytryna i woda.. No, ale jakos nic nie chciało wyjść;) Sama woda, a potem skusiłam sie na lewke z kawą rozpuszczalną i odziwo coś wyszło xD Jutro na pewno wyjdzie wiecej, powodzenia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak lewatywka z kawki
rozpuszczalnej? dla mnie rewelka, brzuszek płaściutki i masa bobków wyleciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie , Jak moge cos poradzic - to kupcie sobie w aptece tzw -wlewnik- do lewatyw kosztuje w granicach 23 zlotych - miesci do 2.5 lutra wody - mozna go korzystac wielokrotnie. Acha- woda powinna byc przegotowana letnia z dodatkiem 1 calej cytryny ( soku) na 2 i pól litra wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dbajaca o zdrowie
Hej dziewczyny, słuchajcie, podaję wam link do filmiku w którym też jest o lewatywach z kawy. Film jest o terapii Maxa Gersona, która dotyczy zupełnie czegos innego niż odchudzania, choc o schudnięciu tez tam jest. Sprawdzałam też w Wikipedia o tym Maxie Gersonie i na stronach jego instytutu. Wszystko prawda. Jest podobno też kilka senatoriów/klinik w Alpach szwajcarskich, które stosują ta terapię. Naprawdę polecam zapoznać się z tym materiałem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mesza
Cześć dziewczyny, Zacznę od tego że wyżej wspomniana terapia Gersona jest b.dobra równiez na schudnięcie a co do lewatyw to: 1. Nie wolno ich robią za często ponieważ mogą wypłukac naturalną florę jelit 2.Odradzam gruszke polecam wlewnik (półtora litra) , dostepny w niektórych aptekach lub w zaopatrzeniu medycznym. 3.Do terapii lewatywowej :-) polecam zastosować moją dietę to znaczy dietę wegańską (pozbawioną produktów pochodzenia zwierzęcego) oraz skoncentrowac się na tym by ok 70% produktów było surowe, jeśc głównie owoce i warzywa w postaci naturalnej, nie uzywac soli (sól zatrzymuje wodę w oraganiźmie) . Po miesiącu bez żadnej szkody dla oragnizmu chudnie sie około 3 kg, jesli do tego zastosuje się ćwiczenia (konieczne w naszym klimacie, przy surowej diecie, dla zachowania ciepła) gwarantowane schudnięcie o więcej kg. Przedewszystkim trzeba nastawić sie na cierpiliwość . 4.Jeśli jest dobrze skomponowana dieta bogata w błonnik (a taka jaką sugeruję jest bardzo obfita w tenże) Przy lewatywie powinno spokojnie zmieścic sie za jednym zamachem 1,5 l które trzeba potrzymac w jelitach około 5 minut. Proponuję z napełnionymi jelitkami zrobić świecę albo podskakiwać lub stawac na palcach i puszczać się z ciężarem swojego ciała w dół na całe pięty (tzw. wibroterapia) 5. Jeżeli chce sie schudnąć konieczne jest na stałe wyeliminowanie z diety naszych wielkich wrogów czyli rezygnujemy dozywotnio z : BIAŁA MĄKA (mąka przenna rafinowana, żeganamy wszelkie pieczywo (ewentualnie 100% żytnie tylko na zakwasie) CUKIER rafinowany (pod wszelka postacią, nawet ten brązowy, Good Bye- batoniki, czekolady, coca cola, wszelkie jogurty słodzone i deserki w tym stylu, ketchup, gotowe sosy do sałatek, i wszelkie inne produkty które w składzie maja cukier...) Wszelkie soki paseryzowane nawet te bez cukru w składzie!! Rezygunejmy ze Słodu jęczmiennego ponieważ w brzuszku zamienia się on od razu w cukier , tak jak mąka zresztą (out-piwo...) Nie jeśc kaszy jęczmiennej pod żadna postacią. unikać rzeczy słodzonych zastępczo matlodekstrozą- bo to jest jeszcze większa bobma kaloryczna niż zwykły cukier!! Aspratam z kolei jest silnie rakotówrczy Dotatkowo polecam zrezygnowac z wszelkich przetwarzanych produktów ponieważ naspzikowane sa one konserwanatmi od których robi sie cellulitis. Dobre kasze to Jaglana, zwana królowa kasz(ma odczyn zasadowy dzięki czemu odkwasza organizm) Gryczana nieprażona lub prażona-kaloryczna ale jesli zje się do niej około 70% surowizny enzymy poradzą sobie z jej cięzką naturą ;-) Jeszcze Raz powtarzam - dużo dużo warzyw i owoców, raz w tygodniu dzień głodówki plus lewatywa (może być z kawy - dobrze usuwa kamieniekałowe) i za jakiś czas będziecie piekne, szczupłe powabne i kuszące jak nigdy oraz unikniecie wielu chorów cywilizacyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewatywy nie powinno się robić za często. Owszem, jest to bardzo dobry sposób na pozbycie się zalegających w naszym jelicie złogów pokarmowych, ale zbyt często powtarzanie może wypłukać naturalną florę jelit. Lekarz z kliniki Vimed mówił, że powinno się to robić około 4 razy do roku. Zabieg taki przynosi bardzo pozytywne efekty, bowiem wzmacnia mięśnie okrężnicy i poprawia ruchy perystaltyczne jelit. Po hydrokolonoterapii wzrasta też w jelitach ilość prawidłowej flory bakteryjnej, niezbędnej do zapewnienia nam właściwego poziomu niektórych witamin. Zabieg ten pomaga przywrócić wewnętrzną równowagę całego organizmu oraz poprawia samopoczucie. Uwolnienie jelita grubego z zalegających, stwardniałych resztek pokarmowych przywraca prawidłową funkcję przewodu pokarmowego i jest najlepszym, dobroczynnym działaniem na rzecz naszego organizmu. Przyspiesza przemianą materii, odmładza skórę, działa odtruwająco, odchudza. Jak widać same plusy, aczkolwiek nie radziłabym robić tego samemu w domu. Ja wolę iść do Vimedu i zrobić to pod okiem wykwalifikowanego specjalisty, przy zachowaniu odpowiedniej higieny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu26
Aha.... 300 zł za zabieg, plus 150 za konsultacje - no oczywiście, że nie powinno się tego robić często :) Ale jestem pewien, że skuteczne - w końcu obcy człowiek grzebie mi w moim jelicie za grube pieniądze, na pewno używa jednorazowych wężyków, zapewnia relaks i prysznic po zabiegu. W końcu wszyscy wiemy, że nie ma bardziej czystych i wolnych od bakterii miejsc niż szpitale ;) Niestety, zostanę chyba przy lewatywie opisanej w kuracji Siemieniowej - ciągle jestem studentem, nie stać mnie jeszcze na to co najlepsze :/ Ps. Swoją drogą hydrokolonoterapia, fajna nazwa na lewatywę (tłumacząc na ludzki język: terapia przemywania wodą jelita grubego). Trzeba zapamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nona zagladasz tu jeszcze? Ja mam problem po lewatywie zrobilam 2 z jednodniową przerwą. I jelita nie chca mi wrócić do normy:/ Od 3 dni zapracia. Apetytu nie mam prawie. Po lewatywie wrocilam do normalnej diety - warzywa ryba (niestety smazona-moj blad). I nie moge sie wypróznic. Biore lakcid,siemie,babke plesznik. Duzo wody i herbate zielona bo ona zawsze mi pomagała, Teraz nie wiem czy mam sie dzien przeglodzic na samym siemieniu i babce czy jesc normalnie kasze i inne blonnikowe jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda Nona ze nie zagladasz tu jestem bardzo ciekawa czy nadal stosujesz lewatywe i czy udalo Ci sie na stałe zazegnac problemy jelitowe. Moj problemem z powyzszego postu spowodowany byl mala iloscia wody plus tym ze w gruncie rzeczy jadłam jak ptaszek:) W strachu przezylam 4 dni ale w koncu wszystko sie poprawiło. Dla przeciwników lewatywy powiem tylko ze lewatywa moze zaszkodzic to prawda jesli masz powazne dolegliwosci- najlepiej jesli ma sie bóle isc na konsultacje do lekarza. Mitem jest ze flora niszczy sie bezpowrotnie. Flore mozna odbudowac. Ja kilkoma lewatywami wyleczyłam w duzym stopniu Zespół Jelita Drazliwego. W duzym bo czuje ze mimo ze jest lepiej to jeszcze potrzeba kilka sesji Jelita nigdy nie beda dobrze pracowac kiedy sa oblepione tym wszystkim co zalega. Trzeba je oczyscic a pozniej zaczac sie zdrowo odzywiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vsdvvzx
lewatywa to tylko pretekst by wsadzic sobie cos w dupe , jest to nienaturalne naturalnym jest dieta i swietna kondycja psychiczna wtedy organizm sam sie oczysci a Wasze pierdolamento do rozsadnych ludzi 'nie przemawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asikaar
a jaka diete polecasz zdrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaze
własnie jak sie zdrpowo odzywiac i schudnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewatywaaaa
Czy lewatywe moga robic matki karmiace? Ponoc wydalamy wtedy toksyny i moga dostac sie do dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbmn
Mam 46 lat. Pełne oczyszczanie organizmu lewatywą robiłam ponad 10 lat temu. Obecnie jestem w 7 dniu robienia lewatywy. Już schudłam 7 kg przy tym piję kefir i jem zmiksowane owoce (kiwi + pomarańcza lub banan) Robię ją 2 x dziennie (rano i wieczorem) Mam specjalny worek do lewatywy, kupiony w aptece, który jednorazowo pomieści 1,20 litra i to wszystko wchodzi na raz. Jelito grube ma do 3 metrów długości, więc spokojnie. Woda musi byś przegotowana wystudzona do 38-40 stopni. Nie wolno cieplejszej, a chłodniejsza da gorszy efekt. (tak jak przy myciu naczyń) do wody należy dodać 2 łyżki soku z cytrynu odcedzonego, żeby nie było pestek i miąższu. Wlewamy to w worek wieszamy na wysokości 1/1,5 metra, rozkładamy sobie ręcznik, klękamy "na tygryska" (kolana nieco odsunięte od siebie, łokcie na podłodze oparte) jedną ręką wkładamy rurę z odpowiednią końcówką (jest w komplecie przy worku) w tyłeczek, bez obaw nie wejdzie więcej niż te końcówka, odkręcamy kranik, (też jest zamontowany przy rurce) i leci (ze 2 minuty) Ja wstaję i idę położyć się do łóżka na 30 minut na plecach. Co jakiś czas czuć duże parcie, trzeba przytrzymać (w tym czasie maże zaboleć brzuch, albo tak ścisnąć, chwilkę i mija bo wola "poleciała dalej". Co 5 minut "się telepię" trochę unoszę biodra i tak na boki dość energicznie się ruszam. Po upływie 30 minut idę do kibelka i zaczyna lecieć, tak gdzieś 15 minut, oczywiście z przerwami, bo ta woda w nas musi pokonać te 3 mery drogi powrotnej. Oddanie moczu jest oznaką że kończymy zabieg. Ciekawe jest to, że jestem w 7 dniu i czekam, kiedy coś choć trochę czystrzego wyleci ze mnie a nie ciągle cuchnące szambo - trochę naiwnie to piszę bo jak 10 lat temu robiłam ten zabieg to przez 14 dni (po 3/4 razy dziennie robiłam lewatywę) leciało szambo. Fakt po tym zabiegu najbliższe lata czułam się fantastycznie, aż do poprzedniego piątku. Polecam książkę Michała Tombaka "Czy można żyć 150 lat" Zanim zaczęłam lewatywę 2 tygodnie psychicznie się do tego przygotowywałam czytając właśnie tę książkę i stawiając sobie przed oczy swoje "motywacje" bez tego przygotowania nic się nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggiemeggie
To szaleństwoooo!!!!! Naprawdę w dużo bardziej przyzwoity, komfortowy i łatwiejszy sposób, pozbyć się problemów z cerą i uzyskać ładną sylwetkę. ;) Masakra, jedząc tylko warzywa i owoce nie dostarczymy wystarczająco kalorii do organizmu, co na pewno będzie skutkować szybką utratą wagi, ale też efektem jojo. Jeżeli nieumiejętnie przejdziemy potem na jedzenie wszystkiego (najczęściej tak t własnie wygląda). Zbilansowana dieta z dobrze dobrą ilością kalorii + jak najmniej przetworzone produkty z których robimy posiłki + witaminy i symbiotyk dadzą super efekty!! Może nie będzie to szybki sadek wagi, bo nie da się zdrowo szybko schudnąć, ale efekty po zmienieniu nawyków żywieniowych zostaną na stałe. Lepiej schudnąć 20kg w rok niż w miesiąc, chyba że chcemy po roku mieć z powrotem +40kg. https://www.myprotein.pl/elysium.search?searc h=witaminy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tych spraw podchodzę sceptycznie , ale chyba się skuszę na tę kurację ,tym bardziej że mam kłopoty , nie jadam śmieciowego jedzenia nie piję gazowanych napojów , nie jadam słodyczy ani ciast , a brzuch mam wzdęty i napięty, ciężko go zrzucić mimo ćwiczeń. Mam złą przemianę materii i wspomagam się ziołami herbatkami i jedynie senes mi pomaga , ale wiem że nie można go stosować za często więc problem dalej istnieje . Więc na razie przygotowuję się psychicznie Kupiłam już sobie co potrzeba, czytam komentarze porady i chyba się zdecyduję , tylko nie wiem jak przygotować organizm do tego aby sobie nie zaszkodzić ??? co jeść przed i co po " zabiegu "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam uwazajcie moi drodzy gdzie znajdujecie porady nie bierzcie sie za cos o czym nie macie pojecia najpierw trzeba dobrze poznac temat i odsyłam was na Jutube ,,Odmładzanie na Sorowo,,tam znajdziecie to co trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×