Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mella

mrożenie chleba

Polecane posty

chleb,który mi smakuje,nie jest chrupiący,nawet jak jest świeży,nie lubię twardej skórki (za to moj tesc gania pół miasta,zeby kupic taki,że skórą można zabic ;-) ),tak wiec po rozmrozeniu smakuje i wyglada identycznie jak przed :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no widzisz. ja znow lubie troche chrupiacosci i ten zapach chrupiacej (lekko) swiezosci ;) taki efekt mozna uzyskac podgrzewajac nienajmlodszy chlebek w opiekaczu lub piekarniku (nie mikrofali). no i chlebek musi byc z zamrozenia, bo bez ulatuje juz z niego wszelki czar. ale to tylko moja opinia i dotyczy takiego typowego chleba starej daty. nowoczesne miekkie chleby tez lubie, takie powaznie ziarniste i z pelnego przemialu bez ulepszaczy. one sa praktycznie miekkie jak drozdzowka, nawet sie nie bawie z zamrazaniem tylko trzymam je w lodowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczito - prosze bardzo mogę wysłać kromeczkę czy dwie, ale tak się zastanawiam - łączami internetowymi jak prześlę to wyjdą ci okruszki, a pocztą to suchary :P Chyba najlepiej to by było wysłać ci przepis - zresztą wzięty gdzieś tu z Kafeterii. Ja przechowuje świeżo upieczony chleb owinięty w szmatkę w.... wystudzonym piekarniku. Fajnie, bo bez dostępu powietrza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EdiiA
Ja zawsze zamrażam i chleb i bułki ( kupne i domowej roboty ) Oczywiście zapakowane w folię .. i nie ma problemu . Gdy trzeba wyjmuję i czekam aż się rozmrozi .. ewentualnie na kilka minut do mini-piekarnika i jest chrupiące mniam . Ja też nie jestem w stanie biegać codziennie do sklepu po pieczywo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczcislaw
Tak czy siak przydadzą Wam się na pewno profesjonalne opakowania na chleb firmy http://www.hellopak.pl/ :) Czy to do mrożenia czy do zwykłego przechowywania są na pewno lepsze niż zwykłe worki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mroże, zawsze mam kilka bochenków w zamrażarce - żelazny zapas na zapominalstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że topik dość stary, ale może ktoś zajrzy. Jest nas dwoje, ale ja chleb mrożę, a to z takiego względu, że chleb z piekarni z której nam smakuje , nie ma go w sklepach, które mamy w pobliżu. Tak więc jadę po chleb raz w tygodniu i kupuję kilka bochenków, już krojonego i pakuję do zamrażarki. Jeśli chleb skończy nam się wieczorem, a na drugi dzień mąż idzie do pracy na rano, wyciąga chleb, szykuje kanapki (takie zamrożone) i zanim je śniadanie w pracy kanapki się rozmrożą, nic się z tym chlebem nie dzieje, nie rozciapcia się, ani nic. A jeśli przed kolacją , czy śniadaniem zapomnieliśmy zawczasu wyjąc z zamrażarki, żeby trochę odmarzł, to wtedy wyjmuję kilka kromek, tyle ile zjemy i wkładam na trochę do piekarnika... Bułek nigdy nie mroziłam, więc się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×