Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

baska.es

Silikonowe formy-warto kupić?

Polecane posty

kupilam sobie formę silikonową do muffinek, jak że nie jest łatwo wyciągnąć je z blaszanej - ale poza tym nie widzę jakiejś specjalnej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gimp owa
napewno nie rdzewieją na starośc-kolejny plus:) ale jeszcze nie nabylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam keksówke oraz do babki (ta z kominkiem) .Nigdy ich nie smaruje tłuszczem a łatwo ciacho wychodzi.Dla mnie plus że zajmują mniej miejsca bo sobie je zwijam w rulonik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej - a czy myjecie te silikonowe formy w zmywarce? Bo wlaśnie zrobilam muffinki, sprzątem kuchnie i tak stoję z tymi formami w ręce i myślę czy mogę je do zmywarki wpakować... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje zostały umyte w końcu za pomoca mężczyzny (\"Tak? A chcesz jeśc ciastka?\" :P:P:P ) ale temat czy można je do zmywarki wsadzić dalej mnie ciekawi - wtedy byłyby zdecydownaie najlepszymi formami na świecie. Piekłam w nich muffinki - zero natłuszczania, a wychodziły bez żadnego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie trzeba natłuszczać to chyba łatwo się je myje, widziałam w internecie takie do muffinek i babki, i nawet mata silikonowa tam była, ciekawa jestem jak z tą matą jest, czy np roladę można na niej upiec, albo makowce? Bardzo fajne sprzedaje oetker, estetyczny wygląd te formy mają, aż miło popatrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam
silikonowe foremki i zawsze myje w zmywarce. U mnie na jednej byla dokladna instrukcja co wolno, a co nie i wyraznie zaznaczone, ze mozna myc w zmywarce, wiec czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zamierzam kupic w prezencie urodzinowym taka silikonową forme do pieczenia, ale nie wiem czy każdy rodzaj ciasta można w nich piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doniesienia z frontu - forma umyta w zmywarce ma sie całkiem dobrze :) Czyli moim zdaniem formy silikonowe faktycznie są najlepsze na świecie :P Chyba każdy rodzaj ciasta... Nie widzę żadnych przeciwwskazań. Na moich było napisane, że mogą być stosowane do 280 stopni (to mój piekarnik tyle nie potrafi) i nie na otwartym ogniu. Teraz to mi się marzy silikonowa stolnica... Podobno super sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iw08
mam silikonową foremkę do ciasteczek w kształcie małych słoneczek nie polecam bo trudno domyć te małe zakamarki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam silikonowe foremki do babeczek/muffinek. Całkiem fajnie się w nich piecze, nie trzeba smarować tłuszczem. Gorzej z domywaniem, ponieważ są karbowane. Przy zwykłej formie do ciasta nie będzie tego problemu. Dajcie znać w jakiej cenie kupiłyście np.keksówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaką wybrać formę silikonową na muffinki? Widzę, że są tanie i całkiem drogie - czy jest jakaś różnica w wygodzie użytkowania i jakości? Kompletnie nie mam doświadczenia, nigdy nie miałam podobnej. A metalowa doprowadza mnie do szału przy wyciąganiu upieczonych muffinek - mimo smarowania czy papieru zawsze coś przywiera. Pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89cela
Oczywiście, że warto, przynajmniej z mojego doświadczenia. Kiedyś sceptycznie podchodziłam do silikonowych form , bo bałam się , że przy pieczeniu ciasta będą śmierdziały gumą albo foremka mi się stopi. Teraz wiem, że było to śmieszne, ale jak człowiek sam nie wypróbuje to się nie przekona. Teraz nałogowo zbieram formy do ciasta, kupuje je na dobregarnki.pl, jak ktoś chce sprawdzonych to tam polecam kupować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często zdarza mi się używać silikonowych foremek do ciast. Mam jedną keksówkę, foremki do muffinek oraz tortownicę, ze wszystkich tych produktów jestem zadowolona, bo spisują się bardzo dobrze. Nie zauważyłam żadnych minusów pieczenia w ten sposób. A osoby nieprzekonane zachęcam do przeczytania tego artykułu - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnie/naczynia-kuchenne/silikonowe-formy-do-pieczenia-975.html To bardzo ciekawy tekst dotyczący silikonowych foremek, ich działania, praktyczności oraz konserwacji i przechowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto. Piekę prawie wszystko w sylikonowych formach. nie trzeba niczym smarowac . Kiedys gdy przypaliłam ciasto (piekłam o 40 min za długo:-) i ustawiłam omyłkowo na grzanie tylko od dołu;p) ciasto było czarne a na blaszce ani sladu:) łatwe sa tez do czyszczenia. Minusy ti takie ze w przypadku ciasta trzeba uwazac na krojenie w formie ( dwie formy przekroilam mimo ze starałam sie delikatnie) no i trzeba mieć oddzielne formy do "słodkiego" a oddzielne do ryb czy miesa ale ogolnie sa super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swoje formy tez myje w zmywarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formy silikonowe u mnie w kuchni służą do wypiekania ciast i tortów - mam dokładnie takie https://www.aledobre.pl/80,Pieczenie_ciast_i_tortow_Formy_silikowe/2-278,Formy_silikonowe/ - pomimo tego, że mało piekę to i tak postanowiłam, że zakupie kilka form, zawsze się przydadzą! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaKowalczyk3
Ja tam jakoś nie lubię tych sylikonowych, nie zawsze ciasto mi wyjdzie, czasem wychodzą mi zaklace albo jak upiekę to mi sie rozwali jak wyjmę, używam klasycznych metalowych i odrobinę tłuszczu albo papieru czekam aż wystygnie i mi nigdy nic nie przywiera. :D jak sie forme umyje od razu to nie ma szans żeby rdzewiała ja swoje używam często i są jak "nówki" ;) Ostatnio chrześnicy piekłam jednorożca i wyszedł ekstra https://patiostyl.pl/kuchnia/1048-forma-do-ciasta-jednorozec-birkmann-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novelity

Z silikonowymi nlachami trzeba uważać, aby nie uszkodzić ich ostrym przedmiotem, np wyjmując ciasto przy pomocy noża, rzecz jasna nie można też kroić wypieków bezpośrednio z nich. Plusem jest możliwość mycia w zmywarce i to, że ciasto do nich nie przywiera... Fajnym rozwiązaniem są szklane albo cermiczne formy do pieczenia. Najmniej się zużywają i wyglądają estetycznie nawet po wielu użyciach. Plus są najbardziej uniwersalne - można w nich zrobić zarówno ciasto, jak i zapiekankę. Taki mały przegląd dostępnych na rynku form do pieczenia zrobiłam ostatnio na moim blogu Novelity. Zapraszam serdecznie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona

Ja wolę tradycyjne formy, w kuchni lubię klimaty retro, silikon do mnie nie przemawia. Dobrą formę do babki kupicie w wyoblarz.pl/14-formy-do-ciasta Sklep działa online, ma szeroka ofertę wysokiej jakości form aluminiowych i akcesoriów do pieczenia. Mam od nich kilka rzeczy i są solidnie wykonane, dobrze mi służą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×