Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość defgeg

paznkocie zelowe..mam sie rozliczac..z panstwem..??pomocy

Polecane posty

Gość defgeg

robie w domu paznokcie zelowe ,a wlasciwie zaczynam chcialbym wiwiesic ogloszenie ..ale boje sie ze ktos z urzedu lub ktos moze mnie tam podfilowac ...ze beda chcieli da cmi kare z ato ze sie nie rozliczam z panstwm od zarobkow. kolega mi powiedizal ze jezeli mam zarobek do 250 zl na miesia cto nie musz esie rozliczac...i czyli moge sobie to robic a jak by byla jaks kontrola to mowie ze pracuej w domu i mam zyski ponizej tej kwoty??? jak to jest chcialbym sobie dorobic ale boje sie konsekwencji..jak ktos sie zna prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli Twoja działalność
ma charakter ciągły, to niezaleznie od tego, czy zarobisz 100zł czy 1000zł, musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, płacic podatki i składki na zus; sposobów rozliczania się z urzędem skarbowym jest kilka, można płacić ryczałt, można podatek 19% od dochodu - wybierasz to podczas zgłaszania firmy w urzędzie skarbowym; składki na zus to inna bajka - są cholernie wysokie, choć przez pierwsze 2 lata płacisz ok 300zł, a nie ponad 700zł jak inni (niezaleznie od przychodu miesięcznego) - czyli jesli utargujesz 100zł, to dopłacasz do interesu - niestety;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady, wyluzuj moim zdaniem; jak się boisz dać ogłoszenie, to może np. na początek przez znajomych ściągaj klientów, taką pocztą pantoflową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli Twoja działalność
po czym jakiś "życzliwy" ją podkabluje i będzie miała skarbówkę na karku... ja nie chce ryzykować i założyłam już swoją firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×