Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolezanka kolezanki

Ile płaciłyscie ksiedzu za udzielenie ślubu?

Polecane posty

My w 2005 roku płaciliśmy 600 zł (w tym już działka dla organisty). Małe miasteczko i monopol jak już ktoś zauważył. :/ Chrzest tam kosztuje 200 zł, a teraz mieszkam w Łodzi i za chrzest daliśmy 50 zł ( z własnej woli, bo ksiądz, powiedział, że co łaska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śląsk 500 zł ... dla niektórych mało dla niektórych dużo - dla nas w sam raz mieliśmy super księdza i ułatwiał nam przystąpienie do tego sakramentu a to sie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płaciłam za zapowiedzi i ślub (w parafii narzeczonego) w sumie 100zł, a za zapowiedzi w mojej parafii 50zł. Nie dałabym więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w chorzowie w zeszlym roku dalismy 350zl plus 100zl organiscie i 50zl koscielnemu (za rozwiniecie czerwonego dywanu podobno:)), a i tak bylo malo, okazalo sie ze zapowiedzi nie wisialy wcale naszego slubu, i kwiaty i dekoracje co byly przygotowane na komunie nastepnego dnia zdjecli poniewaz nie dalismy kasy na wystroj, moim zdaniem zdzierstwo, bo jak pytalam ile to powiedzial co laska, dla mnie co laska to bylo 350zl czyli 10% kwoty mojego wesela :) w mojej parafii musialam dac na zapowiedzi i wg cennika kosztowalo mnie 50zl minimum, dalam minimum i tez zapowiedzi nie byly oglaszane tylko dostalam za min pieczec :D swistki z potw chrztu mnie ksoztowaly 25zl a meza 50 zl:/ zalezy od parafii teraz chrzest minimum 100zl wg cennika, ale w wielkanoc 300zl, wiec sobie podarowalam i chrzcze dziecko w najblizsza niedziele rozumiem ze ksiedzu sie nalezy ofiara ale bez przesady.. poza tym moze sa ludzie co kupuja suknie za 3 tys i ksiedzu szczedza ale moja suknia kosztowala 180zl i nie wyobrazam sobie jakbym miala ksiedzu dac 1500zl bo po prostu by mnie bylo nie stac na slub a co dopiero na wesele :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka235
my mamy slub w lipcu tego roku i płacimy 850zl razem juz z organista i wszystkimi swietymi do tego wystrój koscioła 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×