Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolezanka kolezanki

Ile płaciłyscie ksiedzu za udzielenie ślubu?

Polecane posty

Gość kolezanka kolezanki

Pytam dlatego, ze nie wiem jak kształtuja sie stawki, a moja kolezanka szykuje na ten wydatek 400 zlotych.Powiedzialam jej , ze oszalal a Ona na to, ze to stawka minimalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiskozowa panna
200 zł na śląsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podkarpacie u nas 2 lata temu 300zł ale jak jest obecnie to nie wiem, sądzę że już więcej ksiądz sam tyle powiedział w innej parafii jak ksiądz dostał za mało powiedział wprost że to są śmieszne pieniądze!!!(ale nie chodziło o mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka kolezanki
wlasnie tak jej powiedzialam, ze gdybym ja miala placic, to maxymalnie !! byla by to kwota 200 zlotych.Chyba w innym swecie zyje. A dodam, ze slub bierze w malutkim miasteczku w woj.opolskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka kolezanki
Mojej kolezance ksiadz , na pytanie ile maja zaplacic, powiedzial , ze ma to byc kwota ktorą zarówno Panstwo mlodzi, jak i kosciol odczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to nie zależy od niej chyba ze będzie szukać księdza który za te pieniądze udzieli jej ślubu, na ogół oni mają większe potrzeby za same zapowiedzi w parafii mojego męża płaciliśmy stówę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka kolezanki
Ona sama twierdzi, ze jest to zaplata za ksiedza za Jego czas, za "wyporzyczenie kosiola" i kara lub oplata za to, ze nie bierze slubu w rodzinnej parafii, ale w innym kosciele.Przyznam, ze nie byłam świadoma tego, ile bierze ksiadz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosz- u nas stawka niby jest 600 zł- ale płaci się tyle ile kto może- ja płaciłam nic bo proboszcz stwierdził że mamy na co kase wydawać bo mam synka . za chrzest tejest c łaska maxymalnie do 100 zł - na dodatek księża po kolędzie nie przyjmują kopert - jak jest np malutkie dziecko albo rodzina wielodzietna - i to jest normalne podejście kścioła do wiernych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiskozowa panna
tak, księża mają większe potrzeby od młodych ludzi prawda?:P hehe co kraj to obyczaj ja bym nie dała więcej niz 200 zł a niestety na wsiach więcej biora bo tam mniej slubuw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie
ślub kosztuje 1.000 tyś (+ubranie kościoła-kwiaty itp.) w innym kosciele 400zł księdzu+ 200 zł organiście+200zł kościelnemu+ubranie kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 2004 r. u nas ślub kosztował 100 zł + jak ktoś chciał i stać go było mógł ofiarować dodatkowy datek "co łaska" W sąsiedniej parafii ślub kosztował 500 zł, bo proboszcz sobie wymyślł, że w zabytkowym kościółku stawki powinny być wyższe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie
Jesli byś nie zapłaciła, to byś nie miała udzielonego ślubu. Zresztą jak planujesz ślub, to należy zaoszczędzić a nie liczyć na czyjąś łaskę albo udawać biedaka a sukienkę kupować za 2-3 tyś. To się nazywa skąpstwo. Dzieci też należy mieć po ślubie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Każda tutaj taka bogata
jak był wątek o zarobkach, to się przewijały sumy 4,6,18,25 tyś a na ślub nikt nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzakrysta
co wy pieprzycie udzielenie sakramentu jest obowiazkiem ksiedza !!!to im zalezy na jak najwiekszej liczbie wiernych bo wkoncu musza z czegos zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my za ślub plus chrzciny dalismy w W-wie 400zł,ale ksiądz stwierdził, że za mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za ślub w 2001 zapłaciłam 300zł (na śląsku) ale ksiądz spodziewał sie chyba wiecej, choć nic nie powiedział, z tego co znajomi biorący slub w tamtym okresie mówili ze dawali po 500 zł - dla mnie to przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie ksiadz
nie powinien brac za slub wiecej niz 20 zl, bo jest przyzwoita stawka za godzine pracy, ktorej wiekszosci Polakow i tak nie ma. a slub chyba wicej niz godzine nie trwa. jesli ksiadz oczekuje tu juz powaznie mowie wiecej niz 200 zl to niech wystawi mi fakture za wykonana usluge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1200
950 zł razem z organistą, ubraniem kościoła i ministrantom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mialam tak
co łaska 600:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy od miejsca. najgorzej jest zazwyczaj tam, gdzie jeden kościół ma "monopol". Znajomi brali ślub w malutkiej miejscowości gdzie jest jeden kościół właśnie (oboje należą do tej parafii) - ksiądz im zaśpiewał 1500zł. W pierwszej chwili stwierdzili że w takim razie pojada gdzieś indziej, ale ksiądz powiedział że w takim razie musi im wydać wszystkie dokumenty, co będzie kosztowało.. 600zł :o Z taką alternatywą ostatecznie dali mu te 1500zł. Autentyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie ksiadz
powini byly to gdzies zglosic, bo slub slubem trzeba liczyc sie z wydatkami, ale co w chwili kiedy trafi na pogrzeb, a ktos nie bedzie mial..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notojawam powiem
no to ja wam powiem ze u nas (male miasteczko) ale za slub placa oklo od 1000 do nawet i 2000.i nie jest to jakis zart wiem bo dwie moje kuzynki braly slub.a jak chcia;y w innej parafii bo taniej tam bylo to ksiadz nie chcial im wydac tych wszystki swistkow potrzebnych do slubu.wiec roznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem tego zdania, ale to żarliwi katolicy (zwłaszcza ona) i w głowie im się nie mieści żeby "skarżyć" na księdza :o Wiem też o innej parze w tym samym kościele - starali sie dogadać z księdzem bo są biedni jak myszki kościelne. Stanęło na tym że dali 500zł, a ksiądz w ramach tej ceny odwalił im ślub w 15 minut i w niezbyt przyjemnej atmosferze. Tragedia po prostu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie ksiadz
pozniej ogaldamy w takich rozmowach w toku jak za ta kase ksiaza utrzymuja kobiety i dzieci bo w koncu uczciwie zarobili...w godzine np. 1000 zl..zgroza..szkoda, ze nie wiedza ile przecietny czlowiek musi na to pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak bylam zalatwiac chrzes mojej corci to ksiadz oczywiscie sie zapytal dlaczego nie mamy slubu koscielnego a jak mu powiedzialam ze wszystko przeciez kosztuje no i na slub i na wesel musimy odlozy troche kaski to powiedzial ze on da nam slub za darmo i chodzby w ten sam dzien :-p:-p:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie- tak się składa że dzieci miałam po ślubie- syna poprostu z pierwszego małżeństwa:P zresztą co należy a co nie- to każdy sam ocenia - a nie ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoooooooopsasaaaaaaaa
50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×