Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eazy-e86

Kawa czy herbata?

Polecane posty

Jak pisałam- ona promuje taką kuchnię dla leniwych :) Nie zawsze to, nad czym się godzinami stoi, jest li i jedynie dobre. Czasem wystarczy kilka minut i wychodzą pyszności :) Z jeśli chodzi o desery i napoje- jest tam wiele ciekawych rozwiązań. Na przykład: herbaciany krem księżniczki :):):) http://www.irvingtea.com/Przepisy-kulinarne/Desery/article_id,38 Jest trochę skomplikowany. Ale moim zdaniem- warto posiedzieć te 20 minut nad tą tajemniczą miksturą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam wanilię, tylko nie lubię jej ceny :/ do dziś to zdaje się zaraz po szafranie najdroższa przyprawa świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio znalazlam pyszna herbate firmy celestial seasonings - Cinnamon Apple Spice, jest pyszna i ma swietne, naturalne skladniki (np. szaranczyn strakowy lub jak ktos chce karob, cykoria) w ogole firma ma dosc szeroki asortyment i chyba nie trafilam na zadna ich herbate, ktora by mi nie smakowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak źle z tą wanilią ;) Jest dość trudna do dostania, ale cena nie jest jakaś straszna. A doznania smakowe...cóż, warte każdej ceny. Wanilia jest dość popularna :) Jest wiele lodów, deserów czy aromatów waniliowych. Czy nawet herbat, jak zestawienie poziomki i wanilii w herbatce Irvinga. Ale takiej pałeczki waniliowej nic nie zastąpi- można nią ładnie udekorować danie, nadać jej estetyczny wygląd i ten niecodzienny smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celestial seasonings ? nigdy nie słyszałam o takich herbatach. nawet sprawdziłam w google jak wyglądają i nie przypominam sobie, żebym widziała je gdzieś na półkach :) a co do wanilii- akurat u mnie dostać ją łatwo, wystarczy się przejść do Piotra i Pawła albo Almy. Zresztą powinna być tam gdzie i reszta przypraw choćby Kamisa. A że popularna ... raczej jej aromat. Wanilia która dodawana jest do lodów itp. wytwarzana jest sztucznie. Ta prawdziwa byłaby za droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest amerykanska :o marka, mieszkam za granica i tu jest wszedzie dostepna, a co do smakow, to na prawde sa swietne, jak bedziesz miala okazje gdzies kupic, to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wanilia
A wanilina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co_by_tu_zmienic...
Malina, spicy coffe z tej strony jest po prostu pyszna! Zrobiłam z imbirem, ale wypróbuję też z kardamonem. Ciekawe, czy będzie się bardzo różniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna t
Oj, zajrzałam przypadkiem i znalazłam kilka fajnych linków, ten do strony Irving z przepisami jest boski :) a tak w ogóle, to oczywiście herbata, dużo herbaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje10minut_pl
Wszystko zależy od przeznaczenia. Każdy poranek zaczynam od kawy, żeby się pobudzić albo...po prostu wypić ze smakiem swoją małą zabielaną. Taki rytuał. Później herbatki, najlepiej liściaste zielone. Niestety wyobrażam sobie dzień bez herbaty, którą mogę zastąpić wodą mineralną, ale dnia bez kawy już nie... Wychodzi na to, że jednak kawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie piję kawy w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Ja ostatnio czytałam na http://www.herbata.info/kawa-wygra-z-herbata/ że Polacy coraz częściej piją kawę i chyba coś w tym jest bo w moim domu 7 na 10 osób pije kawę. Ja osobiście bardziej lubię herbatę. Często sięgam po zieloną lub czerwoną lubię też herbaty owocowe:) Kawę piję raz na pół roku na jakiś rodzinnych uroczystościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesienią i zimą tak, ale teraz to raczej tylko woda, nie wyobrażam sobie pić gorącej herbaty w upał chociaż podobno to wskazane to jednak kranówka najlepiej mi smakuje, nawet ta z warszawskich poidełek jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×