Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

adaptacja strychu

Polecane posty

Czy ktoś coś wie na temat adaptacji strychu - chciałam powiększyć mięszkanie (zrobić drugi poziom) - jakie strych powinien spelniać warunki? ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi_22
z tego co wiem to o adopcji może zdecydować tylko sąd jesli macie strych to mogą się czepiać, ze w tych warunkach dziecko może mieć trudne warunki ale jeśli jest wyremontowany, to chyba nie ma sprawy, nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudeee1977
Blondi, zresetuj się i zacznij poranek jeszcze raz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli strych jest nieuzytkowy to robiąc adaptację trzeba zrobić zmianę sposobu uzytkowania poddasza niemieszkalnego na mieszkalne albo liczyć że sąsiad nie zakabluje. Wysokość min 2.2 m w świetle posadzki i stropu To tyle na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strych jest uzytkowy - kiedyś byl - teraz nikt z niego nie korzysta - to bedzie tylko czesc strychu - tam gdzie są sznury to bedzie dalej dostępne dla innych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedziano w administracji ze mozna nawet jeśli strych jest nizszy - to przeciez nasza sprawa czy tam bedziemy na kleczkach czy na szczudłach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blok dwupietrowy stary lata 60... tam jest 9 mieszkan, czesc wykupionych i strych jest wpólny... ze strychu nikt nie korzysta ale jakby ktoś chcial to zostaje "większa polowa" dalej wolna administracja powiedziała, że nie ma problemu ze zgodą - to ma być polaczone z mieszkaniem... mam mieszkanie na 2 pietrze i chcialabym zrobić sobie pokój na górze jeden :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strych to pomieszczenie niemieszkalne i aby móc zrobić tam mieszkanie trzeba zrobić zmianę sposobu użytkowania, oprócz zgody spółdzielni potrzebna jest zgoda wszystkich współmieszkańców---czyli procedura de facto jak z uzyskaniem pozwolenia na budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdaję sobie sprawę z tego tylko załuzmy że zgodę mam - co potem? architekt musi plan zagospodarowania zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegoś takiego jak plan zagospodarowania--jest Projekt zagospodarowania terenu i robi się go na aktualnej mapie ale w tym wypadku nie ma potrzeby go robić bo budynek nie zwiększa swego obrysu. Architekt musi wykonac projekt architektoniczno-budowlany z branżami: konstrykcyjną i instalacyjną (sanitarna i elektryczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha - a czy jeżeli dostanę zgodę od wspólnoty - to czy jeszcze jakies papierki są mi potzrebne?? czy do jakiegoś nadzoru budowlanego?/ wiem że są dwie opcje: - wykupu czesci strychu wtedy są to koszty notarialne bo każdy ma ten strych zapisany w kacie notarialnym (w jakiejs czesci) - lub dzierżawy od wspólnoty wtedy nic sie nie zmienia w aktach notarialnych... nie wiem jakie to są ceny zmian notarialnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba nie - bo tam zostanie 3/5 strychu wolnego wiec na mój rozum to te 2/5 które chce trzebaby podzielić na 9 czesci i tylko tyle \"zabieram\" no nieważne - tylko pytanie jest takie czy jeżeli tam nie ma tych 2,20 to czy mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimalna wysokość pomieszczeń na poddaszu to 2,2 m --tak mówia przepisy Niższe pomieszczenia są strasznie niewygodne w uzytkowaniu, para wodna sie skrapla na suficie i ogólnie panuje przykry klimat piwnicznej izby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srutututtu
dziabong to moj pies, fajny nick;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×