Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fish

cos szybkiego i smacznego na spotkanie znajomych

Polecane posty

Gość fish

W niedziele po poludniu przyjda moi znajomi z ktorymi widuje sie tylko pare razy do roku co im przygotowac cos wiecej jak tylko placka i kawe - Doradzcie PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
czy jest tam ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronna
a co umiesz robić? Zrób coś, co ci dobrze wychodzi, najlepiej, żeby miało jakąs egzotycznie brzmiącą nazwę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatkę grecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
Nie za wiele tez potrafie bo dopiero sie ucze,ale tak wogule to bede mila tylko niedziele przed poludniem by dla nich cos zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja Anka
dobry pomysl z ta salatka grecką, do tego mozesz przygotowac tosty... pieczywo tostowe, posmaruj maslem czosnkowym (wlasnej roboty) luz zwyklym, jak wolisz, na kazdego tosta połoz troche pieczarek przesmazonych z cebulka, pokrojona w kosteczke szynke, starty zółty ser, posyp ziolkami - bazylia, orygano, sol, pieprz i zapiecz w piekarniku nagrzanym 180st ok 10-15 min. mozesz podawac z ketchupem, sosem czosnkowym i wlasnie salatka proste, a naprawde dobre, ostatnio zaskoczyli mnie takim poczestunkiem znajomi- wszyscy sie zajadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronna
dobry pomysł z tą grecką. Zrób ze dwie sałatki (np gyros i grecką lub dowolne inne, poszukaj przepisów w necie albo tu, jest mnóstwo) do tego masło, pieczywo, pokrój żółty ser jakoś fantazyjnie, szynkę pozwijaj w rurki i będzie. A potem ciasto (zrobione lub kupne) i kawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
Salatka Grecka - jeszcze jej nie robilam - ale co do niej. Czy wogule pasuje sama Salatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
Anka - dzieki za te Tosty, chyba cie poslucham i je zrobie bo nie ma przy nich duzo pracy a na dodakek moge je wczesniej przygotowac a dopiero pozniej zapiec- Dziekiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja Anka
ja robie sałatke... nazywam ja ogrodowa :) Sałata lodowa 3-4 pomidory w kostke ogorek surowy w kostke peczek rzodkiewiek w kostke koperek ser feta w kostke polac sosem koperkowo-ziolowym Knorra na wierzch polozyc cwiartki ugotowanych na twardo 3 jajek jezeli wolisz zdecydowany smak mozesz dodac ogorek kiszony albo oliwki albo papryke - albo wszystko wymienione, sprawdzone, dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bałalajka
sałatka gtros do tego winko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
Anka - ten pomidor i ogorek to tak w bardzo mala kostke czy troche wieksza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
A ta salaka Gyros slyszalam oniej ale nigdy nie robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
Winko - jak najbardziej - ale to juz mam Sekt z sokiem pomaranczowym albo bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gyros zawsze się sprawdza. Przepis: - składniki: 1 podwójną pierś z kurczaka. 2 -3 cebule, 3 - 4 ogórki korniszony, 1 puszka kukurydzy, 1/2 główki kaputy pekińskiej, majonez, ketchup, olej do smażenia. przyprawa \"GYROS\" - przygotowanie: Piersi kurczaka posypać dość mocno przyprawą GYROS i odstawić na kilka godzin do lodówki (może stac nawet 12 g). Następnie pokroić ją w kostkę (niezbyt drobną) i podsmażyć na oleju, odsączyć. Na tym samym oleju zeszklić pokrojoną w kostkę cebulę, wystudzić. Układać warstwami w przezroczystej saleterce: 1 - kurczaczek 2 - cebula 3 - warstwa ketchupu 4 - ogórki (pokrojone w kostkę) 5 - kukurydza 6 - warstwa majonezu (najlepiej ostrego) 7 - poszatkowana kapusta Tak przygotowana sałatka powinna postać w lodówce z godzinkę zanim podamy ją do konsumpcji. Z tym, że ja te składniki mieszam ze sobą, bo taka wersja bardziej mi smakuje. Poza tym polecam pierś kurczaka w sosie curry: - składniki: 2-3 piersi z kurczaka 1 duża cebula 2-3 łyżki majonezu 250 g śmietany kremówki VEGETA śródziemnomorska lub przyprawy włoskie curry wg. uznania. ewentualnie sól, pieprz do smaku - przygotowanie: Pierś oczywiście umyć i osuszyc. Pokroić w kostke. Na tłuszczu zrumienić pokrojoną \"byle jak\" cebulę. Dodać do tego pierś, przypawić vegetą, ewentualnie solą i ziolami. Chwilke podsmażyć, następnie dadać śmietanę wymieszaną z majonezem i dodac curry (ok. 1/2 opakowania). Dusić jeszcze ok. 15-20 minut, tak żeby zgęstniało. Kurczak smakuje najlepiej podany z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadowa Skorpionica
ja zawszę robię taką sałatkę: pomidor w kostkę ogórek zielony w kostkę czerwona papryka w kostkę ser Mozarella(nie wiem czy dobrze napisałam) taką kulkę zawszę kupuje i to też tak w miarę możliwości w kostkę bo trudno się kroi sos sałatkowy paprykowo-ziołowy PYCHA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gyros zawsze się sprawdza. Przepis: - składniki: 1 podwójną pierś z kurczaka. 2 -3 cebule, 3 - 4 ogórki korniszony, 1 puszka kukurydzy, 1/2 główki kaputy pekińskiej, majonez, ketchup, olej do smażenia. przyprawa "GYROS" - przygotowanie: Piersi kurczaka posypać dość mocno przyprawą GYROS i odstawić na kilka godzin do lodówki (może stac nawet 12 g). Następnie pokroić ją w kostkę (niezbyt drobną) i podsmażyć na oleju, odsączyć. Na tym samym oleju zeszklić pokrojoną w kostkę cebulę, wystudzić. Układać warstwami w przezroczystej saleterce: 1 - kurczaczek 2 - cebula 3 - warstwa ketchupu 4 - ogórki (pokrojone w kostkę) 5 - kukurydza 6 - warstwa majonezu (najlepiej ostrego) 7 - poszatkowana kapusta Tak przygotowana sałatka powinna postać w lodówce z godzinkę zanim podamy ją do konsumpcji. Z tym, że ja te składniki mieszam ze sobą, bo taka wersja bardziej mi smakuje. Poza tym polecam pierś kurczaka w sosie curry: - składniki: 2-3 piersi z kurczaka 1 duża cebula 2-3 łyżki majonezu 250 g śmietany kremówki VEGETA śródziemnomorska lub przyprawy włoskie curry wg. uznania. ewentualnie sól, pieprz do smaku - przygotowanie: Pierś oczywiście umyć i osuszyc. Pokroić w kostke. Na tłuszczu zrumienić pokrojoną "byle jak" cebulę. Dodać do tego pierś, przypawić vegetą, ewentualnie solą i ziolami. Chwilke podsmażyć, następnie dadać śmietanę wymieszaną z majonezem i dodac curry (ok. 1/2 opakowania). Dusić jeszcze ok. 15-20 minut, tak żeby zgęstniało. Kurczak smakuje najlepiej podany z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
KATIS - Dzieki za salatki - powinno byc Smaczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
Hallo Listopadowa parzysz ta papryke do salatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadowa Skorpionica
nie, nie parzę, ale pomidory i ogórki obieram ze skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja Anka
Listopadowa Skorpionica zrobilam Twoja salatke mezowi.... byl zachwycony, dzieki za przepis :)) fish- jak sie udala impreza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadowa Skorpionica
Nie ma za co cieszę się że smakowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
Dziewczyny Spotkanie ze znajomymi sie udalo i ciesze sie ze mam ich z glowy - zrobilam Te wasze Tosty byly pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasta z awokado jest znakomita. W restauracjach można często się na nią natknąć, z grzanką jest idealna przekąską i myślę, ze znajomym na pewno posmakuje. Zresztą spróbujcie sobie najpierw w jakiejś knajpce, a potem zróbcie w domu - przyrządza się bardzo łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×