Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

logo1

ptysie

Polecane posty

zrobiłam ciasto na ptysie, było gładkie, ładnie się rozkładało na brytwannę, ale wcale nie wyrosło. Czemu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo pewnie za krótko
je miksowałaś-trzeba długo miksować żeby ciacho "napowietrzyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmz
czy ja wiem,że za krótko-wczoraj robiłam ciasto łyżką drewnianą i tylko tak żeby jajka wkręcić do masyi +trochę proszku do piecz. wyrosły pięknie i nie zaglądać podczas pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie, krótko mieszałam, bo ciasto było gęste i mikser nie dawał rady. mieszałam trochę łyżką, a proszku do pieczenia nie dodałam, bo nie było w przepisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ptysie robie tak i zawsze wychodza: 0,5 szklanki wody zagotowac z 0,5 kostki margaryny dodac szklanke maki pszennej mieszac na malym ogniu az bardzo zgestnie odstawic do wystygniecia do zimnego ciasta wbic 4 jajka dodac lyzeczke proszku do pieczenia miksowac az sie wszystko polaczy nakladac lyzka na natluszczona blaszke piec ok 35 min w temp 200 jak wystygna przekroic na pol i nakladac krem smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od dawna robię ptysie i tylko raz mi nie wyrosły-nie mam pojęcia dlaczego,w przepisie jest,żeby wbijac po jednym jajku i mieszac do całkowitego wchłonięcia i dopiero wbijac następne (nie czekam,az ostygnie,tylko wbijam od razu po zdjęciu z ognia)-kiedys mieszałam drewnianą łyżką,teraz mikserem-ale końcówkami do ciasta drożdżowego-takie spirale,dodaję tez proszek do pieczenia-tak,jak jest w przepisie (na 20 dag mąki płaska łyżeczka) odkąd mam piekarnik z termoobiegiem,rosną zadziwiająco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszek tylko psuje smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszek do pieczenia w parzonym ciescie to profanacja!!! Trzeba troche poczekac az ciasto ostygnie bo nam sie zrobi jajecznica z jajek, poprostu sie zetna, moze to jest przyczyna nie wyrastania ciasta. Ciasto nie moze miec temp wyzszej niz 41 - 42 st C, gdy dodajemy jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu robie wg przepisu,ktory znalazłam w ksiązce,nic się nie ścina-znaczy mam na myśli jajka,proszku nie czuć,wiec nie widze potrzeby modyfikacji przepisu (i w dodatku wszyscy się dosłownie zażerają) mogły tez nie wyrosnąć z powodu za niskiej temperatury-przypomniało mi się,jak zmieniłam kuchenkę,w instrukcji tejże było podane,że ptysie się piecze bodajże w temp.180-190 stopni,pamiętam,ze nie chciały rosnąć,dopiero,jak zwiększyłam temperaturę to ruszyły ( w przepisie mam 210)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piec z termoobiegiem??? Słyszałam, że wtedy ptysie się spalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla pewności jeszcze spytam, termoobieg i 200 stopni przez 15 min i potem 15 min w 180 stopniach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro mowa o ptysiach...
..macie może przepis na krem do owych ptysi? mam na myśli ten krem na bazie białek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×