Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Julka19

test Beta.....

Polecane posty

Mam pytanie co to jest test BETA?????????????? czy to jest test ktory kupie w aptece czy to sie bada przez pobranie krwi bo naprawde nie weim kazdy mowi co innego a jestem prawdopodobnie w 2 tygodniu ciazy i chce to sprawdzic, wiec pwoiedzcie mi co to jest test Beta ile kosztuje jak dlugo czeka sie na wynik !!! bardzo was prosze i z gory dziekuje :*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccccccccccccccccccccccc
dzieci mają DZIECI!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
beta HCG, wykonuje się je z krwi i kosztuje ok 25 zł. Nie trzeba być na czczo można je wykonać o każdej porze dnia. Beta HCG można wykrywać rónież w moczu, bo do niego ona przechodzi i są to ogólnie dostęne testy w aptece ale dużo mniej czułe bo stęzenie beta HCG w moczu jest dużo dużo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
google!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykły test HCG to test z moczu, kupuje się w aptece, a test beta HCG to test z krwii i robi się w laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
raczej lekarze tego nie przepisują, nie spotkałam się z tym, kobiety robią sobie na własny koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
a na wynik czekasz zazwyczaj kilka godzin, maxymalnie jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
z krwi już możesz zrobić. Jestem w takiej samej sytuacji jak ty. Ale nie mam odwaagi zrobić testu czekam na okres, pobolewa mnie brzuch. Mam nadzieję, że jednak dostanę. A pewnych rzeczy masz prawo nie wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie na tak
cccccccccccccccccccccccccccc lazisz po tym forum jak nawiedzona i wszystkich krytykujesz!!!!!!!!!jak nie ma cie kto zaspokoic a wychodzi na to ze nie ma to strzel sobie palcowke kup wibrator albo przyjaciolke sobie znajdz!!!!!!:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie serio boje mam 20 lat moj facet 22 oboje studiujemy ja na pierwszym roku on na 3 wiec troszke szkoda bedzie zostawic studia itp :( hmmm ten sluz mnie niepokoi jak cholera czyli tes beta kupie w aptece bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
lepiej zrob z krwi, pewniejszy, bedziesz miała czarno na białym, a nie bedziesz się glowic czy widac kreseczke czy nie. Ja sie boje bo w najbliższym czasie mam podpisac umowe o prace, wiec jak na zlość mi nie na reke;(( a tak bardzo chciałam jeszcze nie dawno, tyle ze na prace nie mialam zadnych perspektyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
a śluz biały to ja zawsze mam przed okresem, to nie żaden wyznacznik. Też daję sobie jeszcze 3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już pisałam, że testu betaHCG nie kupisz w aptecie, musisz isc do laboratorium na pobieranie krwii. W aptece kupisz test HCG tzw "sikany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
a wiesz co ci powiem? Gdybym mogla cofnac czas to zaszłabym na studiach. Pisałam to na jednym topiku. Koleżanki z mojej pracy gdzie jestem na stazu tak zrobily, maja slodkie dzieciaczki i pracę i nie musza się martwić, że stracą swoją szanse. A ja żyję w obawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccccccccccccccccccccccc
zdecydowanie na tak-----------Zamknij się a będzie napewni milej na tym forum :) A autorka niech lepiej się zabepiecza a nie potem schizów ciązowych dostaje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki i zgory przepraszam za moja niewiedze :P ale tak sie boje ;/ ja wam powiem dokladnie jak to bylo a wy mi powiecie czy mialam dni plodne wtedy czy moglo dosc do zaplodnienia itp od 13.03.2008 do 17.03.2008 mialam okres stosunek z moim facetem byl w te dni 25.03.2008 26.03.2008, 27.03.2008 i 28.03.2008 a okres mam dostac teraz na dniach a wogole nie czuje zeby sie zbizal wiec dlatego daje sobie ejszcze 3 dni i robie test.... Co myslicie o tych datach? dodam jeszcze ze koniec byl caly we mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cccccccccccccccccccccccc jestes tak pojeba...na czy tylko taka udajesz???? bo jakbys zauwazyla to tylko wkurwi...asz tu ludzi i jestes tu niemile widziana!!!!!!!!! wiec zegnamy Cię!!!!!!!!!!!!!!!!! wara stą!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
cccccccccccccccccccccccccccc nikt tu nie prosi cię o twoje zbedne komentarze. Ty tez masz duzy problem bo wszystko ci przeszkadza. Idz się z nim uporaj. Jak ci przeszkadzają czyjes problemy to ich nie czytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku wiem ale wy sie znacie na dniach plodnych itp dlatego podalam wszystko dokladnie a ty cccccccccccccccccccccc wes stad spiedalaj bo mnie wkurwiasz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topikuuuuuuuuuuuuuu
A Ty skoro się nie znasz to sobie poczytaj......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to badanie to to badanie to jestes??? bo przyda mi sie twoja opina o tym co napisam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
dajcie spokoj dziewczynie, jestem od niej starsza i sama wole pozyc jeszcze wniepewnosci i poludzic sie ze jednak nie jestem w ciazy niz np. jutro sie dowiedziec ze jednak tak. 100krocia jezeli chodzi o nazewnictwo to juz nie wnikajmy. Beta HCG to jest podjednostka hormonu HCG ktora wykazuje wlasciwosci antygenowe. zarowno w moczu jak i we krwi jest wykrywana. A w calosci jest to hormon HCG czyli gonadotropina kosmowkowa wydzielana od pierwszych dni ciazy. Julka zalezy jakie masz cykle, jezeli 28dniowe to rzeczywiscie w tych dniach mialas owulacje, wiec tylko mozesz czekac albo robic wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz czekam kilka dni na okres nie umiem spac przez to bo ciagle sie stresuje do tego boli mnie brzuszek piersi sa jakos dziwnie twarde i mam ciagle ochote na kukurydze :D wczoraj np zjadłam dwie puszki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
a ja mam dzis 29 dzien cyklu. kiedys mialam rowno 28 dniowe a od jakiegos czasu przez stres mi sie rozregulowaly wiec dlatego czekam. 3 dni temu nieswiadomie kupilam pol kg.kiszonych ogorkow.... jak sie ocknęłam to az dreszcz mnie przeszedl, bo przez te 2 tyg to ja nawet nie dopuszczalam mysli ze bede w ciazy by sie nie nakrecac. no ale jak termin sie zblizal a zadnych objawow to juz sie troszke martwie. W sumie to ja bardzo chce miec dziecko, tylko tak jakoś raptem ta szansa na prace i od razu ja przekreslic? ale jak się okaże że będzie dzidziuś to uczciwie poiformuje szefową że niestety nici z umowy i będę miała inne szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to badanie to
100krocia i oboje mowimy to samo. Ja ci zacytowalam podrecznik z biochemi z akademii medycznej. Po prostu nikt juz sie nie rozdrabnia na beta HCG i HCG bo potocznie one oznaczaja to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Ja tak z przyzwyczajenia, trochę testów porobiłam (sikanych i z krwii) i tak sobie to zawsze rozróżniałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×