Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość początkująca panna młoda

przygotowania do slubu - uswiadomcie kobitki

Polecane posty

Gość początkująca panna młoda

planujemy slub w sierpniu 2009, kiedy mamy zaczac zalatwiac: orkiestre fotografa kamerzyste isc do ksiedza, zaklepac termin nauki przedmalzenskie suknie chodzi mi o to ile miesiecy przed slubem to zalatwialyscie :) prosze oporady i komentarze :) z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my zaczelismy
7 i pol m-ca przed slubem. slub na poczatku sierpmnia mamy. byl klopot z sala i orkiestra. takze radze to wczesniej zaltwic. tak z rok wczesniej chyba wystarczy. chociaz zlezy jeszcze gdzie chcecie. jak jakis lokal co ma wziecie to juz teraz lepiej zaklepcie. my mielismy wielkie szczescie bo byly 3 terminy wolne. 1 nam absolutnie nie pasowal drugi zaklepalismy ale okazalo sie ze przezd nami para wczesniej go zaklepala i zostal nam jeden termin. jakbysmy poszli tam dzien pozniej to nie mielibysmy sali bo innej tej wielkosci nie bylo w okolicy wolnej. mamy wesele na ponad 200 osob a wiekszosc sal wolnych byla do max. 150 osob. te wieksze sale w grudniu 2007 byly juz pozajmowane na wszytskie terminy 2008 od konca kwietnia do konca pazzdiernika!!! z reszta nie bylo problemow. ale do ksiedza poszlismy tez wtedy i nie byl nikt zapisany na ten dzien. zapisalismy sie. jak poszlismy do niego za miesiac to juz byl ktos wpisany na slib po nas. a dodam, ze mieszkam na wsi wiec w wiekszym miescie lub nawet miasteczku i u ksiedza pewnie trzeba wczesniej niz pol roku przed zaklepac. sukienke kupilam w tym tyg. no a reszte, te duperele wszuyskie to bede teraz zalatwiac. np zaproszenia robie sama i zaczynam teraz na dnicha je robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry duch
Salę, zespół, kamerę i foto jak najszybciej (wszyscy wzięci juz pewnie mają zajęte ale próbuj) reszta może poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my zaczelismy
przepraszam, litery mi sie mieszjaja, juz zmeczona jestem bardzo... a o najlepszej orkiestrze moglismy pomarzyc. juz byli zajeci nawet na 2008 rok. no ale znalezlismy inna, tez w sumie niezla. i tansza. fotografa i kamere zalatwialismy 5 m-cy przed. dalo sie, ale sesje zdjeciowa w plenerze mamy innego dnia bo nie dali rady w dzien slubu. byli zajeci juz. kamere mamy. plener robimy po slubie, w inny dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my zaczelismy
acha! nauki trwaja chyba z 10 tyg. jak sie chce te darmowe. sa tez weekendowe. kosztuja cos od 70 do 250 zl za pare. ale na nich tez trzeba sie zapisac z pare m-cy wczesniej bo sa kolejki. nam sie udalo jakos ze zadzwonilam i za 2 tyg. juz pojechalismy i mamy z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca panna młoda
na szczescie sale juz mamy :) dzieki za wszystkie wpisy zostalo 1,5 roku, myslicie ze powinnismy isc do ksiedza teraz ustalic date? bo boje sie ze moze byc juz zajete jak bedziemy zwlekac. z drugiej strony jeszcze troche czasu, ksiadz nas nie wysmieje? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak was wysmieje to
zmiencie ksiedza... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy w pazdzierniku tego roku...sale zespol i kucharki mielismy zalatwione w lipcu juz 2007 ...a kamerzyste fotografa i kosciol w pazdzierniku zalatwilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wyśmiej was ksiądz - idźcie juz. Ja miesiąc temu załatwaiałam na 13.06.2009 to już były tylko dwa terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna panna mloda
poczatkujaca a kiedy masz slub ktorego dokladnie? bo ja tez mam w sierpniu 29 2009, mamy wstepnie sale, ale dopiero jak podpiszemy umowe to załatwiamy reszte, zespoł tez mamy, reszte zaczynamy załatwiac od maja i tak to trzeba wszystko załatwiac a ole wczesniej niz potem myslec ze mialam czas na to a nie zrobilam tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak jest w waszym regionie,ale u nas na pomorzu załatwia sie wszystko rok na pzód, ja mam ślub 21 czerwca a załatwiałam orkiestrę i rstaurację w maju i kwietniu 2007 i miałam problem ze zgraniem terminu. Fotograła też rok przed żeby wybrać sobie odpowiedznią godzinę, do ksiedza 2-3 miesiące przed slubem. Suknie, jezeli wypożyczyc to jakies 6-7 miesis. ja kupiłam miesiąc temu teraz sobi widsi i czeka na poprawki, bo za długa jest, Na nauki przdmałzeńskie ksiądz was wysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×