Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takifacet

żona wywiozła dziecko za granicę!!!!!

Polecane posty

Gość takifacet

czy musze płacic dalej alimenty? sąd uregulował na sprawie rozwodowej terminy widywania dziecka i teraz nie mogę się z nim widywać, bo eks żona wywiozła dziecko za grnicę. Jak to jest mam obowiazek płacić a praw żadnych:( ? Pomóżcie co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zgłoś na policję, że żona wywiozła dziecko za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takifacet
nic nie zrobią, juz sie dowiadywałem tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimika
przykro mi ale to nie ma wpływu na koniecznosc świadczeń alimentacyjnych wobec dziecka. Cięzka sprawa, nie mam pojećia czy istnieje jakis sposób na egzekwowanie widzęn z dzieckiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takifacet
no to co to za prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szewczyk burczymucha
musi byc sposob prawny na zmuszenie eks-malozonka do umozliwienia widzen z dzieckiem. Chociaz moze byc tak, ze 'every Thursday' dziecko gdzies tam na drugim koncu swiata na tatusia teoretycznie czeka, a on sie nie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosalindo jestes jak
zwykle głupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo ze jaka Ty głupia
jesteś az strach:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie potrafisz napisać nic mądrego tylko w kółko to samo "aleś ty głupia" :D ??? Tacy właśnie ludzie jak ty szarpią się o dzieci i podział patelnii przy rozwodzie. Na sprawach też krzyczysz "aleś ty głupi" ? Dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ales Ty głupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skaza
ROSALINDA PACZEKO nie wszyscy sa gotowi na inteligentny dialog....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strasznie inteligentny
facetowi wywieziono dziecko a ona daje rady typu...lepiej sie dogadac....a niby kto z kim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffdxxxxxxxx
żona wywiozła dziecko za granicę!!!!! 12:17 takifacet czy musze płacic dalej alimenty? Temu facetowi chodzi o alimenty a nie o dziecko , Ja tez wywiozlam podpisal zgode na paszporty a alimenty musi placic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego ma płacic alimenty
skoro nie moze widywac dziecka? o ile sie dobrze orientuje to sad nakazuje płacić alimenty do rąk własnych. Skoro nie zna pobytu żony z dzieckiem nie musi płacić:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak swoją drogą to
niezła z Ciebie suka skoro tak zrobiłas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes głupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
Alez on moze widywac Tylko nie chce !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z widywaniem dziecka i z alimentami na dziecko jest tak, że wg prawa rodzinnego równoprawni rodzice są zobowiązani do wzajemnego informowania się o miejscu stałego (powyżej 48 godz.) pobytu dziecka, ponieważ sprawują taką samą władzę rodzicielską i mają równą odpowiedzialność za rozwój dziecka. Co do alimentów, to wszelkie zmiany i wątpliwości można sankcjonować wyłącznie za pośrednictwem sądu rodzinnego. Jeśli miejsce pobytu dziecka i jego stan są nieznane, to należy to zgłosić na Policję i w sądzie rodzinnym, czyli wszcząć sprawę. Alimentacja są zazwyczaj realizowana zgodnie z wyrokiem sądu rodzinnego, więc należy ją realizować dopóki wyrok nie zostanie zmieniony. Inaczej może zostać zaskarżona i egzekwowana razem z karnymi odsetkami. Warunkowe przekazywanie alimentów występuje np. w prawie amerykańskim, gdzie w sytuacji uniemożliwienia lub utrudnienia kontaktów z dzieckiem rodzic może samodzielnie ograniczyć lub wstrzymać wypłacania alimentów. W Polsce o takich sytuacjach decyduje sąd rodzinny... Mam nadzieję, że systemy sądownicze Polski i innych państw europejskich potrafią się w tych sprawach skutecznie komunikować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale skoro mam przekazywac
alimenty do rąk własnych to jak mam to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kusy
Niestety mamy takie prawo rodzinne że prawa ojcowskie się nie liczą i musisz płacić nawet jak są one nierespektowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×