Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

interpretacja wynikow, prosze o pomoc

Polecane posty

Gość gość

wyszedl mi jeden wynik zle w moczu, szukalam w interpretacjach wynikow, ale nie moge znalezc, nie wiem o co chodzi... \"Asc.Acid + \"a zawsze bylo\"asc.acid neg\"wiecie co to znaczy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos moze pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
nie wiem, czy Ci pomogę, ale to mi się kojarzy z kwasem askorbowym (witamina C) po łacinie acid. ascorb. A nie dajesz dziecku / sama zażuwasz witaminy C ? Bo nadmiar jest właśnie wydalany z moczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
dobrze myślałam :) chodzi o kwas askorbinowy "Obecność kwasu askorbinowego (witaminy C) w moczu wpływa na niektóre oznaczenia wykonywane za pomocą testów paskowych. Ponieważ wiele osób zażywa witaminę C profilaktycznie lub leczniczo i pije witaminizowane napoje, oznaczenie to jest niezbędne w celu wykluczenia interferencji. Obecność w moczu witaminy C najczęściej powoduje zaniżenie wyniku oznaczenia leukocytów, azotynów, glukozy i bilirubiny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dziekujenie biore wit.c, ale w zwiazku z tym, ze mialam lekka anemie lekarz przepisal mi zelazo a wraz z nim kwas foliowy w dawce 5mg. byc moze to od tego taki wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
a może bierzesz witaminy dla kobiet w ciąży ? tam też jest witamina C. Niektóre preparaty żelaza też mają w składzie witaminę C, bo zwiększa ona wchłanianie żelaza (np. Ascofer)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witamin nie biore, ale biore ascofer raz dziennie, to pewnie od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×