Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

mój synek ma dwa i pół roku i nie ma zamiaru porzucić pieluchy:(próbowałam już różnych spososów ale na uparciucha nic nie działa!!!!doszło do tego że zaczął wstrzymywać....może jakaś mama doświadczona podpowie mi jak to się robi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zmuszaj go bo bedzie tylko gorzej przestraszy sie nocnika albo juz sie przestraszyl i dlatego wstrzymuje siku. Zeby dziecko uczyc czegos nowego to najpierw trzeba je do tego przyzwyczaic, kup jakis ładny nocnik z bajerami np grający w ksztalcie samochodu itd i dawaj mu go do zabawy - pokaz ze on nie gryzie siadaj na nim sama niech dziecko widzi ze nic ci nie grozi. Mój mały zobaczył taki nocnik u kolezanki (miał 16 mc) i nie chcial wyjsc bez nocnika do domu . Po drodze kupilam mu taki sam i od tej pory pieluchy nie było:) a wczesniej tez probowalam roznych sposobow. Wysadzaj go moze do ubikacji jak nie chce do nocnika. Oczywiscie rob to regularnie rano i np przed spaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki bardzo za radę.nocniki ma dwa na ubikacje też próbowałam...zazdroszczę!naprawdę staram się ale nic nie wychodzi:(pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrobilam tak: zauwazylam ze synek budzi sie z sucha pieluszka po calej nocy. to byl pierwszy sygnal ze jest gotowy. rano gdy tylko sie obudzil sciagalismy szybko pieluszke i siadalismy na nocnik. nie trzeba bylo dlugo czekac na siuski. potem owacje, brawa i radosc ogolna :D szybko pojal o co chodzi i wolal na nocnik... i znow radosc i brawa :D a jego mlodszego brata nauczyla babcia swoim sposobem, ktorym sie nie podziele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze idz z nim do jakiegos niedrogiego sklepu i niech sobie sam wybierze nocnik moze bardziej bedzie zainteresowany. Mysle ze troszke za poźno zaczełas go uczyc takie dzieci juz sa uparte i bardzo nie lubią zmian ale na wszystko jest sposob. A nie ma mały jakiegos kolegi czy kolezanki w tym wieku? Tak zeby mógł zobaczyc ze inne dzieci siusiają i żyją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też było wstrzymywanie, ale podziałalo błyskawicznie, gdy zaczęłąm go chwalic...nawet,gdy zlal się w majtki, bieglismy na nocnik, siadal, oczywiscie juz nie robił nic, ale były owacje na stojąco:) I podzialalo, mały jest łasy na pochwały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pomysł moze podziala - schowaj wszystkie nocniki na jakis czas i nie zmuszaj go niech ochłonie i moze zapomni o tym ze był zmuszany a dopiero potem idz z nim do sklepu niech sobie sam wybierze inny albo zeby bylo taniej to idz z nim po jakies naklejki i powiedz mu ze bedziecie oklejac nocniczek zeby byl ladny itd niech on w tym uczestniczy i moze wtedy łatwiej mu bedzie sie przekonac do siusiana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczęliśmy go uczyc przed drugimi urodzinami ale niestety mieliśmy przerwę bo jakis czas chorował i musieliśmy wrócić do pieluchy:(wcześniej już udawało mu sie zrobić a teraz nawet usiasc nie chce.ale dzięki za dobre rady,spróbuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale nie uważam ze za późno zaczęliście,jedno dziecko szybciej chodzi,drugie szybciej mówi a trzecie siusia na nocnik.To nic złego ze twój synek jeszcze nie siusia,dziecko 3-letnie powinno umiec korzystać z nocnika wiec macie jeszcze trochę czasu.Ze spokojem!!!Latem jest łatwiej,na pewno się uda.A tak na marginesie to wierzyc mi się nie chce że dziecko 16-miesięczne nie używa juz pieluch,to naprawde byłby ewenement!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będe orginalna bo już padł ten pomysł od dziewczyn ale to świetny pomysł przy takim problemie (chodzi mi o zrażenie się do nocnika) by wybrać się do sklepu razem z dzieckiem niech wybierze jaki chce wtedy to już będzie pierwszy krok. U mnie poszło wszystko gładko postawiłam nocnik na środku pokoju,mały obadal jego - usiadł w ciuchach itd.Nic nie mówiłam.Na drugi dzień wytłumaczyłam maluchowi do czego służy nocnik i powiedziałam że ejst dużym chłopcem i teraz będzie robił do niego siusiu.Kiedy zrobił siku klaskałam,w nagrode mógl spuścić wode w kiblu lub dostawał lizaka -to mi naprawde pomogło.Przez ok 2 tygodnie nie nadąrzałam z praniem ciuchów bo wszystko było posikane.Ale z każdem dniem corawz lepiej....Kiedy zrobił siku to wytłumaczyłam że źle zrobił,pokazałam jemu że jest ciuś -ciuś (he he he) ale mimo wszystko przytuliłam,pogłaskałam.Co najważniejsze nawet jak już nie miałam śił i cierpliwości mój głos był ZAWSZE spokojny,opanowany,bez krzyku itd. Najważniejsze to być konsekwentnym nawet jak będzie Tobie bardzxo ciężko,bróń boże nie zakładac pampersa! :) Nam nauka z siuśkami zajeła 4 tygodnie a z kupą 6 .W tej chwili non stop woła.Pampersa zakładam tylko na noc.A i zaczełam nauke jak mial 2 lata i 3 m. Może moje drobne wskazówki Tobie pomoga. Nie patrz na inne dzieci bo można się zdołować :D Jedni szybciej zaczynają chodzić,mówić itd a inni później :) Życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sadzam synka od 9 mies na nocnik zawsze zrobi siusiu a rano kupke i wtedy krzyczymy huuuurrraaaa i brrraawwwooo jest zachwycony teraz ma 14 mies sam nie wola ale czasem nocnik przyniesie i jak posadze to zrobi a jak sie cieplej zrobi to pieluszke tylko na noc zakladac bede i moze szybciej skuma ze trzeba wolac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ładnie.....teraz już sama nie wiem:) chowac te nocniki,stawiać na środku pokoju,kupowac nowe?ile? Żartuję oczywiście:) Chyba nie ma jednego środka....dzieki za rady!!! wiem ze dzieci różnie się rozwijają,mój mały bardzo ładnie mówi,szybko rozwinął się pod względem ruchowym(biega,skacze,fika koziołki,jeżdzi na rowerku) ale to sikanie po prostu spędza mi sen z powiek i pierwszy raz od jego urodzenia nie wiem co robić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie dobrze, nie martw sie - a tak na marginesie to mój mały rowerkiem jezdził i owszem ale w domu a na podworku ani rusz dopiero z miesiąc temu zachcialo mu sie pedałowac. A do niedowiarka - jak juz pisalam ja wczesniej probowalam sadzac małego na nocniku ale skutki tego były różne a od tamtej pory przestal sie bac i sam chetnie sikał. Czasem zakladalam mu piluche na noc ale zawsze byla sucha wiec po kilku dniach przestalam co w tym dziwnego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej bezsilna mamo nie dolinuj się! z cierpliwością!!!! mój synek miał dwa i pół jak załapał,wiec może dla was to też jest najlepszy czas:) pozdrawiam tą co przybywa z daleka. naprawdę moje gratulacje,bo mój ma prawie 3 i jeszcze w nocy sie zdarza,ale sie tym nie przejmuję bo to tez w normie!!!1 bezsilna-powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×