Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę_o_radę

proszę o radę

Polecane posty

Gość proszę_o_radę

Witam. 2 dni temu ułamał mi się kawałek zęba - ósemki. Nic kompletnie mnie nie boli, nie drażni przy piciu cieplego ani zimnego, ani przy wdychaniu powietrza. Czy ktoś z Was byl w podobnej sytuacji i obylo sie bez leczenia kanalowego lub wyrwania? Wizyte mam umówioną dopiero na przyszly tydzien, w sumie nic nie dawałoby mi dolegliwosci gdyby nie to że przy ułamaniu został ostry trzonek zeba który rani mi dziąsła oraz wygląda to może niezbyt atrakcyjnie. Byłabym bardzo wdzieczna za odpowiedz, czy u kogos podobna sytuacja zakonczyla sie tylko zwykłym plombowaniem. Jestem w ciąży więc martwie się ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak oczywiscie ze tak
wiele razy mi sie to dzialo. dentysta troche ci to podczysci i dobuduje ten zab plomba. i tyle. jesli nie boli to nie gleboko. nawet nie poczujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie denerwuj się, teraz zęby wyrywa się tylko w ostateczności, jeśi już rzeczywiście nie da się nic z nimi zrobić, bo są np tak bardzo zepsute. A kanałowe, skąd to ci przyszło do głowy, jeśli ząb jest zdrowy, to tylko go dentysta nadbuduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram przedmowczynie, zęba trzeba zrobic, a jesli do tej pory nie boli to zaleczenie tez nie powinno byc straszne, ja mialam na poczatku ciazy dwie malutkie dziurki, obie zaleczylam bez zadnego znieczulenia, bylo ok, a tez troche sie balam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mimo, że wyleczyłam wszystkie zęby przed ciążą, to około 15 tygodnia ukruszyła mi się plomba, zostało zrobione, bez problemów. Nawet jeśli to praktycznie każdy dentysta ci powie, że lepiej leczyć, a jeśli znieczulenie, to teraz ciężarnym podaje się inne itd. Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę_o_radę
gdzieś wyczytałam że każdy złamany ząb powinno się przeleczyć kanalowo.. Dzieki Bogu nigdy jeszcze nie doswiadczylam tej przyjemnosci, ale na samą mysl przechodzą mnie dreszcze. Skoro mówicie, ze moze obyc sie bez bólu to chyba przestane sie bać :) Mam tylko nadzieje ze denstysta dostanie się jakos do tej ósemki, bo jest ona tak het daleko że ledwie ja widac :) Kochane jestescie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam wszystkie zeby wyleczone ale w 16 tyg ciazy jedzac landrynki wylamalam sobie pol gornej czworki, nawet troszke z korzenia poszlo... plomba sie wykruszyla nawet lekko. cos mnie haczylo tak jak Ciebie, dentystka mi to spilowala i skoro z zebem sie nic nie dzieje, nie ropieje ani nic to bede go wyrywac chyba i wstawiac nowy, ale po ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie słyszałam, dlaczego złamany ząb leczyć kanałowo. To w takiej sytuacji miała bym połowę zębów martwych. Bo mam tendencję do wyłamywania zębów :). Nawet jeśli kanałowo, to nikt ci tego nie zrobi na "żywca" nikt sadystą nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×