Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutna taka

Czyrak

Polecane posty

Gość Postaw bańkę
Miejsce występowania czyraka posmarować niewielką ilością maści ichtiolowej (jeżeli skóra jest obficie owłosiona - ogolić) a następnie przyssać bańkę. W pierwszym okresie powstawania czyraka bańkę stawiamy na około 20 minut. Czyrak się wchłania bez twardnienia i dojrzewania. Czasami bańka przyśpiesza dojrzewanie czyraka i ułatwia jego opróżnienie. W przypadku stosowania bańki na dojrzałe czyraki, postępowanie jest identyczne, z tym że w trakcie zabiegu następuje perforacja czyraka i jego oczyszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adfgytrr
a co właściwie masz na myśli pisząc "czyrak"? Jak to wygląda i gdzie się zrobiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to co, czyrak to czyrak - taka jakby krosta tylko dużych rozmiarów. Na razie tylko czerwone, twarde i bolące uwypuklenie na skórze. Obszar zaogniony, ma póki co średnice ok 1,5 cm. Po paru dniach na szczycie pojawi się biały czub z ropą, który po jakimś czasie pęknie, a ropa się wyleje. Wiem, co to czyrak, bo miałam już niejednego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam to na łydce, tuż nad kostką, bardziej z przodu, co mnie dobija, bo za 2 tygodnie idę na wesele, a sukienka do kolan:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adfgytrr
wiesz co, to ja bym się chyba bała eksperymentować z bańką w tak widocznym miejscu. Jak mi sie robią podobne rzeczy to sobie przecieram wielerazy w ciągu dnia olejkiem z drzewa herbacianegom mze tez ci pomoze? a przed samym weselem możesz sobie zakleićokrągłym małym plasterkiem albo zakorektorować. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady.:) Najgorsze jest to, że znowu będzie blizna, a na moich nogach i tak pełno jeszcze jest śladów po zapaleniu mieszków włosowych i wrośniętych włosach:o Może wie ktoś, co robić żeby blizna po czyraku była jak najmniejsza i szybko zeszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam z nim problem, ale dzięki stronie http://dzidziula.pl/czyrak/ i informacji na niej zawartej poradziłam sobie z czyrakiem i byłam bardzo zaskoczona, ponieważ dotychczas mi się to nie udawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×