Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytammm

Jak to jest z miesiącami ciąży?

Polecane posty

Gość pytammm

Wiem, że lekarze to posługują się tygodniami - np 29 tc. Ale jak ja komuś mówię, że jestem w 29tc to zaraz słyszę pytanie "A który to miesiąc?". I w takich momentach zaczynam się zastanawiać, bo spotkałam sie z różymi "rozpiskami". Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOodstawiłam
miesiac ma mniej wiecej zawsze okolo 4 tygodni wiec 29 podziel przez 4 29:4=7,25 jesteś w ciazy 7 miesiecy i 1 tydzień jak wyjdzie 7,5 jestes w 7 miesiacy i 2 tyg jesli 7,75 jestes w 7 miesiącu i 3 tyg mam nadzieje ze pomogłam i ze zrozumiałas pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOodstawiłam
mozliwe ale pomyłka jest w granicach tygodnia dlatego ze nie kazdy miesiac jest rowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOodstawiłam
zrob sobie suwaczek :P obl;iczy dokladniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tylko .....
wedlug mojej ksiazki na siodmy miesiac przypadaja tygodnie : 27,28, 29, 30, 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytammm
No widzisz, to nie do końca jest tak jak mówisz, bo w "ginekologii" ten podział jest trochę inny niż w matematyce. Gdyby to było takie proste, to bym nie pytała, bo liczyc potrafię. Wg Twojego sposobu do porodu zostało mi 11 tygodni. 11 : 4 = 2,75 dodaj do tego 7,25 to daje 10. 10 miesiąc ciąży??? Wiem, że są jakieś rozpiski, czy też tabelki, które dzielą miesiące na tygodnie. Może któraś przyszłą mamusia znalazła w książce albo gazecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1-4 tydz___I miesiac 5-8 tydz__IImiesiac 9-13 tydz__IIIm 14-17 tydz__IVm 18-22 tydz__Vm 23-27 tydz__VIm 28-31 tydz__VIIm 32-25 tydz__VIIIm 36-40tydz__IXm zrodlo\"w Oczekiwaniu na dziecko\" Heidi Murkoff ciaza donoszona jest z koncem 37 tygodnia ciazy, mozna wtedy juz spokojnie rodzic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytammm
O to mi chodziło:) Malolepszaa -dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania24leszno
wiec powiem wam tak-jestem studentka 3 roku poloznictwa i to nie do konca jest tak jak mowicie.ciaza u kobiety trwa 40 tyg,ale o donoszonej mowimy gdy kobieta skonczy 37tc do 42 tc.a wezcie pod uwage ze nie kazdy miesiac ma 4 tyg...wiec nie zawsze wam wyjdzie rowno pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania24leszno
a po 2 ciaza trwa 10 miesiecy ksiezycowych a 1 miesiac ksiezycowy to 28 dni-czyli cala ciaza trwa 280 dni.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×