Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bujająca mama

jak oduczyc 3 tygodniowe dziecko od bujania?

Polecane posty

Gość bujająca mama

dziecko bolał brzuszek wiec je bujalismy zeby nie płakało. ale teraz jak tylko sie budzi to zaczyna plakac i trzeba je bujac, ciężka sprawa, moze wiecie jak je od tego oduczyc? a moze znacie jakis tytuł ksiazki na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety tylko na sile i Ty musiszwytrzymac zeby nie wziac jak urodzilam byla u nas moja mama 2 tygodnie i rozpuscila mala.wyjechala a ja zostalam z chcacym na rece noworodkiem.zaczelam klasc do lozeczka (jak miala kolki pomagal nam bardzo bujaczek) zabronilam wszytskim nosic dziecka.teraz ma 15 tygodni i nie jest noszona .czasem tylko zwiedzamy sobie mieszkanie i odladamy meble i sciany przetrzymaj dzidzie.wyjdzie to Tobie i maluszkowi na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 tyg. dziecko jest jeszcze baaardzo malutkie i naprawde wystarczy dzien dwa niebujanie a np. glaskania, siedzenia a lekkiego poruszania, a caly nawyk przejdzie. wiem bedzie plakalo, mocno, ale krzywda mu sie nie dzieje. tak male niemowle jeszcze NIC nie rozumie, to co mu zaproponujesz przyjmie w barzo krotkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujajaca mama
w bujaczku tez placze, moze sasiedzi nie przyleca z pretensjami ze bobas placze za mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poleca tzw metodę podnoszenia zamiast bujać gdy dziecko płacze podnieś je a gdy się uspokoi nie trzymaj dalej na rękach tylko włóż do łóżeczka kojca wózka itp I tak aż do oduczenia się fakt 3 tygodniowe jest na tyle małe że oduczenie go złego nawyku nie powinno potrwać dłużej niż 4 dni ale trzeba być stanowczym i cały czas stosować ustalone zasady inaczej dziecko nie zrozumie co swoim zachowaniem chcesz go nauczyć będzie mieć chaos a tego dziecko nie lubi Osobiście tez polecam język niemowląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×