Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czipsik

szczepionka na raka szyjki macicy

Polecane posty

Mam pytanko czy szczepiła sie któraś z was na raka szyjki macicy ?? jakie było wasze samopoczucie po szczepionce i ile kosztuje jedna dawka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika d
Jedna dawka kosztyje ok 1200-1600zł. Ale nie szczepiłam się więc nie wiem. Słyszałam jednak, że jest skuteczna tylko wtedy, gdy jest podawana młodym dziewczynom (tj. ok 11-12 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział że jest tylko wtedy skuteczna gdy dziewczyna zaszczepi się jeszcze przed okresem dojrzewania czyli jak tu monika d napisała około 11-12 lat. Po okresie dojrzewania ta szczepionka nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze sie nie oplaca, bo szczepionka jest malo skuteczna. firmy farmaceutyczne zbijaja na nas miliony a przeciez wystarczy sie regularnie badac, robic cytologie. ten nowotwor we wczesnym stadium jest calkowicie uleczalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, co napisała mademoiselle catastrophe to prawda.Ponadto za jakiś czas wygaśnie prawo do monopolu i ceny spadną na łebna szyję.Jeszcze inną stroną medalu jest to, że rak szyjki macicy tylko w nieco ponad 50% wywołuje wirus HPV, w pozostałej tzw \"mniejszej połowie\" jest szereg innych czynników, przed którymi szczepionka nie ochroni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×