Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chorutka20

Zakrzepica i zapalenie żył głebokich nóg w wieku 20 lat pomocy

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Ok piątku mam dziwne uczucie w prawej łydce. Mam wrażenie ze jest taka ciężka i zmęczona. przy tym jest ciągle zimna podobnie jak i stopa...Od tygodnia biore luteinę, uwielbiam chodzić na obcasach (od jakiś 3 lat praktycznie dzień w dzień w nich chodzę). poza tym w czwartek byłam w długiej podróży samochodem....czy to wszystko może miec jakiś zwiążek z moimi dolegliwościami??? dodam że jestem hipochondryczka i strasznie boje sie różnych chorób. teraz tez boję sie ze to cos poważnego....Cieplutko pozdrawiam i prosze o odpowiedz PS oczywiście wybieram sie do lekarza ale chce wczesniej zaczerpnąć waszej opinii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kbolek194interia
witam, u mnie z przodu uda, pojawiła się taka ukośna opuchlizna, od kolana na środek uda, pod spodem wyczuwam jakieś zgrubienie-bolące, czy to może być od żyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kbolek194interia
witam, u mnie z przodu uda, pojawiła się taka ukośna opuchlizna, od kolana na środek uda, pod spodem wyczuwam jakieś zgrubienie-bolące, czy to może być od żyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninia24
hej mam na imie sylwia mam 24 lata tez jestem chora na zakrzepice zył głebokich mam okropne bóle nogi jestem osłabiona.A najgorsze jest to ze leczyłam sie juz na nia a teraz mam nawrót tak podejzewaja lekarze boje sie juz raz to przechodziłam.A teraz nie moge sie dostac do zadnego lekarza jesli macie namiary na dobrego lekarza prosze o kontakt pilne dziekuje :(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmitka17
witam mój problem trwa od września-prawa noga-zapalenie żył.Biore clexan60 brzuch siny,a ja już totalnie zmęczona.Do tego wysięk w kolanie oraz zapalenie stawu kolanowego.Choroba ujawniła się nad morzem.Kolano zrobiło się gorące ból niemożliwy.Dziś jestem po punkcji kolana-3 strzykawki płynu,ale jest ulga -moge zginać noge.Pozdrawiam i życze wszystkim wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aziz23
Witam!!! Mam ten sam problem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ,,ja mam tą samą chorobę ,,niestety bolesną ,,wzielam już ponad sto zastrzyków do brzucha ,,dodatkowo biorę Detralex na poprawę krążenia ,,nie chcę iśc na operację chć mam skierorwanie ,,ale nogi puchną i bolą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam taki problem
ze od jakiegos czasu mam takie dziwne uda jak je dotykam to takie dziwne uczucie jakby byly leciutko znieczulone. nie bola mnie. mam czesto zimne stopy. czy to moze byc zakrzepica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moga być początki choroby ,,zacznij jeść czosnek w kapsółkach ..on naturalnie rozrzedzi ci krew i wspomorze krąrzenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na razie kupilam sobie
venoforton to tez na krazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didi10099
Chciałam zapytać kogoś kto miał zapalenie żył głębokich czy w wynikach krwi coś na to wskazywało. Jak już zdiagnozowano chorobę to czy jakieś parametry w podstawowej morfologii były zaburzone? (Jestem przed badaniem u ortopedy, jeszcze trochę czasu zostało do wizyty, noga boli a morfologia krwi wyszła u mnie prawidłowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sratytatyyyyyyyyyy
Hmm powiem Ci ze moja mam ma bardzo duze klopoty z zylakami i miala nawet isc na operacje. Bierze wlasnie te zastrzyki Clexane 40 i jej po kilku miesiacach brania bardzo pomogly. Ale kazdy przypadek jest inny, proponuje skontaktowac sie z jakims dobrym lekarzem.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokrzepiona
MOże CIę nie pocieszę, ale ja walcze z zakrzepicą już 7 miesiąc. Pozdrawiam, trzymaj sie, nie trać wiary i nie lekcewaz . Bron Bóg nie odstawiaj zastrzyków bo będzie o wiele gorzej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darienkaa
Ja miałam odkrytą w wieku 18 lat, byłam leczona szpitalnie przez miesiąc później sama przyjmowałam Clexan. Dostałam skierowanie do instytutu hematologii i CUD zakrzepica minęła. Oczywiście istnieje coś takiego jak stany pozakrzepicowe ale da się żyć. Więc wytrwaj z tą chorobą da się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora37
Ja też mam zakrzepicę żył powierzchownych choruję już trzy miesiące .Na początku brałam Clexane forte 120 mg dwa razy dziennie plus leki przeciwbólowe w zastrzyku butapirazol .Wybrałam około 100 ampułek clexane .Jest niewielka poprawa ,niestety tą samą zakrzepicę dostałam na drugiej nodze ,znowu boli jak cholera .Poprzedził ją silny skurcz uda .Obecnie biorę aclotin .I na drugą nogę dopiero pójdę do lekarza w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! 2 tygodnie temu zaczęła mnie bardzo boleć noga w łydce i za kolanem. Wyczytałam, że to chyba zapalenie żył, poszłam do lekarza rodzinnego. Pani doktor mówiła, że to chyba żyły i przepisała mi DIH i Olfen 75 sr (na reumatyzm i bolące stawy chyba, nie wiem po co, dzisiaj już tego Olfenu nie zażyłam, bo ulotka mnie przeraża). Noga przestała boleć po 2 dniach brania leków. Potem trochę zaczęłam odczuwać dziwne kłucia w różnych miejscach nóg, rąk, klatce (dlatego odstawiłam Olfen). Dzisiaj mam znowu dziwne uczucie w tej nodze, która bardzo bolała, ale to nie taki ból, w pięcie szczypie, w łydce trochę też i w udzie jakby chwilami kłuje. Wczoraj byłam znowu u lekarki i dała mi skierowanie do chirurga naczyniowego, oczywiście już nie da się zapisać do żadnego w tym roku na NFZ, niestety prywatnie dopiero w grudniu. Zapisałam się prywatnie na badania dopplerowskie kończyn dolnych, bo wyczytałam, że dobrze je zrobić i ponoć jest od razu konsultacja z lekarzem. W poniedziałek mam wizytę, mam nadzieje, że te kłucia to z nerwów, bo trochę się denerwuję. Życzę wszystkim dużo sił w leczeniu tej paskudnej choroby! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiczek7
Witam, Mój chłopak po zabiegu rekonstrukcji wiązadła miał bardzo silne bóle nogi. Myśleliśmy że to efekt zabiegu i tak ma być ale na pogotowiu lekarz stwierdził że to nie jest normalne. Przyjmował zastrzyki Clexane i leżał z nogą w górze. Po kilku dniach chirurg, który go operował stwierdził u niego zapalenie żył. Obecnie leży w szpitalu, z nogą uniesioną do góry. Przyjmuje zastrzyki w brzuch i leki, dokładnie nie wiem jakie. Obrzęk już częściowo ustąpił ale na nodze jest mnóstwo czerwonych, popękanych naczyń. Noga bardzo go boli a do tego ma anemię bo stracił sporo krwi. Od zabiegu minęło dopiero 10 ani, ale perspektywy nie są zadowalające. Czeka go długie leczenie i leżenie w łóżku a potem rehabilitacja chorego kolana o zabiegu. bardzo jest mi go szkoda bo widzę jak cierpi. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lennka333
na zakrzepicę polecam rezonator biofotonowy, miałam bardzo detwiące i bolace ręce, leki na zakrzepicę były mało skuteczne szczególnie jeśli chodziło o te bóle, nic mi nie pomagało, dopiero ten rezonator zaczął łagodzić ból i zaczęłam czuć jakąś ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaś polecam zbadanie czy się nie ma trombofilii, która zwiększa ryzyko zakrzepicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie przerywaj zastrzyków bo choroba ta może grozić śmiercią lekarz zapisał ci je aby zapobiec powstawaniu zakrzepów krwi trzeba je brać tak długo jak zaleci lekarz. potem pewnie będzie leczenie lekami doustnymi a jeśli to nie pomoże to operacja. mam podobną chorobę która u mnie ma podłoże genetyczne można ulżyć sobie również stosując np. żel lioton 100 można owijać nogi bandażem uciskowym lub nosić pończochy uciskowe powinien je dobrać i zapisać lekarz podczas długiego siedzenia lub spania mieć wyżej uniesione nogi jak głowę a podczas długiego stania przejść się chociaż co godzinę lub poruszać stopami i palcami nie polecam długiego kucania bo mi potem bardzo bolą i puchną nogi i kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia259
A myślałam ze tylko ja jestem takim dziwnym przypadkiem jak to lekarze mówią.. dostałam zakrzepicy w wieku 12 lat i nikt nie zna przyczyny. Badania genetyczne niczego nie wykazały. Trzy miesiace brania heparyny i potem proszki przeciwzakrzepowe i zator podkolanem się rozpuscil. Niestety teraz mam 21 lat i zakrzepica wróciła.. boli mnie udo i biorę clexane. Jestem po 6 zastrzyku i dalej mnie boli Martwię się ze coś jest nie tak :( Chciałabym z kimś pogadać kto w podobnym wieku ma takie problemy..mój mail klaudia_w1@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy da się to wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zanetkaaaa
Hej. Bylam u lekarza który stwierdził ze mam zapalenie żył skierował mnie na SOR ponieważ był to lekarz prywatny tam miałam pobrana krew i dostałam skierowanie do chirurga zastrzyki clenax w brzuch poszłam do chirurga który przepisał mi maść lioton 1000 i tabletki cyclo 3 forte. Nie miałam jeszcze badania usg wiec obawiam się ze może mi się coś stać ? Czy to jest odpowiednie leczenie ? I jaka jest szansa ze mogę dostać zatoru ? Czy jak już brałam zastrzyki i teraz mam maść i tabletki może mi się coś stać czy najgorsze za mną ? PROSZĘ O ODPOWIEDZ !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na sorze powinni zrobić usg. nie biegaj to nie dostaniesz zatoru. clexane zmniejsza krzepliwosć wiec nie będzie się zakrzep powiększał a póżńiej dostaniesz tabletki i stanie sie bardziej elastyczny wteyd ryzyko oderwania podobno jest niewielkie. na razie to nie wiesz czy masz zakrzepice a juz panikujesz. czasami w urazach też podają clexane jak ktoś ma krwiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×