Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mimi1981

Które mleko modyfikowane najbardziej sycące na noc?

Polecane posty

Witam Od niedawna podaję mojej córeczce na noc mleko modyfikowane Nan po 4 miesiącu. Sądziłam, że takie mleko jest bardziej sycące od mleka z piersi, jednak mała i tak budzi się po trzech godzinach. Proszę o rady po jakim mleku wasze pociechy przesypiały całą noc? a może zagęszczać to mleczko kaszką? Czekam na rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
mimi nie ma mleka na dzien i na noc. Czesto dzieci tak maja nawet do 2 latek, ze budza sie w nocy i chca jesc czy pic. Jezeli budzi sie co 3 godziny to jeszcze nie tragedia :) Rozmumiem, ze coreczka skonczyla 4 miesiace a ile ma dokladnie? Ja generalnie nie milalam takiego poblemu, bo moj Maluch przesypia nocki, czasem mu sie zdarzy przy zabkowaniu ze sie budzi. Ale mozesz sprobowac mleko zagescic kasza ryzowa i podac normalnie do wypicia w butelce ze smoczkiem do kaszek (ja mialam trojprzeplywowy z aventu), to jest bardziej sycace, ale nie daje gwarancji, ze przespisz cala noc, ale warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała ma 4,5 miesiąca. słyszałam o mlekach np. Nan 2R które są z dodatkiem keiku ryżowego i są tylko na noc. A jaką kaszką zagęszczałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleko nan 2R jest nieco gesciejsze i moze i bardziej sycace, ale dzici nauczone jesc co trzy godziny pewnie i tak beda sie tak budzily;). Moje dziciaczki bardzo szybko zaczely przesypiac cale noce, ale w dzien jadly regularnie bez wzgledu na rodzaj mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka z daleka
Niestety jeśli dajemy butelkę na noc to nie mamy zagwarantowane że dziecko prześpi noc lub więcej niż 3 godziny. Dziecko ogólnie karmione butelką (też w dzień) często przesypia noce, bo w dzień robi sobie zapasy (tak gdzieś czytałam). Sprawdziło się to na moim dziecku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEBIKO 2R lub BEBIKO 2GR. To pierwsze jest z kleikiem ryżowym a to drugie jest gryczano-ryżowe. Nie musi być tylko na noc, ale jest też dobre dla dzieci z większym apetytem, które nie dotrzymują tych wymaganych 3 godzin pomiędzy posiłkami (jeśli się karmi mlekiem modyfikowanym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEBIKO 2R lub BEBIKO 2GR. To pierwsze jest z kleikiem ryżowym a to drugie jest gryczano-ryżowe. Nie musi być tylko na noc, ale jest też dobre dla dzieci z większym apetytem, które nie dotrzymują tych wymaganych 3 godzin pomiędzy posiłkami (jeśli się karmi mlekiem modyfikowanym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w dzień karmię małą piersią, ok. południa zupka gerbera i czasem na podwieczorek jabłuszko. Butle dostaje tylko raz przed nocnym spaniem. W nocy budzi się co trzy godziny i wtedy dostaje pierś. Jednak są takie noce, że mała budzi się cop godzinę i powiem szczerze, że jestem już tym zmęczona, stąd moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to w takim razie ciężko mi doradzić:) Ja postanowiłam, że jeśli nie będę mieć wystarczająco dużo pokarmu to nie będę karmić na raty i dokarmiać. Tak też zrobiłam i Malutki jest karmiony butlą od samego początku. Odkąd skończył 2 miesiące przesypia całe noce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tak by było najlepiej-odstawić całkiem małą od piersi. Idę na początku maja na wizytę kontrolną i zapytam co robić. Przez półtora miesiąca na piersi przybrała 800 gram, moim zdaniem to za mało. Pozatym płakała całe dnie, a odkąd dokarmiam jest radosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek na mleku modyfikowane przybiera średnio po 1000-1200g na miesiąc. Gdy się urodził ważył 4kg, a teraz ma za tydzień 4 miesiące i waży 8,1kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
tyle sie napisalam i mi sie skasowalo... wiec teraz szybciutko i w wersji okrojonej... Mimi nie ma mleka na dzien i na noc :) AR to sa mleka z dodatkami, zeby mleczko gestnialo w zoladku, gdy dziecko ma sklonnosc do refluksu. I tym sie roznia od tych zwyklych. Ja dodawalam kaszke z Bobovity - kaszke ryzowa nie mleczno-ryzowa z owocami albo czysta. Ona gestnieje tak do 1 minuty po dodaniu do mleka wiec musisz uwazac, zeby nie zrobic za gestego. Dodawaj po troszku ta zeby konsystencja byla pollpynna. nie ma gwarancji ale warto sprobowac. tylko moze pierwszy raz nie na noc - bo nie wiadomo jak dzicko zareaguje... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
moj sie urodzil z waga 2490 a teraz ma 9 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. może jak całkiem małą przestawię na mleko modyfikowane to będzie przesypiała noce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiej gwarancji też nie masz, bo dzieci są różne. Moja siostra budziła się w nocy do trzeciego roku życia i wcale nie na jedzenie - tak po prostu. Poradź się pediatry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie na początku maja mam wizytę. Zmieniłam pediatrę bo ta wcześniejsza lekarz uważała, że wszystko jest ok a to że mała płacze całe dnie to normalne. A ona biedna chyba z głodu płakała, bo jak ściągnęłam laktatorem elektrycznym mleko to z obu piersi było tylko 40 ml. A pediatra twierdziła, żeby nic nie wprowadzać tylko piersią karmić. Odkąd ją dokarmiam to jest radosna i ciągły płacz minął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli z dwóch piersi masz tylko 40ml to bez pediatry powiem Ci moja droga, żebyś przeszła na mleko modyfikowane. Ja miałam to samo. Dziecko płacze bo głodne a i Ty się wykończysz wstając co pół godziny. Teraz mleka modyfikowane są tak zbliżone do mleka matki, że dzidzia nic nie traci, a i Ty sobie w końcu będziesz mogła normalnie zjeść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściągałam laktatorem elektrycznym przez około godzinę (teraz) nie karmiąc wcześniej przez trzy godziny i ściągnęłam 60ml. Mała w dzień nie płacze, ale oprócz mojego mleka z piersi zjada cały słoiczek zupki i jabłuszko. W nocy dostaje pierś i może dlatego tak często się budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×