Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zoeii

Kwiatki balkonowe jakie najlepsze, nawozy, kiedy posadzić, jak uprawiać itp.

Polecane posty

Planuję w tym roku upiększyć swój balkonik, poprzeniego lata próbowałam, ale coś mi nie wyszło. Co radzicie, jakie najładniej będą się prezentować, oczywiście, chodzi mi o jakies tanie. Jakimi nawozami uprawiacie swoj oślinki, i jak często podlewacie? Proszę o poradę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z której strony świata
masz ten balkon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z której strony świata
no to dlatego się nie udają :-( Musisz kupić kwiaty, które nie lubią słońca. Na przykład niecierpki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z której strony świata
ja mam bardzo słoneczny balkon więc nie wiem jakie są dobre na balkon bez słońca. Musisz popytać w szklarniach jakie będą najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy znasz może jakieś niedrogi, sposoby opryskiwania, (jak najmniej chemi) bo moje biedactwa zawsze atkują szkodniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksaksa
a co na słoneczny południowy balkon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszczę wam tego balkoniku, po słonecznej stronie, ja na południowej stronie mam tylko 1 pomieszczenie, - kuchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na słoneczy to najczęścij widze u ludzi pelargonie, ale wydaje mi się, że one są już zbyt przereklamowane w 85% balnonów widzę pelargonie najczęściej różowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksaksa
Ja mam całe mieszkanie na południowej stronie, więc to jest masakra, latem cały dzień wali mi słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tez nie za dobrze, chodziaz 1 pokój warto jest miec po pólneocnej, bo w dzieciństwie mieszkałam w takim mieszkaniu, i bardzo często bolała mnie przez to głowa! ale za to się opaliłam na balkonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksaksa czym podlewasz naturalnie czy wodą z nawozem, ja probowałam normalnie a raz w tygodniu wodą z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na północny - niecierpki, begonie bulwiaste, sanwitalia, skrętnik, pokrzywki wszelkiego koloru - nawóz może być uniwersalny, biohumus np., albo do kwitnących, jak juz nabiorą zielonej masy na południowy - wszystko odrócz tych ww. ja na południowym mam lub miałam: dalie, aksamitki, lobelię, szałwię, bratki, pelargonie, surfinie, begonie (ale pod balustradą, która przepuszcza tylko trochę światła), kropliki (mimulus) i co tam jeszcze wypatrzyłam na targu/w ogrodniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Ewa 33, wiesz może, kiedy zacząć sadzić tak mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już dalie i po brzegach male pelargonie angielskie wysadziłam w poniedziałek do skrzynek, mam też już skrętnika i surfinie na balkonie, plus wyniesioną z domu strelicję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksaksa
zazwyczaj zwykła woda, niekiedy woda z akwarium- gdy jest akurat wymieniana i raz na tydzień woda z nawozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdaje mi się, za zaraz wezm małego w wózek, i pójdę na bazarek poszukać czegoś fajnego! A sadziłaś z zaszczepek, cebulek, czy nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i z zadowoleniem wczoraj stwierdziłam, że jeszcze jeden balkon też już jest "zrobiony", w sąsiednim bloku chociaż ogólnie muszę powiedzieć, że młodym ludziom chyba nie chce sie wysilać i zwykle przez całe lato balkony sa puste, ew. robią za składzik -graciarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksaksa
wypraszam sobie jestem jeszcze młoda a mam na balkonie kwiatuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam w ostatni weekend nemezje. Powiesiłam dwie skrzynki z boków. Na razie:) Środkiem pewnie pelargonie, werbeny i inne "trawki", Na razie się zastanawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też jestem młoda:) i Mam najdłużej stojące kwiatki. Mało tego mój samotny sąsiad mimo, że pracuje po 12h dziennie też ma. Czerwone pelargonie, bo takie są najwytrzymalsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle się opisałam i mnie wywaliło, szlag! dobra, pisze jeszcze raz... kwiatki kupuję w gotowych sadzonkach, ładnie ukorzenione, bo jak próbowałam sama siać, to nei wystarczylo mi cierpliwości, poza tym roślinki były 3 x mniejsze i słabsze od tych hodowanych w szklarniach podlewam je z odżywką raz w tygodniu, a jak już trochę podroshną i jest pełnia sezonu, to codziennie (biohumus) ciesze się, że młodym niektórym też się chce w kwiatkach grzebać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja zmykam, po te roslinki, odezwe sie później jak już zrbie zakupki , może o cos jeszcze podpytam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż jestem ciekawa, co tam nakupisz, tylko powiedz, że na zacieniony balkon ja dzisiaj byłam na takim wiejskim targu, kupilam 3 roślinki do skalniaczka tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksaksa
Ja mam lat 25, widok z balkonu mamy co prawda średni bo tuż pod nim jest skład makulatury a w oddali stary dworzec kolejowy ale mieszkanie jest na 7 pietrze więc nie jest źle, a balkon służy nam latem jako miejsce do jadania śniadań niestety jest malutki ale się mieścimy i jakoś to śniadanko smakuje inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja mam przynajmniej szczęście w kwestii stron świata i rozmiarów balkonu - jest duży i południowy :) widok jest taki sobie - na plecy kościoła, ale mam miesjce, to wsadziłam brzózkę i wionobluszcza - to mnie trochę osłania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
przepraszam że tak się tu wcisnełam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×