Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lonatka

Pracodawca chce mnie oszukać...ratunku!

Polecane posty

Gość Lonatka

Bardzo proszę o radę nie wiem co robić. Pracuję na umowę o dzieło. Pracodawca wymaga ode mnie pracy 8 godzin dziennie w siedzibie firmy (co jest jawnym łamaniem praw pracowniczych – czy się mylę?). Przez pierwszy tydzień kwietnia byłam chora ale w miare możliwości starałam się pracować z domu – jestem copywriterem wiec pisać teksty mogę wszedzie. Następnie pracowałam przez cały pozostały okres i dzisiaj dostałam informacje ze mam przynieść zwolnienie lekarskie za tydzień choroby bo inaczej nie podpiszą ze mna umowy za kwiecień i nie dostane pieniędzy a przecież przez cały miesiąc pracowałam poza tygodniem choroby. Nie mam zaświadczenia od lekarza ponieważ pracuję na umowę o dzieło więc nie mam ubezpieczenia więc jakim prawem tego ode mnie wymagają? Co mam zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephila
najlepiej idz do kogos obcykanego po porade zeby byc pewna L4 cie na pewno nie obowiazuje podczas umowy o dzielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
jaza!! dziewczyno jak pracujesz na dzieło to nie maja prawa żądać l4 i mogą mieć za takie l4 problemy z zusem...idź i spokojnie po rozmawiaj z szefem bo to jakaś pomyłka albo mają niekompetentne kadry!! jak beda robić ci problemy zagroź zgłoszeniem sprawy do pip'u to sie im odechce głupich pomysłów co do umowy o dzieło to ludzie często tak się umawiają z pracodawca ze pracują jak na umowę o prace a mają dzieło, bo wtedy pracodawca nie płaci za nich składek i może więcej zapłacić do ręki (a składki płaci inna firma, albo np taka osoba jeszcze studiuje) to popularna machlojka zupełnie powszechna w dzisiejszych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** *** *** *** ***
a najlepiej to poszukaj numeru na infolinie pipu i tam się zapytaj. pracodawcy próbują korzystać na niewiedzy szaraczków...tak więc poznaj swoje prawa i bądź konsekwentna w rozmowie. a pipu sie każda firma boi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To im powiedz, ze jesli tak bardzo chca to przyniesiesz zwolnienie :D Ale to na ich zyczenie i odpowiedzialnosc ;) PS.nie kazda firma boi sie pipu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonatka
powiedzieli zebym napisala podanie o urlop za czas kiedy byłam chora. Nie wiem co o tym mysleć - nieobecność w pracy przy umowie o dzieło gdzie miejsce pracy (teoretycznie) nie ma znaczenia? ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×