Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 ja mamna

Niedzielny obiad dla gosci

Polecane posty

Go艣膰 ja mamna

Spodziewam sie gosci w niedziele i chcialabym zaserwowac jakis popisowy obiad,bo ile mozna ciagle gotowac rosol a na drugie schabowe z kapusta(badz surowka) i ziemniakami. Jesli macie jakies sprawdzone i fajne propozycje to czekam i z gory dziekuje馃槝

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ja te偶 sobie
a jak robisz te kapuste do schabowych?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ksaksa
Popisowy powiadasz to ja zrobi艂abym tak, poda艂abym 偶urek w chlebie a na drugie zrazy wo艂owe zawijane i kluseczki 艣l膮skie plus sur贸wka z bia艂ej kapusty i buraczki na zimno z og贸rkiem i cebulk膮

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 a co to jest
ten zurek w chlebie???????????

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kopciuszek2
w zaleznosci od gosci ;) salatka ze szpinatu i pomaranczy, poledwica z sosem grzybowym i kluski a na deser krem z czerwonego wina. 2 Ser fetta z oliwkami, pomidorem koktaliowym w folii aluminiowej(musi byc goracy, sie rozplywac); ryz w sosie pomidorowym, gyros i sos zaziki(jogurt naturalny, 1zabek czosnku i sol) dotego mieszana salatka a na deser lody waniliowe z truskawkami. 3-bez miesne zupa z zielonego groszku, mieszanka ryzowa i nadziewane baklazany w sosie pomidorowym, deser-salatka owocowa... powodzenia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 d艂uga rz臋saa
kiedys jadlam cos takiego.jest to okr膮gly bochenek chleba wydlubany w srodku i z pokrywko tez z chleba.mozna to kupic w sklepie,fajnie to wyglada-polecam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 asdas
co to jest z pokrywko?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
podejrzewam, ze zwykly zurek, podany albo w wydr膮偶onym chelbie (zamiast wazy), albo indywidialnie w bu艂eczkach co do drugiego, to ja uwielbiam skrzydelka smazone, a pozniej duszone z imbirem, czosnkiem i miodem, ale nie mam pomys艂u do czego to podac...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 fyjmka
a jam zawsze rosol a na drugie danie kluski jakies miesko i surowke :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kopciuszek2
o, przepraszam - szpinak, ups...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ksaksa
To jest zwyk艂y 偶urek podany w ma艂ych okr膮g艂ych chlebkach z wydr膮偶onymi 艣rodkami, przykrywa si臋 je g贸r膮 chlebka, takie chlebki mo偶na kupi膰 w piekarni. Robi to fajne wra偶enie no i jest to co艣 innego ni偶 ros贸艂 ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Super salatka
wiecie co jest pyszne ?! sprobowalam kiedys tego przepisu ze starej ksiazki kucharskiej; boczek wedzony kroimy w kostke i wytapiamy tluszcz;juz usmazone skwareczki na talerz a tluszcz na patelnie;kapuste kiszon膮 z kapusta surowa posiekano 1:1czesci.zasmazamy;wlasciwie to dusimy ok 30-40minut nie pamietam dokladnie,w srodku duszenia dodajemy tez ten wytopiony boczek;do tego daje sie tez duzo suszonych prawdziwkow;namoczonych wczesniej w wodzie i posiekanych;na koniec przyprawiamy pieprzem,sol膮 ,vegetaitp. Jest to bardzo dobra salatka do wszystkich mies

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kopciuszek2
fenkul w pikantnym sosie pomidorowyn z makaronem, pycha

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 a mo偶e rolada z kurczaka
do艣膰 szybkie danie i bardzo efektowne

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja mamna
Zrazy wolowe,zawijane..jadlam je kiedys,sa pyszne.A jak sie je robi??Z jakiej czesci miesa?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 woj-ka
Niedzielny obiad Zupa : kren z zielonego groszku + groszek ptysiowy /najlepszy z Lidla/ II danie: kotlety szwajcarskie + ziemniaczki+ sur贸wka z kapusty peki艅skiej

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 dewolaje zrob

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 woj-ka
Kopciuszku , podziel sie tym przepisem z fenku艂a :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja mamna
A mozesz podac przepis na krem z groszku i kotlet szwajcarski(schobowy z czym? )

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
w mode wesz艂y teraz potrawy nowoczesne anie jak w domu u babci, polecam dla takich naprawd臋 cwanych sushi, b膮d藕 inne takie zwijki mi臋sne lub rybne, bardzo dobre w okresie letnim nie nape艂ni brdzuch jak wat膮!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 opodnosze

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 wojka
Bardzo prosze ,oto przepis na zup臋 krem z groszku 2l wody ko艣膰 wieprzowa jarzyny /marchew, pietruszka,seler, cebula/ 2-3 ziemniaki /w zalezno艣ci od wielko艣ci/ groszek konserwowy /zielony/ Ugotowa膰 wywar z kosci, doda膰 jarzyny/ marchewke, celul臋, pietruszke seler /i pokrojone w kostk臋 ziemniaki gdy ziemniaki sa juz mi臋kkie, wyj膮c jarzynki i ko艣c, a dodac puszke groszku /z wod膮/ Chwilke pogotowa膰, doprowadzi膰 do smaku dodaj膮c, s贸l pieprz i przyprawe maggi. Zdj膮c z ognia i jak zupa troche przestygnie zmiksowa膰 blenderem , na krem. Podawac z groszkiem ptysiowym. Jak pisa艂am wcze艣niej najlepszy jest z Lidla i kosztuje ok 2z艂. Mo偶na udekorowac listkiem piertuszki. Smacznego, a zupa krem jest bardzo smaczna i po偶ywna. Moje dzieci i ma艂偶onek bardzo j膮 lubi膮. Ps. ja czesto do tej zupy wykorzystyje niedzielny ros贸艂.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 wojka
a teraz przepis na kotlet szwajcarski. :) Piersi z kurczaka Ser 偶贸艂ty Mas艂o Przyprawy do kotleta Jajko do panierki Bu艂ka tarta Olej do sma偶enia Pier艣 kurczaka przeci膮膰 wzd艂u偶 na p贸艂 , delikatnie rozbi膰 i posypa膰 do smaku przyprawami / ja daj臋 s贸l pieprz troch臋 papryki s艂odkiej w proszku, i zio艂a prowansalskie/. Ser zetrze膰 na tarce o grubych oczkach, i dodac troch臋 mas艂a, Po艂膮czy膰 na jednolita mas臋. K艂a艣膰 na kotlety utworzony z sera wa艂ek, taki aby kotlet mo偶na by艂o zawin膮膰. Nale偶y zrobi膰 to starannie, aby ser podczas sma偶enia nie wyp艂yn膮艂 . Opanierowa膰 w jajku i bu艂ce tartej. Sma偶y膰 na gor膮cym oleju ze wszystkich stron /4/ na z艂oty kolor. Sma偶y si臋 je szybko , gdy偶 kurczak nie wymaga d艂ugiej obr贸bki termicznej. Kotlety s膮 pyszne, soczyste i pi臋knie wygl膮daj膮 na talerzu. Smacznego! Ps. Dodam tylko, 偶e klasyczny „szwajcar” robi si臋 ze schabu, 呕ycze dobrego dnia :):)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do wojki
dzieki za przepis,ae wiesz co ten szwjcar przypomina mi de volaye :) Krem z groszku zrobie jeszcze dzis :) MNiam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 wojka
o ile wiem to de volaie to kotlety tylko z mas艂em. Nale偶y do rozbitego kotleta w艂o偶yc kostke zamro偶onego mas艂a i dalej jak ze szwajcarami. Jak mase艂ko wycieka z rozkrojonego kotleta to pobudza wszelkie kubki smakowe,mmmmmm. Pycha:) No i to taka chyba r贸znica

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×