Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niezdecydowana44

OBGRYZACIE/LYSCIE PAZNOKCIE??

Polecane posty

Gość ale jajcaa
wow,ty obgryzasz paznokcie i mas zniby młodszego faceta :-) to chyab jakiegos lumpa :-)a poza tym idź do psychiatry,bo osoby obgryzajace paznokcie maja kłopoty z psychika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze masz przeciez
wycieta macice!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obgryzałam jak byłam dzieckiem...sama przestałam, nikt mnie nie zmuszał. Teraz nie wyobrażam sobie obgryźć paznokcia, na samą myśl o tym potwornym zgrzytaniu cierpnie mi skóra, brr :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja od dziecka obgryzam ;/ teraz tez jak to nazwalas \'podgryzam\' glownie, ale zdazy mi sie obgryzac. wstydze sie tego bo nieestetycznie wyglada. probowalam juz \'gorzki paznokietek\' i to wiele razy, nie skutkoje niestety, no i malowac tez probowalam, ale jeszcze gorzej takie obgryzione i pomalowane paznokcie wygladaja. pozatym jakos nie kontroluje tego ze obgryzam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja obgryzywalam do 17 roku zycia. a potem, jak bylam tydzien na wakacjach, bardzo aktywnych wakacjach, po powrocie stwierdzialm, ze mnam nieobgryzione paznokcie. ladnie przycielem i od tamtej pory przycinalam krociutko prze jakies 2 miesiace. od tamtego czasu nie mam juz problemu z obgryzywaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jego stopka to
ja nie obgryzam, ale szarpie skórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez pare lat temu mialam taki sam problem. Nic nie pomagalo. W 4 lasie liceum postanowilam, ze na studniowke bede juz miala swoje dlugie pazurki. Udalo sie. Od tamtej pory, czyli juz 7 lat, nie obgryzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja obgryzałam, ale przestałam :) udało się chociaż było kilka nieudanych prób. Ostatnia próba dlatego była udana, że nie miałam czasu na obgryzanie. A poza tym miałam ważną imprezę i chciałam ładnie wypaść ;) Preparaty które miały pomóc w walce z nałogiem niestety nie pomogły. Gorzki smak odżywek i lakierów wcale nie był taki gorzki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj się czymś zając. tak żebyś nie miała czasu na obgryzanie. a jak np oglądasz TV i ręce masz wolne to... szydełkuj albo skub słonecznik ;) a jak zobaczysz po paru dniach efekty to nie spoczywaj na laurach ;) tylko dalej staraj się :) a potem to już nie będziesz chciała niszczyć efektu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja, przy jakims ciekawym filmie lub serialu najczesciej obgryzam. a w dziecinstwie to wszystkie dlugopisy i olowki tez gryzlam (w szkole albo jak lekcjie odrabialam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też właśnie najczęściej przy filmach obgryzałam albo podczas czytania. Nie wiem co by Ci tu jeszcze poradzić. Mi jeszcze pomogło malowanie lakierem. Ale nie bezbarwnym tylko kolorowym jakimś, bo wtedy ogryziony i odrapany wygląda gorzej;) a wstyd to duża motywacja. Pisałaś że na Ciebie to nie działa ale może spróbuj jeszcze raz. Pomaluj, obiecaj sobie że nie obgryziesz a np na następny dzień pomaluj w nagrodę;) innym kolorem żeby monotonii nie było. Poza tym malowanie to zawsze jakieś zajęcie choćby na chwilkę ;) Albo dzienniczek sobie prowadź: pierwszy dzień Nieobgryzania, 2 dzień... itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne że poskutkuje ;) wiara, wiara... :) A może pisz tutaj nam jak Ci idzie trwanie na odwyku ?;) może taki dzienniczek będzie lepszy, tzn nie nalegam ;) tylko proponuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×