Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aliseeee

Typowe polskie danie?

Polecane posty

Co zrobic dla gosci z zagranicy? Chca typowe danie polskie? Mysle o roladach albo kotlecie z ziemniakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak miałam gości z zagranicy, to zrobiłam bitki wołowe z kaszą gryczaną, do tego ćwikła, buraczki na ciepło, zupa ogórkowa. :) Bardzo smakowało :D Możesz też zrobić zrazy zawijane, albo gołąbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może pierogi
?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moich doświadczeń z zagranicznymi gośćmi to myślę że najbardziej to by ich ucieszyły pierogi. Ale mielone też będą na miejscu, zwłaszcza jeśli goście są przeważająco męscy :) Ostrożnie z barszczem, jednym i drugim - jak nasi znajomi z Francji usłyszeli z czego są te zupy zrobione, to nie chceli tego tknąć :o . A żaby jedzą... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam Australijczyków, mieszkających obecnie w Anglii i oni pierogi już mieli okazję spróbować :D Natomiast stali się fanami buraczków na ciepło z odrobiną masła, śmietany cukru itd. :) Ponoć w Australii buraki dają nawet do hamburgerów :D Hehehe ale takich nie jedli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierogi ruskie
Ale takie żeby dużo sera było (i przysmażona cebulka i pieprz), a nie jak niektórzy prawie samymi ziemniakami nadzieją pierogi i dziwią się, że nie są smaczne. Drugie pycha pierogi - nadzienie: słodka kapusta + kasza gryczana, kapusty więcej PYCHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCHAB PIECZONY ZE ŚLIWKAMI
kaczka z jabłkami kasza jaglana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokokoko
A przeciez barszcz jest zrobiony z buraczkow?wiec czemu tego nie chcieli jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydzą sie kiszonego
pewnie dlatego? zagraniczników obrzydzają kiszone ogórki, kiszona kapusta, barszcz z kiszonych buraczków, kiszony żur nie wiedzą co dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt - wszystko co kiszone traktuja jak \"zepsute\" :o Ale jak się im nie powie że to \"pikle\" to ogórki wcinaja aż im się uszy trzęsą :) A tamtym od barszczu czerwonego to niepotrzebnie chcielismy wytłumaczyć, że ta zupa to z takich duzych czerwonych bulw, co rosną w ziemi - to oni na to że u nich to tym sie bydło karmi i oni dziekują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponoć twierdzą, że kiszone=zepsute . ...a potem łykają tabletki z kwasem mlekowym dla ratowania flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bum beeee
schabowy, mielony, gołąbki, pierogi, pyzy, zrazy:D mysle, ze to te najpopularniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosół z makaronem i schabowy z ziemniakami i duszoną kapustą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerko - nie, nie znam mellii z Garnka :) Ptaszków też ani Yorków nie hoduję - ale zamierzam od jesieni się na jakieś rybki skusić, jak juz o zwierzętach mowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koochareczka
kapusta z grzybami i schabowe. chyba nie ma bardziej po polsku. a pierogi to są raczej ruskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakow tylko nie rob
nie zjedza wnetrznosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bigos!A jeśli flaczki to nie mów z czego.Żrą takie paskudztwa a kiszone im zepsute?Nie wiedzą co dobre.Czyli smalczyk i kiszony ogórek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Wazna
Zaserwuj rosolek(znaja to jako chicken soup hehe) i moze golabki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej-ho
Ja polecam pierś z kurczaka z miodem pitnym. Miód to prawdziwie polski smak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wam moge powiedziec czego nie podawajcie - tatara !!! jedna znajoma amerykanka jak zobaczyla tatara i dowiedziala sie ze to surowe mieso, a na wierzchu jeszcze surowe zoltko, zrobilo jej sie niedobrze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×