Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość powiedzcie mi babeczki

powiedzcie mi tak poważnie na ile przed zajściem w ciążę kwas foliowy

Polecane posty

Gość powiedzcie mi babeczki

powiedzcie mi na ile przed zajściem w ciążę muszę brać kwas foliowy? Biorę już ponad tydzień, wiem że to krótko ale pragnę dzidziusia i już mi się nie chce czekać miesiącami. Bo niby gdzieś czytałam że powinno się pół roku przed albo przynajmniej 2 miesiące. Niepokoi mnie to bo boję się żeby dzidziuś był zdrowy. Bardzo sie o to boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 miesiące przed obowiązkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi babeczki
ech czy żadna mnie nie pocieszy że ten kwas foliowy nie jest aż taki ważny a że można brać po prostu w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi babeczki
a no właśnie to chyba było najbardziej rozsądne. W takim razie będę musiała zaczekać przynajmniej do sierpnia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cie pociesze!!! ja przed urodzeniem dziecka nie bralam wogole kwasu foliowego przed zajsciem w ciaze dopiero w czasie ciazy pierwszej i drugiej dodam ze dzieciaki sa zdrowe mozna zobaczyc w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierz w ciąży
i też będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi babeczki
powiem szczerze śliczne dzieci. No ja już nie wiem co mam robić. Bo z drugiej strony jesli będę brała w ciąży to chyba nie ma zagrożenia dla płodu. Eh wiecie dlatego tu piszę bo każdy mówi co innego. Niekórzy każą mi pół roku jeszcze czekać a ja tu biedna miesiąca nie mogę dotrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierz w ciąży
kwas foliowy ma się brac by zapobiegac EWENTUALNYM wadom układu nerwowego... nie znaczy to że jeśli zaszłaś w ciążę a nie brałaś wcześniej że dziecko będzie chore, bierze sie ten kwas fliowy zapobiegawczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierz w ciąży
nie stresuj się aż tak, czasem to robi więcej szkody niż nie branie witaminek ciąży nie odkładaj bo też nie wiesz czy od razu zajdziesz za dużo sie stresujesz i za dużo o tym wszystkim myślisz nie przekłądaj ciąży na czas nieokreślony bo potem może się okazac np że nei zajdziesz od razu i np musisz się leczyc, wtedy dopiero cię stres mega dopadnie chesz dziecko to się staraj i bierz witaminki, kw foliowy także można i nalezy brac w ciąży i dla zdrowia po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierz w ciąży
a tak w ogóle to zdrowego bobaska życzę !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi babeczki
to chyba mnie pocieszyłyście. Ja tak wyolbrzymiam troche bo mam tendencję do anemii i jestem chorowita trochę. Nawet teraz jak robiłam badania na krew to hemoglobinę miałam 10,7 a norma od 12:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam tendencje do anemii
u mnie to niestety rodzinne (po mamie i jej ojcu, moim dziadku) dlatego kwas foliowy łykałam na dużo, dużo wcześniej niż zdecydowałam się na ciążę w sumie brałm od grudnia 2006 aż do zajścia w ciążę do listopada 2007 no i oczywiście potem jeszcze przez cały pierwszy trymestr:) w lipcu 2007 zrobiłam sobie badania by przekonać się jak moja kondycja zdrowotna przed planowana ciążą;) i było naprawdę super, bo miałam 12,6 hemoglobiny:) a co mnie najbardziej cieszy to od kiedy zaszłam w ciążę mam coraz wyższą hemoglobinę - na początku 12,0, potem 12,3 zaś wynik wczorajszy to 12,4:) biorę cały czas Feminatal N od drugiego trymestru i dbam o to by jeść zdrowo - mięso dwa razy dziennie (na śniadanie i obiad) no i buraczki:) jak widać efekty są:) wystarczy się naprawdę postarać:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi babeczki
czyli ja też jesdnak pobiorę tego kwasu foliowego chociaz ze 2 miesiące:) A żelazo też biorę w postaci leku BIOFER. Tyle że mówię że dopiero od tyg biorę to wszystko. Szkoda że tak późno o tym pomyślałam:-( Dziękuję za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
nie przesadzaj autorko z tym kwasem foliowym, ile kobiet wwpada i o cioazy dowiaduja sie 2 drugim, nawet trzecim miesiacu kwasu nie biora i terz dzieci maja zdrowe, zreszta skad wiesz ze do razu uda ci sie zajsc w ciaze? moze bedziesz czekala kilka, kilkanascie cykli, co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×