Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość magda_klimatyczna

uczulenie na klimatyzację ?

Polecane posty

Gość magda_klimatyczna

witam od pewnego czasu zauważyłam że przy dłuższym pobycie w pomieszczeniach klimatyzowanych czuję się niezbyt dobrze... 'drapie' mnie w gardle, zaczyna mi się katar, łzawią mi oczy... czuję że mam tak jakby 'wysuszone' błony śluzowe. jest mi z tym niezbyt na rękę ponieważ od maja mam zacząć pracę w jednym ze sklepów w centrum handlowym a tam oczywiście klimatyzacja jest :( nie wiem jak mogę sobie pomóc... z ledwością potrafię wytrzymać 3h w pomieszczeniu klimatyzowanym... a co dopiero 12...:O może ktoś też tak ma i może mi coś poradzić? byłabym baaaardzo wdzięczna😘 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_klimatyczna
po cholere wchodzisz na topic jak dobrze wiesz że i tak nic tu nie zdziałasz WON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onkolog
ojej, już się zarumieniłaś!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madzi
cześć słuchaj wydaje mi sie że powinnaś dużo pić i robić sobie często inhalacje, nawet ze zwykłej gorącej wody (choć ja wole z olejkami eterycznymi) pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda jest taka, ze klimatyzacja - airco, etc. rzadko jest czyszczona (filtry), to prowadzi do rozwoju grzybow i roznych innych paskudztw - stad twoja nadwrazliwosc jak z tym walczyc? jesli chodzi o nos, to mozesz uzyc jakiegos nawilzajacego sprayu, ale ja na twoim miejscu zrobilabym badania - zeby przekonac sie czy rzeczywiscie masz alergie, wtedy dobrze dobrane leki powiiny ci pomoc jesli okaze sie, ze nie masz alergii, to ciezka sprawa, bo wtedy nie wiadomo jak leczyc twoja nietolerancje to tylko moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_klimatyczna
dziękuje Wam za odpowiedzi szczerze mówiąc licze na to że z czasem się przyzwyczaję i zacznę tolerować klimatyzację a na razie spróbuję te inhalacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz wiedzieć że
klimatyzacja powinna być przynajmniej 1-2 razy w sezonie odgrzybiana, zapytaj odpowiedzialnych za nią pracowników, czy to robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_klimatyczna
oczywiście, spytam jak zacznę pracę i mam nadzieje że to robią :) choć to nowo powstałe centrum handlowe (otwarcie było w kwietniu) i jak byłam niedawno tam na dłuższych zakupach (ok.3h) to już zaczynałam źle się czuć więc wątpie że jest to z zanieczyszczenia tej klimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina1118
witam serdecznie czy to jest możliwe że objawami uczulenia na klimatyzacje jest złe samopoczucie czyli objawy jak przy omdleniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdybi
Pewnie,że tak. Pomijając oboczne efekty zdrowotne( często nawracające infekcje górnych dróg oddechowych , uczulenia, alergie itp) ale również uroda na tym cierpi, bo skóra się szybciej starzeje. U nas w biurze zrezygnowano z klimatyzacji na rzecz wiatraka, to o wiele zdrowsze i nie jest top drogie http://www.medialux.pl/dzial/klimatyzacja/kategoria/?id=317&prod=114028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to znaczy, ze klimatyzacja jest aLbo zepsuta albo po prostu brudna i zagrzybiona. Polecam Ci kupic sobie klimatyzacje z www.secar.pl - wysoka jakosc. Wystarczy przeczyscic na kazdy sezon i ebdzie doskonale dzialala przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, może przyczyna leży w tym, że klimatyzator nie był czyszczony. Ja tak miałam z klimą w aucie, w końcu pojechałam do serwisu www.autogaz.com.pl z Katowic i problem minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam problem ze łzawiącymi oczami, ale niestety takie uroki klimatyzacji. Bez klimy ciężko pracować, bo te ostatnie upały były nieznośne, ale zauważyłam poprawę po tabletkach z luteiną i chyba borówką – są z doppelherz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kino 22
Moim zdaniem klimatyzacja typu multi split jest lepszym rozwiązaniem , koszt instalacji tego typu klimatyzacji może być wyższy ale można dokładnie dopasować moc urządzenia , agregat chłodniczy i tak umieszczany jest na zewnątrz budynku, sprawdź parametry tego klimatyzatora i zobacz, ja czekam aż mi zamontują fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z sensorem podczerwieni który automatycznie kieruje chłodne powietrze na źródło ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilmatyzacja jest bardzo niezdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba odgrzybić to najlepsze rozwiązanie, bo tak czy inaczej bedzie śmierdzieć. To najgorsze co moze byc... Ja ze swoją byłem w Autoreducie, oczyścili, odgrzybili i da sie jezdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 18:54, sama juz nie wiem napisał:

prawda jest taka, ze klimatyzacja - airco, etc. rzadko jest czyszczona (filtry), to prowadzi do rozwoju grzybow i roznych innych paskudztw - stad twoja nadwrazliwosc jak z tym walczyc? jesli chodzi o nos, to mozesz uzyc jakiegos nawilzajacego sprayu, ale ja na twoim miejscu zrobilabym badania - zeby przekonac sie czy rzeczywiscie masz alergie, wtedy dobrze dobrane leki powiiny ci pomoc jesli okaze sie, ze nie masz alergii, to ciezka sprawa, bo wtedy nie wiadomo jak leczyc twoja nietolerancje to tylko moja opinia

Masz rację. Wiele osób montuje klimatyzację i zapomina o jej serwisowaniu. W zależności od tego, z usług jakiej firmy korzystasz, mogą Ci przypomnieć o serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Ja skorzystałam z usług firmy TB Klima: https://www.tbklima.pl/klimatyzacja-katowice-projekt-montaz-serwis/ i jestem bardzo zadowolona. Oni działają na terenie śląska i małopolski. Jak jesteś z tych regionów to możesz do nich uderzyć i podpytać, czy to wina klimatyzacji (jej eksploatacji), czy może faktycznie kwestia zdrowotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×