Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ktia

PIP - pytanie

Polecane posty

Gość ktia

Witam, mam pytanie odnośnie działalności Państwowej Inspekcji Pracy. Wiem, że zaraz ktoś mnei odesle do ustawy o PIP ale bardziej interesuje mnie jak wygląda t w praktyce. Mam problem ponieważ zakńczyłam prace w lutym a do dziś nie otrzymałam ostatniego wynagrodzenia (ok 1000 zł) i chciałabym je odzyskać. Co mogę zrobić? Jak wyglada taka procedura w PIPie? prosze o rady i z góry wszystkim dziekuje 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktia
człowieku, umiem czytać :O chciałam jakiejś konstruktywnej rady... w ustawie nie ma wszystkiego :o liczyłam na to, że ktoś może miał podobny problem i powie mi co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dija28
Jeśli nie jesteś już pracownikiem śmiało idź do PIP-u albo powiedzą ci co zrobić albo zgłosisz skargę na przedsiębiorstwo.Chociaż w pierwszej kolejności wysłałabym pismo do byłego pracodawcy o wypłatę zaległej pensji za potwierdzeniem odbioru, wyznaczając jakiś termin 7 czy 14 dniowy, oczywiście dopisując, że po upływie wyznaczonego przez ciebie okresu zwrócisz się o pomoc do PIP.Poczekaj co zrobi były pracodawca, jeśli nic idź z kopią tego pisma i świadectwem pracy do PIP. Nie obawiaj się mi pomogli.Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×