Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cscsc

Jak robicie sos tzatziki?

Polecane posty

Gość cscsc

i z czym go podajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raa
Ścieram na tarce jarzynowej ogórki/takie bez dużych pestek/, wykładam na sitko, żeby odciekły. Do jogurtu bałkańskiego lub innego greckiego wyciskam czosnek, dodaję odciśnięte ogórki sól i pieprz. Podaję do pieczonych mięs i warzyw pokrojonych w kostkę/ ogórki cebula, pomidory, papryka/ tak jak w Grecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cscsc
a ten sok z ogórkow nie dodawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robi sie chyba
z serkiem homogenizowanym a nie jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie robi się z serkiem homogenizowanym!! to jest danie orientalne, znane w krajach bałkańskich, Grecji, Turcji... a tam się używa jogurtu niemal do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli sam jogurt
? jaki jogurt najlepszy, i czy z asmym jogurtem nie bedzie za rzadkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do obrączka
Turcja nie jest krajem bałkanskim-grecja tak ale nie Turcja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcję podałam po przecinku, jako dodatek, a nie jako kraj bałkański. Ni czepiaj się bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do obraczki
jak to nie daje sie serka homogenizowanego? ja kupiłam przyprawe do tzatziki i pisze ze dodac serek homo i jogurt!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przyprawa tzatziki to sam glutaminian sodu i inna chemia, więc nie dziw się, że jest napisane że serek homogenizowany :). Do prawdziwego sosu tzatziki daje się gęsty jogurt naturalny, ale tak gęsty, że łyżka do niego wsadzona będzie stała. Jeśli nie ma takiego jogurtu to można część jogurtu zwykłego można zastąpić serkiem homo, ale to już nie będzie prawdziwy tzatziki. No i oczywiście bez sztucznych przypraw. Ja robię jak koleżanka Raa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anoukkk
ale z samego jogurtu to ten sos nie bedzie za rzadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogurt bałkański jest gęsty, bardzo gęsty prawie jak ser homo, a jeśli z normalnego naturalnego będzie rzadki, dlatego można dołożyć od biedy tego serka. No i co bardzo ważne odsączyć ogórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten jogurt 'balkanski' (tak brzmi jego nazwa ) jest bardzo gesty wiec nie bedzie za rzadkie czy wy nie potraficie czytac ze zrozumieniem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale w moim miescie nie ma
nigdzie jogurtu bałkanskiego, sa inne ale one nie sa za geste....wiec z czego zrobic taki sos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale w moim miescie nie ma
ogorki osaczyc? zetrzec i posolic i odsaczyc czy nie solic i odaczyc?i ten sok z ogorkow wylac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raa
Nie ma sensu się spierać o głupoty. Jeżeli w Twoim mieście nie ma jogurtu bałkańskiego spróbuj z serkiem tylko nie homo a jakimś twarogowym typu Tosca. Jeśli dla Ciebie będzie dobry to wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie ma tego bałkańskiego.... w ostateczności serek typu tosca. A jeśli jest w pobliżu Lidl, to tam tez jest serek w małym opakowaniu niebieskim, który się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaartus
Jogurt naturalny, twaróg-to mieszam. Kroję ogórka szklarniowego w drobną kostę, ścieram czosnek, dodaję pieprzu. Jeżeli to ma być sos a nie `sałatka` to dodaję po prostu więcej jogurtu, żeby był rzadszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irja
pracowałam w grecji w tawernie. tzatziki robiliśmy tylko z jogurtu (nigdy serka). ogórka obrać i starkować na drobnej tarce do tego dodać sól i przeciśnięty czosnek. odstawić na troszkę, później odlać wodę i dodać jogurt. podawać do mięs, pyszny jest z wszystkim grillowanym mięskiem, kiełbaską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarson
Kiedyś, gdy pracowałam w domu również sama robiłam ten sosik. Bardzo go lubię, ale niestety nie mam czasu na siedzenie w kuchni więc kupuję gotowy. Sos Tzatziki firmy Develey smakuj***ardzo naturalnie, a to m.in. dlatego, że zawiera minimalną liczbę konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×