Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Antlia

a ja myslalam, ze umiem sie malowac

Polecane posty

Gość Antlia

Wiecie co odkrylam dopiero 2 dni temu ? Otoz to, ze nie mam zielonego pojecia o makijazu - az mi sie zal zrobilo :( A bylo to tak: za mniej wiecej miesiac zaczynam nowa prace (tymczasem siedze w domu i sie ucze) i tak w ramach odpoczynku od ksiazek myslalam sobie jaki tu sobie zrobic skromny ale profesjonalny makijaz, zwlaszcza, ze bede miala do czynienia z ludzmi wiec chcialabym dla nich i dla siebie dobrze wygladac w pracy. Czytam wiec sobie jakies forum o makijazu oczu i nic nie podejrzewajac wchodze na jakis link do instruktazowe video na youtube. I co odkrywam? Jakas babeczka pokazuje jak maluje sobie oczy i uzywa do tego z 7 roznych kosmetykow i 4 specjalne pedzle! Myslalam, ze spadne z krzesla bo prawde mowiac malujac sobie oczy sama dziwilam sie, ze u innych dziewczyn to jakos lepiej wyglada - moj nigdy sie nie trzymal i wygladal tak biednie :( Czy wy zawsze o tym wiedzialyscie, ze tak sie robi prawdziwy makijaz oczu ? Boshe, ja nie wiem czemu ja dotad nie zdawalam sobie z tego sprawy. Potem poogldalam sobie jeszcze instruktaze o malowaniu brwi, modelowaniu twarzy ciemnym i jasnym pudrem i jeszcze mase innych rzeczy, ktore robi sie przy twarzy roznymi pedzlami i 20 kosmetykami a ja nigdy o tym nie wiedzialam :( No a teraz mam pytanie: jak sobie zrobic ladny, skromny ale elegancki makijaz do pracy uzywajac jak najmniejszej ilosci pedzli ;) ? Co jest tak naprawde niezbedne do nalozenia podstawowego makijazu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale masz problem dziewczyno
a wiesz ile trwa wykonanie takiego makijazu? przynajmniej godzine chce ci sie wstawac ta godzine wczesniej do pracy? juz nie mowiac ze jak przesadzisz to bedziesz miala maske a mie twarz nie mowiac o zmywaniu tego wieczorem i kosztach tych 20paru kosmetykow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie 3 pędzle - to całkowicie wystarczy 1. Duży do pudru (najdroższ) 2. Pędzelek do oczu duży aby łatwiej nakładać cień (tylko naturalne włosie) 3. Pędzelek do oczu mały żeby zrobić precyzyjny makijaż (naturalne włosie) Kupisz w sephorze . Z kosmetyków potrzebujesz: 1. Podkład (ok 50 zł) (idziesz tam gdzie stoi hostessa i prosisz o dobranie odcienia - ja tak przynajmniej robię i zawsze zostaję obsłużona:)) 2. Puder brązujący, rozświetlający ( używasz na policzki jako róż) 3. Eyeliner jeśli potrafisz używać 4.paletkę cieni (najlepiej pastelowe i intensywniejsz kolory aby łączyć) 5. Tusz ( polecam maybeline) 6. błyszczy. Do pracy nic więcej nie potrzebujesz bo i tak czasu rano nie będziesz miała, a wykonanie tymi kosmetykami co napisałam zajmuje max 15min (w zależności od intensywności cieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antlia
do aguilla: dzieki, o to mi chodzilo. To i tak wiecej niz do tej pory robilam (smiac mi sie chce jak sobie przypomne moje poprzednie podejscie do makijazu). Wiem, ze nie ma mowy o tym zeby robic wszystko tak jak w video instruktazowym - dlatego chcialam sie dowiedziec co jest naprawde niezbedne. Jak tylko dokonam niezbednych zakupow bede musiala troche pocwiczyc nakladanie makijazu. Najsmieszniejsze jest to, ze przegladajac rozne kobiece czasopisma, czytalam o tych roznych pedzelkach itd. ale jakos to po mnie splywalo i dziwilam sie po co komus jakies pedzle do nakladania makijazu. Dopiero to video mnie oswiecilo, no mowie wam, ze odkad zaczelam sie malowac od paru lat w takiej nieswiadomosci zylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×