Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....finka

CHOROBY KOBIECE----porady

Polecane posty

Gość do Finka
moje gg prosze o porade 9013904 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja przyszla tesciowa podrzucila mi ostatnio ciekawą ksiązkę dr Górnickiej, (spotkałam się juz z takimi opiniami)a w niej teoria że wywar z cebuli bardzo pomaga na wszelkie problemy intymne i maść propolisowa, trochę to musi być uciązliwe, ja stosuje profilaktycznie a takze przy pierwszych symptomach niedyspozycji provag, ten jest doustny wiec niewielki problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Hej Crystal Co u Ciebie sloneczko slychac? Czy masz jakas wiekszą poprawe w leczeniu? Ja narazie nie plamie od jakichs 2 tygodni i obserwuje siebie. Natomiast spadek nastroju i bol ręki od lokcia do dloni sie uaktywnil. Dziwne bardzo bo nigdy tak nie mialam i zastanawiam sie co to moze byc. Bol jest uciazliwy dosc szczegolnie jak chce cos ciezkiego podniesc to wtedy miesnie sie naprężają i boli :( Kupilam wczoraj plaster rozgrzewający i przykleiłam na łokciu i chyba jest lekka poprawa ale piecze niemiłosiernie. Co to moze byc ? moze jakies zapalenie sciegna albo jakies inne okropienstwo. Od 3 tyg biore MACE czerwoną w proszku i zastanawiam sie czy to nie jakis efekt oczyszczania organizmu Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lecze sie, U mnie od powrotu z polski calkowite dno!wczesniej bylo super! Tera Z boli mnie podbrzusze,jajniki szczegolnie prawy.Dolozylam do ziol wilka kora z echinacea od wczoraj,zobaczymy.Te ziola ktore wymienilas nie moge tutaj dostac.Wiesz tak sie zastanawiam,czy to zmiana klimatu wplynela na moje samoloczucie,zmiana hormonow??? Ui Ciesze sie, ze chociaz u Ciebie sprawy kobiece dobrze sie maja a bol reki to rzeczywiscie dziwne,moze jakies zapalenie sciegna czy cls w tym rodzaju?a pracawalas fizycznie?cos dzwignelas? Mam nadzieje,ze ci szybko przejdzie! Pozdrawiam i milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lecze sie, U mnie od powrotu z polski calkowite dno!wczesniej bylo super! Tera Z boli mnie podbrzusze,jajniki szczegolnie prawy.Dolozylam do ziol wilka kora z echinacea od wczoraj,zobaczymy.Te ziola ktore wymienilas nie moge tutaj dostac.Wiesz tak sie zastanawiam,czy to zmiana klimatu wplynela na moje samoloczucie,zmiana hormonow??? Ui Ciesze sie, ze chociaz u Ciebie sprawy kobiece dobrze sie maja a bol reki to rzeczywiscie dziwne,moze jakies zapalenie sciegna czy cls w tym rodzaju?a pracawalas fizycznie?cos dzwignelas? Mam nadzieje,ze ci szybko przejdzie! Pozdrawiam i milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Bardzo ci wspolczuje Crystal, bo wiem jak to jest jak nabierasz nadzieji ,a tu fiasko. Wklejam ci linka na forum ,gdzie podają podobno skuteczne leczenie ziolami torbieli. Nie zastosowalam, bo pilam inne ziola ,ale dziewczyny pisza że dziala. http://www.hirsutyzm.fora.pl/leczenie,4/ziola-na-torbiele,333.html Moze warto żebys poprosila mame, żeby ci kupila w Polsce te ziola i przyslala Ci. Mnie ta ręka nadal boli taki promieniującym bolem i nie mam pojecia co to moze byc. Nie dzwigalam nic. Plastry uzywam od 2 dni wiec to za wczesnie zeby cos mowic, ale przy naklejeniu ból jakby byl lżejszy. Nie martw sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Chcialam jeszcze dodac że pare ziol z tego zestawu (jak brzoza czy kalina koralowa) podalam ci na poczte ale to byly ziola na nasiadowki i do tamponow. Stosowalam jako tampony i rzeczywiscie przestalam plamic. Z okresem nie wiem jak bedzie bo czekam.. i chyba tez zaczne pic te ziola z linku forum co ci podalam Crystal, bo rzeczywiscie mają dzialanie lecznicze moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecze sie, nie moge otworzyc tego linka, mozesz wkleic jeszcze raz ?albo moze wyslij na poczte.W ciagu dnia czulam sie nawet nie zle, ale teraz to mam takie bole brzucha jak na miesciaczke, kurcze chyba dostane, ale moim zdaniem jeszcze za wczesnie, no ale zobaczmy, poki co to pije rumianek i pokrzywe, biore tyle ziol, ze juz sama nie wiem, ale w mojej sytuacji przy takich zatorbielonych jajnikach to nie dziwota. lecze sie, a Ty masz tez torbiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dostalam miesiaczke, kurcze ale wczesnie, bo niecale 3 tygodnie po poprzedniej, to na niekorzysc endometriozy. Wzielam tez tabletke, bo nie mozna bylo wytrzymac takie bolesne skurcze, to napewno przez te trobiele, czasami tak mysle, zeby och tak poprostu wyjac i wyrzucic, ale bylaby ulga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecze sie, jakos znalazlam te stronke, najpierw weszlam na glowna potem znalazlam temat - leczenie torbieli no i teraz bede czytala, moze cos dla mnie znajde, ciekawa jestem czy te ziola tez sa dobre na torbiele endometrialne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Postanowilam pic te ziola Crystal, skoro dzialają na torbiele to będą leczyc i miesniaki . Tobie tez polecam, jesli nie pomogą to na pewno nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecze sie pewnie, ze bym pila,ale ciezko dogadac sie z moja mama, zeby je wyslala, musze albo tu szukac albo po internecie na polskich stronach,pozatym jak myslisz czy to nie bedzie za duzo? Bo i tak juz pije rumianek,pokrzywe,krwawnik. Wiesz mysle tez o braniu castagnusa,niby powiedziala mi ta co leczy witaminami ,ze on jest niebezpieczny, ale moze ona na tym sie nie zna?leczesie a Ty nie wiesz jak z tym jest?moglabys sie kogos zapytac?kurcze ja tu normalnie jestrm bez wyjscia. Wczoraj mialam dobry dzien,ale za to w nocy juz mnie bolalo, teraz niby ok sle ciagle czuje ten prawy jajnik,pewnie te wielka torbiel! Milego dnia! Jak z Twoja reka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finka już tu nie
Zagladasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Crystal znalazłam sklep internetowy w Holandii ktory mysle że ci zakupi te ziola bo dosc szeroką maja oferte i widze ze sprzedają tez herbaty ziolowe, pozatym mozna zlozyc specjalne zamowienie. Zorientuj sie ile to kosztuje. Moze bedziesz miec problem z glowy :) http://www.specjalysklep.nl/contact.html I tu jeszcze linki ktore byc moze ci sie przydadzą; http://www.wiatrak.nl/9880/polskie-sklepy-w-holandii Jesli chodzi o moją rękę to wlasnie przyszlam z solarium i nie wiem czy to od tego czy nie ale bol jest o wiele mniej dokuczliwy i nie tak intensywny. Ja zwariuje juz bo nie wiem czy czasem nie powinnam jej nagrzewac lampami albo smarowac masciami rozgrzewającymi. Zobacze czy jutro efekt sie utrzyma. Napisz mi jak ci sie udalo z tymi ziolami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
O Castagnusie poszukaj opinii w necie na forach. To ziola i nie wierze zeby byl niebezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecze sie, dzieki za stronki, sprawdzilam juz, tych ziol nie maja, moze jeszcze zapytam tutaj w zielarskim, jakos zobaczymy ! Lecze sie wiesz zauwazylam, ze po chlebie orkiszowym boli mnie prawy jajnik, takze zastanawiam sie teraz, ze moze cos z glutenami zwiazane? zreszta na kilka amerykanskich stronach widzialam, ze pisza ludzie z endometrioza o diecie min bez glutenowej, musze zrobic ekperyment i nie jesc juz tego chleba. Wyczytalam tez, ze czarne porzeczki, jagody pomagaja na torbiele, wogole sciaglam ksiazke - leczenie kolorami - i jesli chodzi o choroby kobiece jak tam pisza to trzeba uzywac koloru niebieskiego i jesc niebieskie owoce, no i zobacz z tymi jagodami tez by sie zgadzalo ! Tez pomyslalam sobie, moze posmarowac brzuch tym olejem kokosowym? Ty pisalas, ze szyje smarowalas i ci przeszlo! wkazdym badz razie jestem w akcji, cos musi pomoc, nie? ja bralam rok catagnusa, nawet bylo ok, potem jak zaczely sie bole to go odstawilam, potem juz nie wiedzialam czy mam brac czy nie, po tych negatywnych opiniach ! leczesie, fajnie, ze juz lepiej z Twoja reka, to muiszz czesciej chodzic do solarium, albo jak masz poduszke elektryczna to moze tym tez nagrzewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Crystal moze nie mają, ale moze mozna u nich zamowic skoro przywożą z polandi inne artykuly?? :) Dziwne rzeczy sie dzieją z moją ręką. Przestala mnie bolec po odstawieniu tego ziola peruwianskiego ktore zajadalam od 3 tygodni i mniejwiecej tak mnie zaczelo bolec prawie ramie. Nie moge uwierzyc że od tej Maccy sproszkowanej bolało mnie ramie! Podejrzewam ze te ziola peruwianskie nie są dla naszych organizmow dobre, moze dla indian ale chyba nie dla nas. Szkoda, bo wybuliłam kase a tu taki efekt :( Aż uwierzyc nie moge że to od tego. Ale autentycznie jak przestalam jesc to ziolo to przestala mnie reka bolec , bez żadnych masci itp Crystal z tego wniosek że nawet takie suplementy moga szkodzic niestety. Lepiej uzywajmy naszych polskich ziol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUPER,ze przestala bolec Cie reka, kurcze widzisz co moga szkodzic obce ziola? czytalam duzo na ten temat, ze czasami ziola tez potrafia zaszkodzic, w sumie to mysle, ze trzeba zawsze dobierac je po siebie, kazdy organizm inaczej reaguje. A u mnie troche lepiej, jeszcze miesiaczkuje, ale wychodza ze mnie takie"'smieci" ze czuje po tym ulge, pierwsza noc bezbolowa. Znalazlam tutaj pare tych ziol z listy no i naturalnie tez je pije, szczegolnie te przywrotnik czy cos takiego, tutaj mam taka kobieca nazwe, cos w rodzaju tym, ze tylko kobiety powinni go pic. Jutro jade znowu na akupunkture, zobacze jak bedzie, ale mysle, ze ostatni raz w tym roku, bo poprostu nie stac mnie juz to oplacac no i jeszcze znak zapytania czy pomaga????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
A wiesz Crystal, pamietasz jak ci mowilam że mam szumy w jednym uchu? Myslalam ze to od tarczycy, nawet o raku myslalam .ale dzis dostalam dobra wiadmosc. Poszlam do laryngologa ze wzgledu na to ze od czasu do czasu zatyka mi sie to ucho i wcisnelam sie na wizyte jakos, bo terminy takie że ho ho :) No i okazalo sie że mam zapalenie trąbki sluchowej stad te szumy, co przyjelam z ogromna ulgą. Przepisala mi leki na leczenie i juz dzis po wkropieniu kropel do nosa szum jest o wiele rzadszy. ciesze sie jak gwizdek bo byc moze pozbede sie tych szumow :) A ja juz myslalam ze to moze zwiazek ma z moja tarczycą albo tym miesniakiem uff :) Jak bylo u chinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lecze sie ! super, ze i z uchem masz prawie z glowy, jak to tylko zapalenie to masz jak w banku, ze w ciagu paru dni Ci przejdzie, gorzej jak sa jakies powiklania. A ja bylam dzisiaj u chinczykow no jak zwykle zrelakoswalam sie, opowiedzialam co i jak z moim sapomoczuciem, zapisala, kazala nadal zarzywac te ziola i tyle ! Narazie nie umawialam sie na nastepna czyli 6 akupunkture, juz sama nie wiem czy mi pomaga czy nie, wprawdzie po akupunkturze czuje sie bardzo dobrze no ale to tylko czasowe. Juz sama nie wiem czy nadal mam okres czy nie, wydawalo sie ze przeszlo a dzisiaj po poludniu znowu zaczelo, ale chyba dobrze,bo po tym brzuch jakby byl mniejszy i mniej bolu.Wiesz kupilam nawet krem z oleju kokosowego, bede smarowana nim brzuch, chyba cos powinno pomoc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
A pijesz siemie lniane i herbaty zielone lub biale? Mi pomogly te tampony z ziol ktore ci podalam. Oleju kokosowego teraz nie uzywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, pewnie ze pije herbaty zielone, dobre sa na endometrioze, nawet pije sok noni, ale on nie pomaga na endo, na wszystko, ale nie na endo, czytalam rozne informacje, jedna amerykanka uleczyla sie sama z endo, ale zajelo jej to 4 lata, takze uuuuu, moze wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INFO z pierwszej storny MIESZANKA NA WYWOLANIE MIESIACZKI---k. malwy cz.50 g , z. krwawnika 30 g , k .nagietka 20 g , l. rozmarynu 20 g , o .kozieradki 20g. Pic 3x dz po szklance nap MIKSTURA PRZY KRWAWIENIACH MACICZNYCH---wez po 30 g soku z krwawnika , wyciagu z jemioly . Zmieszaj . Przyjmuj co 3 godz po 7 kropli w malej ilosci wody . Dodatkowo 3x dziennie pij odwar z lyzki mieszanki( ziela skrzypu i pokrzywy na szklanke wody . SPOSOB NA GUZ PIERSI---wez wiekszy i zdrowy lisc kapusty bialej i po sparzeniu wrzatkiem rozmagluj .Piers posmaruj najlepiej olejem rycynowym ostatecznie innym -naloz lisc kapusty , obandazuj lekko i pozostaw na noc . Powtarzaj przez kilka dni. Olej rycynowy ma tutaj dodatkowe dzialanie lecznicze MIKSTURA PRZY ZAPALENIU JAJNIKOW(PRZYDATKOW)--wez glowke kapusty i ugotuj , a nastepnie zalej swiezym mlekiem . Zrob nasiadowke . Powtarzaj przez tydzien. NADZERKA---kora debu 70g ,Lisc orzecha wloskiegi 50g, ziele macierzanki 50 g , klocze pieciornika 30 g, kwiat nagietka 30 g. 3 lyzki stolowe mieszanki zalac litrem wody i gotowac pod przykryciem 20 min , przecedzic i stosowac do irygacji raz dziennie , najlepiej wieczorem. PRZEKWITANIE---Rp. 1. ziele krwawnika 50 g , lisc melisy 50 g , kwiat rumianku 30 g , kwiat nagietka 20 g , kwiat lawendy 20 g. Ziola wymieszac , jedna lyzke stolowa zalac szklanka wrzatku , parzyc pod przykryciem 20 min . Pic 3x dz iennie po jedzeniu. PRZEKWITANIE ---Rp .2 . ziele krwawnika 50 g , klacze perzu 30 g , lisc melisy 30 g , lisc poziomki 20 g , ziele skrzypu 20 g . Ziola przygotowac i stosowac jak wyzej. MIESNIAKI ----kwiat jasnoty bialej50 g ,kora kaliny 50 g , ziele krwawnika 30 g , kwiat nagietka 20 g . Ziola wymieszac , jedna lyzke stolowa mieszanki zalac szkl wrzatku, parzyc 20 min . Pic 2-3 x dziennie po 1 szkl. NIEPLODNOSC---zestaw 1 .korzen lubczyka 50 g , ziele krwawnika 50 g , lisc melisy 30 g , ziele przywrotnika 20 g , kwiat nagietka 20 g . Pic 3 x dz przed jedzeniem. zestaw 2. lisc babki lancetowatej 50 g , lisc pokrzywy 30 g , lisc rozmarynu20 g , owoc kozieradki 20 g , ziele tasznika 20 g . Stosowac jak zestaw 1. Nadmierne owlosienie --- poprawic prace jajnikow --- pic nalewke z nagietka - do kupienia w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_1234
mojej kuzynce na torbiele z powodu endometriozy pomogla ciąża - wszystkie zniknety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miksoe
mam 44 lata i problem , jako dziecko byłam alergikiem na nabiał. ,od trzech lat mam tradzik różowaty ,leczenie u dermatologa nie przyniosło efektów ,byłam u gin.stwierdził mieśniaki macicy ,jeden powoduje krwawienia ,dał mi leki hormonalne ale po nich nie mogłam chodzić ,dretwiały mi rece ,bole głowy -diane35 ,ponad to cysty ,torbiele ,oraz owłosienie typu meskiego , już nie stosuje diane 35 ,przd i gdy mam krwotok pojawiaja mi sie na twarzy tradzik ,potem zmniejszaj sie te objawy ,nie stosuje żadnych maści na twarz ,pije siemie lniane ,2razy dziennie .Prosze o poradę ,wiem że mi pomożecie. Dziekuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×